top of page

June 28, 2020

XIII NIEDZIELA ZWYKA - 28 VI 2020 r

28 VI 2020 r. - XIII NIEDZIELA ZWYKŁA. Dziś o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe, a następnie wieczorna Msza św. 

 

KALENDARZ LITURGICZNY:

 • w poniedziałek - uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 18.00; 19.00. Intencja zamówiona na godz. 17.00 (za + Janinę Krawczyk w 3 r. śm.) zostanie odprawiona o godz. 19.00. W tym dniu swoje imieniny obchodzi nasz ks. Piotr. Już dziś składamy mu najlepsze życzenia i otaczamy naszą modlitwą.

 • w piątek - święto św. Tomasz Apostoła

 • w sobotę - święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Krakowie

 

Codziennie w naszym kościele od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi. W poniedziałek i wtorek o 18.00 czerwcówka i zaraz po niej wieczorna Msza św. We wtorek zakończenie nabożeństw czerwcowych. 

 

W środę o 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa. Przed Mszą o godz. 17.30 różaniec poprowadzą Margaretki.

W czwartek po Mszy św. wieczornej „Noc Nikodema” i adoracja do godz. 20.00.

W piątek przypada I piątek miesiąca w związku z tym spowiedź św. od godz. 16.30 do 18.00.

W sobotę zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Rozpoczniemy je Mszą św. o godz. 18.00. Potem będzie różaniec i procesja fatimska ze świecami wokół kościoła.

 

Dzieci z klas trzecich, które dziś przejęły pierwsza Komunię św. zapraszamy na „Biały Tydzień” od poniedziałku do środy na Msze św. wieczorne.

 

Pragniemy poinformować, że przez czas wakacji tj. od przyszłej niedzieli do końca sierpnia nie będzie w niedziele Mszy świętych o godz. 13.00. 

 

Sakrament bierzmowania naszej młodzieży będzie udzielony przez ks. Kard. Stanisława Dziwisza dnia 20 października. 

 

Poradnia Rodzinna już funkcjonuje, ale obowiązuje do niej system rezerwacji elektronicznej przez stronę internetową Fundacji Towarzyszenia Rodzinie.

Zgodnie z poleceniem naszego metropolity w przyszłą niedzielę odbędzie się kwesta do puszek przed kościołem na rzecz osób dotkniętych ostatnią powodzią.

 

Informujemy także, że posługujący dotąd w naszej parafii jako wikariusz ks. Marek Suder został mianowany ojcem duchownym w krakowskim seminarium i z dniem 1 lipca obejmuje tam swoje stanowisko. W związku z tym w niedzielę 19 lipca na Mszy św. o godz. 10.00 będziemy go żegnać i dziękować mu za 7 lata posługi w naszej parafii. W jego miejsce wikariuszem parafii został mianowany ks. Wojciech Galica.

 

Trwają dalsze prace wyciszania akustycznego naszego kościoła. Remont jest  realizowany jedynie dzięki ofiarom Parafian dlatego za wszelkie wsparcie mówimy: Bóg zapłać. Informujemy, że istnieje już możliwość składania ofiar „online” na potrzeby parafii, czyli za pośrednictwem strony internetowej naszej parafii. 

 Z błogosławieństwem i modlitwą dla Wszystkich Parafian

Ks. Proboszcz z zespołem księży

June 21, 2020

XII NIEDZIELA ZWYKŁA - 21 VI 20 R.

21 VI 2020 r. - XII NIEDZIELA ZWYKŁA.

 Dziś o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe, a następnie wieczorna Msza św.  

 

KALENDARZ LITURGICZNY:

 • w środę - uroczystość Narodzenie Św. Jana Chrzciciela

 

Codziennie w naszym kościele od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi, o 18.00 czerwcówka i zaraz po niej wieczorna Msza św.

 

W środę o 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa.

 

W piątek zapraszamy dzieci i młodzież, na Mszę św. na zakończenie roku szkolnego o godz. 18.00. Szczególnie zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas ósmych. Po Mszy spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w kościele.

 

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 będzie I Komunia św. części dzieci z klas trzecich. Spowiedź dla tych dzieci i ich rodziców w sobotę od 16.30.

 

Trwają dalsze prace wyciszania akustycznego naszego kościoła. Remont jest  realizowany jedynie dzięki ofiarom Parafian dlatego za wszelkie wsparcie mówimy: Bóg zapłać. Dziś składka inwestycyjna. Informujemy, że istnieje już możliwość składania ofiar „online” na potrzeby parafii, czyli za pośrednictwem strony internetowej naszej parafii. 

