top of page

Czciciele Bożego Miłosierdzia

Wspólnota Czcicieli Miłosierdzia Bożego zawiązała się podczas pielgrzymki śladami św. Faustyny i bł. Michała Sopoćki, która odbyła się w dniach 16-18 X 2009 r. Prowadziła ona przez Świnice Warckie do Płocka, a potem do Wilna. W drodze powrotnej w Białymstoku Ks. Proboszcz wraz z pielgrzymami odebrał w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego relikwie bł. ks. Michała Sopoćki. Tam też cała pielgrzymia grupa była bardzo gościnnie przyjęta przy kawie na filmie o bł. Michale. Organizacją tego przyjęcia zajęło się Stowarzyszenie Czcicieli Miłosierdzia Bożego, działające prężnie przy tym Sanktuarium. Nasi pielgrzymi nawiązali kontakty z gospodarzami, które zaowocowały korespondencją, przekazaniem literatury oraz obrazków z bł. Michałem.

 

W drodze powrotnej z Białegostoku do Skawiny w autokarze uczestnicy pielgrzymki zgodzili się z myślą Ks. Proboszcza, że i u nas powinno powstać takie stowarzyszenie, które dbałoby o szerzenie kultu Bożego Miłosierdzia przy naszej świątyni.

 

Tak powstała Wspólnoty Czcicieli Bożego Miłosierdzia. Jej członkowie zobowiązali się do codziennej Koronki do Miłosierdzia Bożego i prowadzenia adoracji w III piątki miesiąca.

bottom of page