Kolędy spod Turbacza

W niedzielę 28 stycznia gościł w naszej parafii chór z Poręby Wielkiej spod Turbacza. Na Mszy św. o godz. 11.30 chór śpiewał w naszym kościele kolędy, a po Mszy dał koncert kolęd i pastorałek ze swego regionu. Po eucharystii można było nabyć płytę z kolędami tego zespołu. Chórowi towarzyszył emerytowany proboszcz z ich parafii ks. kanonik Władysław Ulmaniec.

Opłatek Oazy Rodzin

W niedzielę 21 stycznia o godz. 14.00 odbyło się na plebanii spotkanie opłatkowe Domowego Kościoła z całego rejonu. W atmosferze zimowej (bo w końcu spadł śnieg!) zebrane rodziny zasiadły przy stole, by jeszcze raz wspominać tajemnicę Bożego Narodzenia, łamać się opłatkiem i wspólnie kolędować.

Orszak Trzech Króli

Święto Trzech Króli jest dniem modlitw dzieci i młodzieży w intencji misji. Wielu naszych parafian brało udział w Orszaku Trzech Króli, który przeszedł w ponad 300 miastach w Polsce, w tym również i w Skawinie. Wyruszyliśmy 6 stycznia 2018 roku od Szkoły Podstawowej nr 1, 2 oraz 3. Na Rynku skawińskim zdjęliśmy korony i zginając kolana oddaliśmy hołd Bożej Dziecinie śpiewając wspólnie kolędy, a następnie udaliśmy się do Kościoła św. App. Szymona i Judy Tadeusza na Mszę Świętą.

Wieczór autorski p. Ewy Ziemiańskiej

W sobotę ( 6 stycznia) o godz. 19.00 w kawiarence pod kościołem odbył się wieczór autorski pani Ewy Ziemiańskiej, naszej redakcyjnej koleżanki, która wydała książkę pt. „Wiele promieni Boga”. Jest to zbiór pięknych opowiadań pisanych przed laty w naszej gazecie parafialnej. W spotkaniu z Autorką uczestniczyło ok. 50 osób. Książkę można nabyć w zakrystii oraz przed kościołem po Mszach św. Jej cena to 25 zł.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów

© 2017 by parafia Miłosierdzia Bożego w Skawinie, ks. Marek Suder. Proudly created with Wix.com