 

 Z błogosławieństwem i modlitwą dla Wszystkich Parafian

Ks. Proboszcz z zespołem księży

June 14, 2020

XI NIEDZIELA ZWYKŁ - 14 VI 20 R.

14 VI 2020 r. - XI NIEDZIELA ZWYKŁA. Dziś o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną wokół kościoła, a następnie wieczorna Msza św.  Dziś godz. 16.00 będzie Msza św. dziękczynna w int. Oazy Rodzin na zakończenie roku formacyjnego dla całego rejonu.

 

W oktawie Bożego Ciała codziennie wieczorem odprawiać będziemy Msze św. wotywne o Najświętszej Eucharystii. Poprzedzać je będzie nabożeństwo czerwcowe z procesją wokół kościoła na która zapraszamy równiez dzieci sypiące kwiatki i ine asysty. Nabożeństwa rozpoczynać się będą o godz. 18.00. Po nich będzie Msza św. wieczorna. Zakończenie oktawy w czwartek. Codziennie także od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi. Dziękujemy wszystkim którzy pomogli zorganizować procesje Bożego Ciała  zwłaszcza przygotowującym ołtarze : KSM, Domowemu kościołowi, Przyjaciołom Oblubieńca i Żywemu różańcowi i służbie liturgicznej dziewcząt i chłopców. Szczególne podziękowania dla s. Zofii zakrystianki. Dziękujemy tez Służbom Porządkowym a zwłaszcza naszej Straży Miejskiej.

 

KALENDARZ LITURGICZNY:

 • w środę - wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika

 • w piątek - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 • w sobotę - wspomnienie Niepokalanego Serca NMP

 

W środę o 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa.

W czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 zakończenie roku formacyjnego Rodziny Radia Maryja. Także w tym dniu o 18.00 zakończenie roku przedszkolnego naszego przedszkola a zwłaszcza 6 latków.

W piątek przypada Noc Miłosierdzia. O 17.30 Różaniec prowadzony przez Róże Różańcowe. O 18.00 nabożeństwo czerwcowe. Po nim Eucharystia z kazaniem, następnie koronka do Miłosierdzia Bożego, błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i czuwanie wg porządku:

19.15 – adoracja wspólnoty „Przyjaciele Oblubieńca”;

20.00 - adoracja Oazy Rodzin; 

21.00 – adoracja młodzieży;

21.45 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i zakończenie adoracji.

 

Informujemy, że I Komunia św. w naszej parafii odbędzie się w dwóch turach: 28 czerwca o godz. 11.30 oraz 13 września o godz. 10.00.

 

W przyszła niedziele odbędzie się składka inwestycyjna. Informujemy że do końca czerwca zakończy się 1 etap wyciszania akustycznego kościoła, zostanie również w następnym tygodniu zamontowany innowacyjny system nagłośnienia pomagający osobom z aparatami słuchowymi doskonale usłyszeć głos kapłana w trakcie nabożeństw. Wykonaliśmy w minionym miesiącu pełne uzbrojenie spustów rynien kościoła  przeciw  siedliskom gołębi oraz rozpoczniemy kolejne prace malarskie w kościele. Za wsparcie finansowe na składkę i poprzez wpłaty na konto parafialne lub przez wpłatę online ze strony internetowej naszej  parafii mówimy Bóg zapłać. Od ub.tygodnia istnieje możliwość wpłaty online ze strony internetowej naszego kościoła.

Poradnia rodzinna przy naszej parafii czynna znów będzie od dnia 26 czerwca w piątki od g 17

Szkoły Katolickie w Skawinie zapraszają na dzień otwarty w dniu 20 czerwca.

Złodziejowi, który regularnie kradnie kwiaty i iglaki z ogrodu naszego kościoła dajemy 7 dni na zwrot i naprawienie szkody w przeciwnym razie opublikujemy jego zdjęcia z kamer monitoringu na ogrodzeniu. 

