Droga Krzyżowa ulicami Skawiny

W Niedziele Palmową odbyła się tradycyjna już Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Rozpoczęła się ona po Gorzkich Żalach w parafii św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, a zakończyła pod pomnikiem papieskim w parafii Miłosierdzia Bożego. Tegoroczne rozważanie przy poszczególnych stacjach były syntezą męki naszego Zbawiciela z martyrologią naszego Narodu jaka miała miejsce od chwili rozbiorów do stanu wojennego.

Niedziela Palmowa

Niedziela Palmowa rozpoczyna uroczystości Wielkiego Tygodnia. Upamiętnia ona uroczysty wjazd Chrystusa do Świętego Miasta, witanego przez rodaków gałązkami palmowymi. Tradycyjnie w tym dniu święci się palmy. W naszej parafii to poświęcenie i procesja wokół kościoła rozpoczęło się o przed Mszą św. o godz. 11.30.

Konkurs palm

25 marca czyli w Niedzielę Palmową odbył się w naszej parafii konkurs palm wielkanocnych. Jego organizatorem był Chrześcijański Ośrodek Kultury im. św. s. Faustyny działający w naszej parafii. Palmy oceniane były w trzech kategoriach: na najwyższą, najbardziej oryginalną i tradycyjną palmę. A oto zwycięscy: Kategoria: palma najwyższa: I miejsce - Emilia i Filip Pałka (5,87 m) II miejsce - Tomasz Dubiel (5,40 m) III miejsce - Julia Bruzda z rodzicami (4,50 m) wyróżnienie - Szymon i Bartłomiej Dubiel (4,10 m) Kategoria palma najbardziej oryginalna I miejsce - Tymoteusz Dymanus z rodziną II miejsce - Anna Lasek III miejsce - Dominika Durałek wyróżnienie - Anna Groblicka, Milena Blak Kategoria:

Rekolekcje wielkopostne 2018

W dniach 18 - 22 marca w naszej parafii odbyły się Rekolekcje Wielkopostne, które w tym roku były tzw. renowacją czyli odnowieniem Misji Świętych, jakie przeżywaliśmy w ubiegłym roku. Poprowadził je salwatorianin ks. Adam Styc.

EDK

16 marca Mszą św. wieczorną o godz.18.00 rozpoczęła się kolejna już z naszej parafii Ekstremalna Droga Krzyżowa. 40 kilometrowa trasa pokonywana była nocą, w milczeniu, samotnie lub w małych grupkach. Wymagała bardzo dobrego przygotowania kondycyjnego oraz dużej odporności na trud i zmęczenie. Hasłem tegorocznej EDK były słowa: DROGA PIĘKNEGO ŻYCIA.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów

© 2017 by parafia Miłosierdzia Bożego w Skawinie, ks. Marek Suder. Proudly created with Wix.com