Misjonarz z Ukrainy

29 kwietnia gościliśmy u nas ks. Krzysztofa Orlickiego - misjonarza pracującego na Wołyniu w diecezji łuckiej, w parafii Równe, który przeprowadził kwestę przed kościołem na potrzeby duszpasterskie tamtejszej parafii. Wygłosił także kazania dając w nich świadectw wiary chrześcijan żyjących w ogarniętej wojną Ukrainie.

Niedziela powołań

IV niedziela wielkanocna zwana jest niedzielą Pan Jezusa Dobrego Pasterza. Jest to szczególny dzień modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Z tej okazji gościliśmy w naszej parafii diakona Dariusza oraz kleryka piętegp roku - Pawła, którzy opowiadali nam o swym powłaniu.

Rocznica katastrofy smoleńskiej

W niedzielę 8 kwietnia na Mszy św. wieczornej modliliśmy się w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej w jej 8. rocznicę. O 17.45 nastąpiło złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową prezydenta Kaczorowskiego w naszym kościele, następnie o 18.00 Msza św. w intencji ofiar katastrofy. Po Mszy św. przeszliśmy na Skwer Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, by złożyć hołd poległym w katastrofie.

Odpust parafialny

W sobotę 7 kwietnia przeżywaliśmy nasz odpust parafialny ku czci Bożego Miłosierdzia. Sumie odpustowej o godz. 18.00 przewodniczył obchodzący 25 - lecie kapłaństwa nasz rodak ks. Artur Chrostek. W niedzielę natomiast o godz. 15.00 uroczystym odśpiewaniem koronki i zawierzeniem świata Miłosierdziu Bożemu, zakończymy nowennę do Miłosierdzia Bożego.

Seminarium Odnowy Wiary

W środę 4 kwietnia rozpoczęliśmy zapowiadane już od dawna Seminarium Odnowy Wiary w naszej parafii. Prowadzi je wspólnota „Przyjaciele Oblubieńca”. Spotkania odbywają się w każdą środę bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy na nie wszystkich, którzy czują, że ich wiara jest słaba i którzy pragną pogłębić swą więź z Chrystusem.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów

© 2017 by parafia Miłosierdzia Bożego w Skawinie, ks. Marek Suder. Proudly created with Wix.com