 

 

 Z błogosławieństwem i modlitwą dla Wszystkich Parafian

Ks. Proboszcz z zespołem księży

June 07, 2020

X NIEDZIELA ZWYKŁA - 7 VI 2020 r. - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

7 VI 2020 r. - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe, a następnie wieczorna Msza św. Dziś w naszej archidiecezji kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Przypominamy, że od 30 maja 2020 przestała obowiązywać ogólna dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa w Mszy świętej. Jednocześnie Metropolita udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane dla następujących grup wiernych:

 - osoby w wieku 65 lat i więcej,

- osoby z objawami infekcji (kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),

- osoby, które czują obawę przed zarażeniem.

 

KALENDARZ LITURGICZNY:

 • w poniedziałek - wspomnienie św. Jadwigi, królowej

 • w piątek - wspomnienie bł. Piotra Dańkowskiego, prezbitera i męczennika

 • w sobotę - wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła, patrona rzeczy zagubionych

 • w czwartek - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). W tym dniu z kościołów w Polsce wyruszą procesje z Najświętszym Sakramentem. Z naszego kościoła procesja wyruszy po Mszy św. o godz. 10.00 i przejdzie ulicami: Słoneczną, Ogrody i Skłodowskiej. Zwracamy się z prośbą, by w miarę możliwości przeparkować samochody z tych ulic na czas przejścia procesji. Przygotujmy także odpowiednie dekoracje naszych domów i okien w blokach, by w ten zewnętrzny sposób pokazać Panu Jezusowi, jak bardzo cieszymy się z Jego nawiedzenia zwłaszcza w tym trudnym dla nas czasie. W procesji uczestniczymy z zachowaniem norm bezpieczeństwa, a więc w maseczkach albo z zachowaniem 2 metrów odległości - bez maseczek. Zachęcamy także rodziców z dziećmi sypiącymi kwiaty do udziału w tej procesji. Próba sypania kwiatów dla dzieci będzie w środę o 16.00. Zapraszamy także dzieci z klas czwartych, które w tym roku nie miały rocznicy I Komunii, by w miarę możliwości uczestniczyły w procesji w strojach pierwszokomunijnych. Prosimy poszczególne grupy parafialne o przygotowanie ołtarzy na procesję:

Ołtarz I – KSM 

Ołtarz II – Oaza Rodzin i ChOK

Ołtarz III – Wspólnota „Przyjaciele Oblubieńca”

Ołtarz IV – Róże Różańcowe

Za pobożne uczestnictwo w procesji można uzyskać odpust zupełny. Msze św. w naszym kościele w tym dniu będą o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 13.00 i 18.00.  W tym dniu kancelaria będzie nieczynna. W oktawie Bożego Ciała codziennie wieczorem odprawiać będziemy Msze św. wotywne o Najświętszej Eucharystii. Poprzedzać je będzie nabożeństwo czerwcowe z procesją wokół kościoła. Nabożeństwa rozpoczynać się będą codziennie o godz. 18.00. Po nich będzie Msza św. wieczorna. Codziennie także (z wyjątkiem czwartku) od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi.

 

W środę o 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa.

W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 będzie Msza św. dziękczynna w int. Oazy Rodzin na zakończenie roku formacyjnego dla całego rejonu.

 

Informujemy, że I Komunia św. w naszej parafii odbędzie się w dwóch turach: 28 czerwca o godz. 11.30 oraz 13 września o godz. 10.00.

 

Trwają dalsze prace wyciszania akustycznego naszego kościoła. Remont jest  realizowany jedynie dzięki ofiarom Parafian dlatego za wszelkie wsparcie mówimy: Bóg zapłać. Informujemy, że istnieje już możliwość składania ofiar „online” na potrzeby parafii, czyli za pośrednictwem strony internetowej naszej parafii. 

 

W najbliższy wtorek od godz. 17:00 będzie gościła w naszej parafii ikona Matki Bożej Rokitniańskiej – Cierpliwie Słuchającej, która jest niesiona przez pielgrzymów w Nieustannej Pielgrzymce Zawierzenia. Stałą intencją pielgrzymki jest nieustanne zawierzanie Matce Bożej Kościoła, naszej Ojczyzny, naszych rodzin, nas samych i całego świata oraz modlitwa o pokój. Istnieje możliwość powierzenia i zapisania własnych intencji, które będą „omadlane” przez kolejnych pielgrzymów uczestniczących w pielgrzymce. Zeszyt intencji będzie wystawiony przy ikonie, we wtorek od 17:00 do zakończenia wieczornej Mszy św. Jeśli ktoś usłyszy Boże zaproszenie do tej drogi i ma takie pragnienie, może dołączyć do pielgrzymki po spełnieniu kilku warunków. W pielgrzymce można też uczestniczyć w sposób duchowy. Więcej informacji na stronie internetowej lub FB Nieustannej Pielgrzymki Zawierzenia a także na ulotkach.

