top of page

Nowa Róża Różańcowa w Przedszkolu Katolickim

"Różaniec jest najpiękniejszym kwiatem ludzkiej pobożności i najbardziej owocnym źródłem łask..."

Benedykt XVI


W setną rocznicę urodzin Św. Jana Pawła II oraz w oczekiwaniu na beatyfikację Kardynała Stefana Wyszyńskiego w naszej parafii powstała nowa żeńska róża żywego różańca, której patronem jest właśnie Kardynał S. Wyszyński. Inicjatywa zrodziła się w Katolickim Przedszkolu, jako odpowiedź na aktualne potrzeby Kościoła i Ojczyzny. Wspólnotę tę tworzą mamy wychowanków z parafialnego przedszkola, które chętnie odpowiedziały na zaproszenie do modlitwy różańcowej.

Kardynał Stefan Wyszyński w trudnych chwilach naszej Ojczyzny, tak zachęcał wiernych do modlitwy na różańcu:

"Zwiążmy myśli, usta i dłonie nasze różańcem świętym, napełnijmy domostwa i wioski nasze szeptem modlitewnych pozdrowień maryjnych, przekazujmy jedni drugim uporczywe wołanie: Zdrowaś Maryjo!(...) Zżyjmy się z różańcem tak, byśmy go stale odmawiali, byśmy łatwo doń wracali, byśmy mu poświęcali wszystkie wolne chwile. Jak miłym i wiernym towarzyszem codziennych zajęć naszych może być różaniec!"

Nowym czcicielkom modlitwy różańcowej życzymy, by za przykładem Św. Jana Pawła II umiłowały modlitwę różańcową i ożywiały świątynię Miłosierdzia Bożego potężnym chórem różańcowych modlitw nie tylko w październiku.


tekst i foto. Katolickie Przedszkole


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
bottom of page