Rozstrzygnięcie konkursu szopek i jasełka

12 I 2020 r. nastąpiło rozstrzygnięcie Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych zorganizowanego przez ChOK. Po nim w sali teatralnej odbyło się przedstawieniem „Jasełek” w wykonaniu dzieci ze SP 1. Do konkursu w tym roku zgłoszono 54 szopki. Zwycięzcy w kategorii szopka tradycyjna: 1 miejsce - szopka nr 14 Nikola i Gabrysia Cygal z mamą 2 miejsce - szopka nr 12 Igor Piórecki z rodzicami 3 miejsce - szopka nr 25 Piotr i Tomasz Dubiel Wyróżnienia: szopka nr 17 Karolina Romek szopka nr 33 Mateusz Mazurkiewicz Zwycięzcy w kategorii szopka oryginalna: 1 miejsce ex equo - szopka nr 6 Anna Groblicka z mamą - szopka nr 31 Amelia Wnęk Wyróżnienia: szopka nr 26 Kacper i Gabryś Mazur szopka nr 20 Olek Huba z

Spotkania opłatkowe

W tym roku odbyły się w naszej parafii kilka spotkań opłatkowych. 29 XII 2019 r. czyli w Święto Świętej Rodziny o godz. 16.00 odbyło się spotkanie opłatkowe Oazy Rodzin na plebanii. 5 I 2020 r. po południu o godz. 16.00 odbył się opłatek Róż Różańcowych, a 8 I w środę było spotkanie opłatkowe „Margaretek”. 12 I 2020 r. o 15.30 był opłatek Rady Parafialnej na plebanii.

Nasza szopka

Jak co roku w naszym kościele na czas Bożego Narodzenia przygotowywana jest szopka. W tym roku zagościły w niej obok figurek Świętych Postaci także żywe gołębie i papużki. Nad jej wykonaniem czuwała siostra zakrystianka Zofia.

Koncert kolęd

W niedzielę 5 stycznia po Mszy św. o 13.00 odbył się u nas w parafii koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu orkiestry dętej z Włosani.

Orszak Trzech Króli

6 I 2020 czyli Święto Trzech Króli jest dniem modlitw dzieci i młodzieży w intencji misji. W tym dniu odbył się w naszym miście Orszak Trzech Króli. Uczestnicy wydarzenia wyruszyli spod szkół podstawowych nr 1, 2 i szkoły katolickiej o godz. 11.00. Następnie przybyli na rynek skawiński, zdjęli korony i zginając kolana oddali hołd Bożej Dziecinie śpiewając wspólnie kolędy. Następnie udali się do kościoła św. App. Szymona i Judy Tadeusza na Mszę świętą.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów

© 2017 by parafia Miłosierdzia Bożego w Skawinie, ks. Marek Suder. Proudly created with Wix.com