 

 Z błogosławieństwem i modlitwą dla Wszystkich Parafian

Ks. Proboszcz z zespołem księży

May 31, 2020

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWťĘTEGO - 31 V 20 R.

31 V 2020 r. - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Pragniemy poinformować, że od 30 maja 2020 przestaje obowiązywać ogólna dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa w Mszy świętej. Jednocześnie Metropolita udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane dla następujących grup wiernych:

 - osoby w wieku 65 lat i więcej,

- osoby z objawami infekcji (kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),

- osoby, które czują obawę przed zarażeniem.

Arcybiskup gorąco zachęca, aby wierni korzystający z dyspensy trwali na osobistej i rodzinnej modlitwie w domach. Zachęca też do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe oraz lekturę Pisma Świętego i czytań liturgicznych z danego dnia. Podczas uczestnictwa w Mszach św. nie obowiązuje już limit ilościowy wiernych jednak nadal obowiązują maseczki oraz nadal można przyjmować Komunię „na rękę”. Codziennie dezynfekujemy konfesjonały i ławki stąd uważamy, że kontakt z kapłanem jest bezpieczny tym bardziej, że od penitenta jesteśmy oddzieleni twardą folią  w kratce konfesjonału. Jeśli ktoś obawia się tej formy spowiedzi, to można spowiedź odbyć w kaplicy św. Krzyża za ołtarzem prosząc o to kapłana w trakcie adoracji lub po każdej Mszy św.

Przypominamy, że Msze  św. w dni powszednie w naszej parafii odprawiane są o g. 7.00 i 8.00 rano i o g. 18.00. Msze św zamówione na g 6.30 będą odprawiane  o g 7.00. Codziennie zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu od g. 17.00-18.00. Nabożeństwa czerwcowe będziemy odprawiać od jutra w dni powszednie o g.18.00, a w niedziele o  g. 17.30.  

 

Kalendarz liturgiczny:

 • w poniedziałek  - święto NMP Matki Kościoła. Choć nie jest to święto obowiązuje to jednak ze względu na jego tradycyjnie uroczysty charakter Msze św. w tam dniu będą odprawiane o godz. 7.00; 8.00; 9.00; 18.00 oraz 19.00.

 • w środę - wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy

 • w czwartek - święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy św. wieczornej „Noc Nikodema” i adoracja do godz. 20.00.

 • w przyszłą niedzielę - Uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu w naszej Archidiecezji kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Jeśli ktoś jeszcze ze względu na czas pandemii nie zadośćuczynił temu przykazaniu kościelnemu, to przypominamy o jego obowiązku. Szansa na spowiedź jest codziennie, a zwłaszcza w najbliższy, pierwszy piątek miesiąca od godz. 15.30 do 18.00.

W środę o godz. 17.30 różaniec poprowadzą „Margaretki”. O 18.00 będzie czerwcówka i nowenna do MBNP oraz Msza św. zbiorowa, a także Msza w int. „Margaretek”.

W sobotę zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Rozpoczniemy je różańcem i czerwcówką o godz. 18.00. Po nich będzie Msza św. a potem procesja fatimska ze świecami wokół kościoła.

Także w sobotę odwidzimy chorych z Najświętszym Sakramentem od godz. 8.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii do czwartku. Z tego względu w sobotę  kancelaria parafialna będzie nieczynna.

Już dziś pragniemy poinformować, że Uroczystość Bożego Ciała, która wypada za niecałe dwa tygodnie będzie obchodzona już normalnie, tzn. z procesją do czterech ołtarzy, bez ograniczeń ilościowych liczby wiernych, a tylko z obowiązkiem maseczek na twarzach. W związku z tym już dziś prosimy poszczególne grupy parafialne o przygotowanie ołtarzy na procesje:

Ołtarz I – KSM 

Ołtarz II – Oaza Rodzin i ChOK

Ołtarz III – Wspólnota „Przyjaciele Oblubieńca”

Ołtarz IV – Róże Różańcowe

Trwają dalsze prace wyciszania akustycznego naszego kościoła. Remont jest  realizowany jedynie dzięki ofiarom Parafian dlatego za wszelkie wsparcie mówimy: Bóg zapłać. 

