top of page

Wakacje z Bogiem


foto. Julia Pagacz

Wakacje z Bogiem 19–26.07.2022 r.


19 lipca br. wraz z dziećmi z naszej parafii wyruszyliśmy na wakacyjny wyjazd do Sidziny, obok Jordanowa. Wśród uczestników byli zarówno członkowie naszej parafialnej scholii Sygnaturka, jak i dzieci niezwiązane z grupami parafialnymi. Nad ich bezpieczeństwem czuwali wychowawcy, którymi kierował ks. Rafał Wierzbiak, a w skład kadry wychowawczej wchodziła niezastąpiona pani katechetka Elżbieta Żmuda oraz animatorki z parafialnej scholii Sygnaturka. To właśnie pod ich czujnymi spojrzeniami uczestnicy przeżywali niezwykłe przygody.

Dzień przyjazdu poświęciliśmy na zapoznanie się z Ośrodkiem Wczasów Dziecięcych nr 2 w Sidzinie, jak również integrację. W kolejnych dniach mieliśmy okazję odwiedzić skansen w Sidzinie, gdzie każdy mógł zjeść własnoręcznie przygotowane rusoki, czyli placki na blasze, a także wziąć udział w grze terenowej na terenie muzeum. Podczas wyjazdu aż dwukrotnie wyruszyliśmy na górskie szlaki! Najpierw odwiedziliśmy Rusinową Polanę, gdzie wzięliśmy udział w Mszy Świętej w kaplicy na Wiktorówkach. Następnego dnia wyszliśmy z naszego ośrodka i skierowaliśmy się na Halę Krupową. Mimo, że niektórzy z nas byli po raz pierwszy na górskich szlakach to wszystkim udało się dotrzeć do celu. Nasz ksiądz Rafał dbał o to, żebyśmy się nie nudzili, dlatego zawitaliśmy również do Rabkolandu, skąd po kilkugodzinnej zabawie przeszliśmy do Parku Zdrojowego w Rabce-Zdrój, gdzie niespodziewanie dopadła nas ulewa. Jednak nam niestraszny był żaden deszcz, a ta przygoda pozostanie w naszej pamięci na jeszcze długi czas. Pech chciał, że tego dnia podczas wycieczki towarzyszyła nam maskotka jednego z pokoi – pluszowa foka o imieniu Morświn. Nasz włochaty przyjaciel cały zmókł przez co wychowawcy musieli zabrać go do swoich pokoi, aby spokojnie wysechł.

Niedziela była dla nas szczególnie ważnym dniem, ponieważ uczestniczyliśmy w Mszy Świętej wspólnie z ludźmi z okolic Sidziny w przydrożnej kaplicy pod gołym niebem. Był to także dzień kiedy mogli odwiedzić nas nasi rodzice. Mimo, że nie do każdego przyjechali goście, to nasi wychowawcy wraz z dwójką najstarszych uczestników zadbali o to, abyśmy się nie nudzili i zorganizowali podchody na terenie naszego ośrodka. Wszystkie grupy świetnie poradziły sobie z zadaniami oraz pytaniami jakie stawiali przed nimi prowadzący. Podchody nie były jednak ostatnią atrakcją na naszej liście. W kolejnym dniu pojechaliśmy do term Gorący Potok w Szaflarach, a po nich mieliśmy okazję zjeść najlepsze lody w Nowym Targu. W dniu powrotu do domu zwiedziliśmy zamek w Suchej Beskidzkiej oraz odbyliśmy rejs po jeziorze Mucharskim, po tych atrakcjach wyruszyliśmy z radosnym śpiewem na ustach do Skawiny, gdzie dotarliśmy późnym popołudniem.

Nasz wyjazd to nie były jedynie wycieczki… To również codzienna Msza Święta, podczas której mówiliśmy o słowach, które mogą zmienić świat – PROSZĘ, PRZEPRASZAM, DZIĘKUJĘ i SZCZĘŚĆ BOŻE. Tak ważne słowa, o których często zapominamy, a mają one niezwykły wpływ na nas i ludzi wokół. Na pamiątkę otrzymaliśmy od naszych opiekunów poduszki, które zawsze będą nam przypominały o tych „magicznych zaklęciach” i wyjeździe pełnym przygód.


Wyjazd został współfinansowany przez Miasto i Gminę Skawina za co serdecznie dziękujemy!

Julia Pagacz


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
bottom of page