top of page

Sakramenty

Sakramenty są widzialnymi znakami niewidzialnej łaski Bożej. Poniżej prezentujemy informacją kiedy i jak można przyjąć poszczególne sakramenty w naszej parafii.
Małżeństwo

Sakrament małżeństwa udzielany jest w soboty w godzinach popołudniowych. Miejscem załatwiania spraw przedślubnych jest parafia narzeczonej lub narzeczonego. Narzeczeni co najmniej 3 miesiące przed planowanym terminem zawarcia małżeństwa zgłaszają się do kancelarii parafialnej celem ustalenia terminu, spisania protokołu przedślubnego i wypełnienia innych formalności.

Spisanie protokołu przedślubnego jest zasadniczą czynnością w formalnym przygotowaniu do małżeństwa i odbywa się on co najmniej miesiąc przed planowanym terminem ślubu. Akt ślubu sporządzany jest w przeddzień lub w dniu ślubu (termin do ustalenia w kancelarii parafialnej).

Pierwsza Komunia św.

I KOMUNIA ŚW. W NASZEJ PARAFII ODBĘDZIE SIĘ 10 MAJA 2020 R. NA MSZY ŚW. O GODZ. 10.00.

 

Przygotowanie do I Komunii dzieci z klas trzecich odbywa się w szkołach podczas lekcji religii oraz w parafii podczas specjalnych celebracji liturgicznych (poświęcenie książeczek, medalików, różańców…). Terminy tych celebracji oraz spotkań z Rodzicami podawane są na bieżąco dzieciom w szkole oraz na ogłoszeniach parafialnych.

Przygotowaniem do I Komunii św. zajmuje się ks. Piotr Kuglin i z nim należy się w tych kwestiach kontaktować. 

Bierzmowanie

Przygotowanie do sakramentu bierzmowania odbywa się w parafii zamieszkania dziecka i trwa ono trzy lata. Składa się z cyklu katechez oraz celebracji liturgicznych:

  • kl. VI - 10 godz.

  • kl. VII  - 10 godz.

  • kl. VIII - 20 godz.

Zapisy do bierzmowania (do grup w których odbywają się spotkania) odbywa się w wrześniu każdego roku, szczegóły podawane są młodzieży w szkołach oraz na ogłoszeniach parafialnych.

 

Wszelkie informacje należy kierować bezpośrednio do katechetów uczących w danej klasie.

Namaszczenie chorych

CHORYCH ODWIEDZAMY Z KOMUNIĄ ŚWIĘTĄ I SAKRAMENTEM POKUTY (oraz w razie potrzeby NAMASZCZENIA) W KAŻDĄ PIERWSZĄ SOBOTĘ MIĘSIĄCA OD GODZ. 8.00

 

Chorych prosimy zgłaszać do czwartku przed I sobotą w zakrystii.

 

W nagłych wypadkach można wezwać kapłana w każdej chwili przychodząc lub dzwoniąc na plebanię.

Chrzest

CHRZTY W NASZEJ PARAFII ODBYWAJĄ SIĘ PODCZAS MSZY ŚW. W:

- DRUGIE NIEDZIELE KAŻDEGO MIESIĄCA NA MSZY ŚW. O GODZ. 13.00

- CZWARTE SOBOTY  KAŻDEGO MIESIĄCA NA MSZY ŚW. O GODZ. 18.00

- W DRUGI DZIEŃ WIELKANOCY I BOŻEGO NARODZENIA

W wyjątkowych sytuacjach można prosić o chrzest w innym terminie (poza Mszą św.), po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z kapłanem.​

images.jpeg
Spowiedź​​​

 

SPOWIEDŹ W NASZEJ PARAFII ODBYWA SIĘ:

W dni powszednie podczas Mszy św.:

Rano: 6.30-7.00

Wieczorem: 17.30-18.00

W niedziele i święta:

W czasie każdej Mszy św.

 

W pierwsze piątki miesiąca:

6.30 - 7.00

15.30 - 18.30​

bottom of page