Centrum wsparcia opiekunów osób niepełnosprawnych w Skawinie ul. Rynek 24 zaprasza osoby opiekujące się chorymi i niesamodzielnymi osobami na konsultacje o wsparcie. Szczegóły na plakatach.

 

 Z błogosławieństwem i modlitwą dla Wszystkich Parafian

Ks. Proboszcz z zespołem księży

May 24, 2020

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO - 24 V 2020 R.

      24 V 2020 r. - VII NIEDZIELA WIELKANOCNA. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

Kalendarz liturgiczny:

 • we wtorek - wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera

 • w piątek - wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

 • w przyszłą niedzielę - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. 

 

Od dnia 1 maja sprawujemy Msze  św.  w dni powszednie o g 7.00 i 8.00 rano i o g. 18.00. Msze św zamówione na g 6.30 będą odprawiane  o g 7.00.

Codziennie zachęcamy do adoracji Najświętszego sakramentu  od g 17.00-18.00 połączone z możliwością spowiedzi u dyżurującego kapłana. Nabożeństwa majowe będziemy odprawiać w dni powszednie o g .18.00, a w niedziele o  g. 17.30.  

 

Informujemy tych, którzy nie mogą przyjść do kościoła że w naszym kościele można przez kamerę internetową transmisyjną wirtualnie uczestniczyć we Mszach św. i nabożeństwach.

Nowy limit uczestników nabożeństw w naszym kościele wynosi od dziś  240 osób. Choć do tej pory nie przekroczyliśmy poprzednich limitów, to prosimy o takie siadanie w ławkach w kościele aby wykorzystać galerię, która zazwyczaj w powszednie dni świeci pustkami. Codziennie dezynfekujemy konfesjonały i ławki  stąd uważamy, że kontakt z kapłanem jest bezpieczny tym bardziej, że od penitenta jesteśmy oddzieleni twardą folią  w kratce konfesjonału.  Jeśli ktoś obawia się tej formy spowiedzi, to można spowiedź odbyć w kaplicy św Krzyża za ołtarzem prosząc o to kapłana w trakcie adoracji lub po każdej Mszy św. Komunię św. przyjmujemy podążając w postawie procesyjnej do ołtarza w możliwej formie przyjmowania Ciała Pańskiego na rękę lub tradycyjnie. Zachowajmy bezpieczny dystans między sobą.

 

Prosimy aby w sąsiedztwie zainteresować się osobami potrzebującymi pomocy. W razie konieczności prosimy zgłosić takie sytuacje w naszej parafialnej Caritas. Dziękujemy wszystkim za składane ofiary na składkę i konto parafialne, dzięki którym utrzymujemy budynki i dzieła sakralne. Od 18 maja rozpoczęły się dalsze prace wyciszania akustycznego naszego kościoła. Remont jest  realizowany jedynie dzięki ofiarom Parafian dlatego za wszelkie wsparcie mówimy Bóg zapłać. 

 Z błogosławieństwem i modlitwą dla Wszystkich Parafian

Ks. Proboszcz z zespołem księży 

April 26, 2020

II NIEDZIELA WIELKANOCNA - 26 IV 2020 R.

26 IV 2020 r. - III NIEDZIELA WIELKANOCNA. Od tej niedzieli Msze św. w niedziele sprawujemy w godzinach: 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 13.00; 18.00, czyli wg normalnego porządku. Od 20 kwietnia obowiązują nas nowe limity zgromadzeń liturgicznych. W naszym kościele może to być 160 osób z zachowaniem znanych rygorów odstępu. W związku z tym na czas pandemii wprowadziliśmy przystępowanie do komunii św w kilku miejscach kościoła w sposób procesyjny z uklęknięciem przed przyjęciem Ciała Pańskiego w postawie stojącej lub klęczącej. Nikomu nie narzucamy sposobu przyjmowania Komunii, ale względy bezpieczeństwa odległości nas obowiązują. Ostatnie dni pokazały, że na Msze św przychodzi jednorazowo od 40-120 osób. 

 

KALENDARZ LITURGICZNY:

 • w środę - św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy, doktora Kościoła, patronki Europy. W tym dniu rozpoczynamy także nowennę przed Uroczystością św. Stanisława.

 • w sobotę - Uroczystość MB Królowej Polski. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00; 8.00 i  wieczorna po majówce o 18.00.

