Spyderman w kościele

Przeprowadziliśmy 30 maja 2019 całodzienny proces oczyszczania kościoła z pajęczyn, które od wielu lat szpeciły niedostępne zakamarki naszego kościoła - zwłaszcza sufity. Nowoczesny sprzęt o nazwie "Spyder" czyli "Pająk" wraz z obsługą specjalistyczną alpinistów wzniósł się na wysokość ok. 25 metrów nad posadzką kościoła. Możemy odetchnąć – wreszcie nasze ściany błyszczą!

Planowane i wykonane remonty

Dokonaliśmy w minionym tygodniu oczyszczenia dzwonów na wieży z zanieczyszczeń minionych lat. Ponadto zamontowaliśmy na całej wieży osłony przed ptakami, które systematycznie niszczyły elewacje kościoła i odpływy z rynien. W czerwcu przystąpimy do generalnego remontu schodów i otoczenia z płyt kamiennych wokół kościoła, który potrwa etapami do końca wakacji. Rozpoczniemy też remont toalety w domu parafialnym, tak by spełniała wymogi dla osób niepełnosprawnych. Dziękujemy za ofiary składane na ten cel w kopertach i darowizny na konto parafii.

BUS dla Parafialnego Zespołu "Caritas"

Nasza parafia aktywnie poprzez wolontariuszy świadczy pomoc ubogim. Od 1 października 2018 w ramach programu „Spiżarnia Caritas" wydaliśmy żywność o wartości ponad 100 tys zł. Do tej pory wolontariusze z proboszczem własnymi samochodami wozili żywność z lokalnej „Biedronki”. Ze względu na higienę został ufundowany przez anonimowego sponsora samochód dostawczy, który będzie ogromnym ułatwieniem dla posługi charytatywnej parafii. Bóg zapłać wszystkim wolontariuszom i wspierającym!

Majówka Tyniecka

Majówka odbyła się w sobotę 11 maja 2019 r. Wzięło w niej udział ok. 50 osób. Program był jak co roku ten sam czyli piesza pielgrzymka wałami Skawinki i Wisły do Tyńca. Odśpiewanie majówki przy kapliczce a na końcu wspólne zabawy na boisku sportowym i grill.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów

© 2017 by parafia Miłosierdzia Bożego w Skawinie, ks. Marek Suder. Proudly created with Wix.com