Piknik Parafialnego Zespołu "CARITAS"

28 kwietnia z racji odpustu odbył się w naszej parafii piknik przygotowany przez Zespół Caritas. Po Mszach św. o godz. 10.00 11.30 i 13.00 można było wziąć udział w agapie (ze względu na deszcz przeniesionej do sali pod kościołem). Organizatorzy przygotowali bigos i żurek. Ponieważ jest to święto patronalne Caritas, nasi wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas poczęstowali nas odpustowymi ciastami wypieczonymi własnoręcznie. Do ciasta można było wypić kawę lub herbatę. Jeśli ktoś pragnął wesprzeć działania parafialnej Caritas to można było złożyć dowolną ofiarę do puszki. Parafialny Zespół zorganizował też zabawę: loterię z nagrodami – za każdy los za ofiarą minimum 3 zł można było wygrać

Triduum Sacrum 2019

Triduum Sacrum w parafii Miłosierdzia Bożego w Skawinie. Wielka Sobota 20 kwietnia 2019 r. Przewodniczy ks. Proboszcz Bogdan Kordula.

Wielki Czwartek 2019

Msza św. Wieczerzy Pańskiej z obrzędem obmycia nóg w parafii Miłosierdzia Bożego w Skawinie - 18 kwietnia 2019 r.

Konkurs Palm

W Niedzielę Palmową Chrześcijański Ośrodek Kultury im. Św. Siostry Faustyny zorganizował coroczny Konkurs Palm Wielkanocnych. W konkursie wzięło udział ok.70 palm, ocenianych w trzech kategoriach: najwyższa, tradycyjna i oryginalna. Jury w każdej z kategorii nagrodziło trzy palmy i przyznało wyróżnienia. Szczegółowe wyniki konkursu: PALMA Tradycyjna: 1. 2. 3. PALMA NAJWYŻSZA 1. 2. 3. PALMA ORYGINALNA 1. 2. 3. „Projekt współfinansowany ze środków budżetu Gminy Skawina”

Spotkanie z s. Anną Bałchan

W niedzielę 24 marca gościliśmy w naszej parafii s. Annę Bałchan. Zajmuje się ona problematyką pomocy kobietom i ich dzieciom zagrożonym lub dotkniętym przemocą seksualną, fizyczną i psychiczną, ofiarami handlu kobietami, ofiarami przymuszonej prostytucji oraz ich rodzinami. W sobotę 23 III siostra spotkała się z kandydatami do bierzmowania na sali teatralnej o godz. 19.00, zaś w niedziele w czasie wszystkich Mszy św. opowiadała o swojej posłudze w fundacji PoMoc. Po Mszach św. zbierała także ofiary do puszek na to stowarzyszenie zajmujące się pomocą osobom dotkniętym współczesnymi formami niewolnictwa. W poniedziałek siostra miała spotkanie z młodzieżą w ZSTiE W Skawinie.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów

© 2017 by parafia Miłosierdzia Bożego w Skawinie, ks. Marek Suder. Proudly created with Wix.com