 

W tygodniu Mszę św. będą odprawiane o godz. 7.00; 8.00 oraz o 18.00. Intencje Mszy św. zamówione na g. 6.30 zostają automatycznie przeniesione na g. 7.00. Przed Mszą św. wieczorną od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi. Ponadto spowiedź będzie także w czasie porannej Mszy św. o 7.00.

 

W piątek przypada I piątek miesiąca. Pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata na Mszy św o g. 7.00 i 18.00. Możliwość spowiedzi w 1 piątek i przez cały miesiąc od g. 17.00 -18.00. W tym dniu na mocy dekretu naszego metropolity nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W piątek rozpoczynamy także nabożeństwa majowe. Odprawiać je będziemy codziennie wieczorem o godz. 18.00. Bezpośrednio po majówce będzie Msza św. wieczorna. W niedziele majówki o godz. 17.30.

 

W sobotę odwiedzimy chorych z Najświętszym Sakramentem. Chorych prosimy zgłaszać do czwartku w zakrystii lub telefonicznie. Po południu w sobotę rozpoczynamy Nabożeństwa Fatimskie. O godz. 18.00 będzie różaniec, majówka, a potem Msza św. Procesji fatimskiej wokół kościoła nie będzie.

 

W przyszłą niedzielę zmianka różańcowa po Mszy św. o g 10.00.

Kancelaria parafialna  czynna we wtorek i czwartek od g. 16.00-17.00 i w sobotę od g. 9-10.

 

Prosimy, aby w sąsiedztwie zainteresować się osobami starszymi, samotnymi. W razie konieczności prosimy, aby robić im zakupy w sklepie lub  zgłosić taka potrzebę w naszej parafialnej Caritas.

 

Dziękujemy wszystkim za składane ofiary na składkę i konto parafialne, dzięki którym utrzymujemy budynki i dzieła sakralne. W tym tygodniu uruchomimy na stronie internetowej parafii możliwość szybkiej i prostej wpłaty ofiary.

 

Mija miesiąc od rozpoczęcia prac akustycznych w naszym kościele. Zamontowano już we wgłębieniach galerii szyny na których spoczywa specjalna wełna mineralna likwidująca fale dźwiękowa, a następnie zostanie zamontowany ozdobny materiał Barrisol imitujący ścianę ale mający mikro pory przepuszczające energię dźwięku.Od połowy maja rozpocznie się wyciszanie ścian prezbiterium i najwyższych ścian galerii gdzie tworzy się najwiecej odbić dźwięku. Chcemy uzyskać poziom pogłosu 3,3 sekundy z dotychczasowych 8 sekund. Prezbiterium zostanie też na nowo podświetlone nowoczesnym klimatycznym światłem pomocnym zwłaszcza w czasie adoracji modlitewnych. Dziękujemy wszystkim parafianom za ofiary na ten cel. Wartość prac wyniesie 200 tys zł.

 

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej parafii. Życzymy obfitych łask Bożych na nadchodzący tydzień.

Ks. Prob. Bogdan Kordula

March 08, 2020

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 8 marca 2020 r.

8 III 2020 r. - II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU. Dziś po wszystkich Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Po Gorzkich Żalach o godz. 18.00 Msza św. wieczorna. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na leczenie Marysi Szostak z Leńcz.

 

W poniedziałek (9 III) ks. Piotr zaprasza wszystkie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami na Mszą św. o godz. 18.00. Po Mszy spotkanie z rodzicami w kościele.

 

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je ks. Dawid Leśniak - ojciec duchowny krakowskiego seminarium. Spowiedź parafialna będzie poza rekolekcjami - w Wielki Wtorek. Program rekolekcji wywieszony jest w gablotkach, jest na stronie internetowej parafii oraz w naszej gazecie parafialnej „Głos Miłosierdzia”.

W środę o godz. 17.30 zapraszamy na różaniec misyjny, o 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa.

W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dzieci o godz. 17.15, a pozostałych zapraszamy na Drogę Krzyżową po zakończeniu Mszy św. wieczornej czyli ok. godz. 18.30. Poprowadzi ją w tym tygodniu Wspólnota Żywej Drogi Krzyżowej.

Już dziś informujemy parafian, że od dnia 14 kwietnia wprowadzona będzie w naszym kościele dodatkowa Msza św. w dni powszednie o godz. 8.00 rano. Pozostałe Msze bez zmian.

Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Warszawy na beatyfikację Kard. Stefana Wyszyńskiego. Osoby, które chcą się wybrać autobusem z parafią lub indywidualnie na tę uroczystość proszone są o zgłoszenie do zakrystii do przyszłej niedzieli informacji o ilości potrzebnych wejściówek.

Rozpoczynamy dziś akcje „Tytka Charytatywna”. Sprzed ołtarza można odbierać puste tytki lub zwykłą kartkę z informacją o propozycji zakupów na święta dla ubogich. Prosimy o ich zwrot do zakrystii do 29 marca. 

Zapraszamy do wzięcia udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Wyruszy ona z naszej parafii 27 marca o godz. 20.00. Szczegóły na stronie internetowej i na plakatach.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dziś przed kościołem i w zakrystii jest do nabycia najnowszy numer „Głosu Miłosierdzia”. Można w nim znaleźć m. in. program rekolekcji jak również sprawozdanie finansowe ks. Proboszcza za poprzedni rok. Zapraszamy do zakupu i lektury. 

Informujemy, że jest już czynna nowa toaleta parafialna z dostępem z zewnątrz domu parafialnego.

 

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej parafii. Życzymy spokojnej niedzieli i opieki Bożej na cały nadchodzący tydzień.

Ks. Prob. Bogdan Kordula

March 01, 2020

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 1 III 2020 R.

1  III 2020 r. - I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU. Dziś po Mszy o 10.00 zmianka  tajemnic różańca. Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Składka z tego nabożeństwa zostanie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.  W naszej archidiecezji od dziś rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej i trwać będzie do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Po Gorzkich Żalach o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

 

Kalendarz liturgiczny:

- w środę - święto św. Kazimierza Królewicza, patrona naszej archidiecezji

 

Informujemy, że Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii dla dorosłych, dzieci i kandydatów do bierzmowania odbędą się od III Niedzieli Wielkiego Postu czyli 15 do 18 marca. Poprowadzi je ks. Dawid Leśniak - ojciec duchowny krakowskiego seminarium. Spowiedź parafialna będzie poza rekolekcjami - w Wielki Wtorek.

 

W środę o godz. 17.30 zapraszamy na różaniec wszystkich uczestniczących w modlitwie „Margaretek”, o 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa oraz w intencji kapłanów objętych modlitwą „Margaretek”. Po Mszy spotkanie „Margaretek” w kościele.

 

W czwartek po Mszy św. Wieczornej „Noc Nikodema”

 

W I piątek miesiąca spowiedź św. od 15.30 do 18.00. Na Mszę św. o godz. 16.30 zapraszamy dzieci i młodzież, która przychodzi na tę Mszę św. w ramach przygotowania do bierzmowania. W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dzieci o godz. 17.00, a pozostałych zapraszamy na Drogę Krzyżową po zakończeniu Mszy św. wieczornej czyli ok. godz. 18.30. Poprowadzą ją w tym tygodniu wspólnota „Oaza Rodzin”.

 

W sobotę odwiedzimy chorych z Najświętszym Sakramentem od godz. 8.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii do czwartku. Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna.

 

Z racji naszej jałmużny wielkopostnej zachęcamy od przyszłej niedzieli do wzięcia udziału w akcji „Tytka Charytatywna” - czyli zrobienie paczki żywnościowej dla osoby ubogiej. Akcje poprowadzi Parafialny Zespół Caritas, a tytki będzie można odbierać w przyszła niedzielę sprzed ołtarza.

 

Komitet wsparcia na odbudowę spalonego domu p. Grażyny w Skawinie dziękuje za hojność parafian w miniona niedziele w wysokości 5720,79 zł i 1 dolar kanadyjski. W przyszłą niedzielę przez kościołem zbiórka do puszek na leczenie Marysi Szostak z Leńcz.

 

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W przyszłą niedzielę przed kościołem i w zakrystii będzie do nabycia najnowszy numer „Głosu Miłosierdzia”. Można w nim będzie znaleźć m. in. program rekolekcji jak również sprawozdanie finansowe ks. Proboszcza za poprzedni rok. Zapraszamy do zakupu i lektury. 

 

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej parafii. Życzymy spokojnej niedzieli i opieki Bożej na cały nadchodzący tydzień.

Ks. Prob. Bogdan Kordula

February 23, 2020

VII NIEDZIELA ZWYKŁA - 23 II 2020 R.

23 II 2020 r. - VII Niedziela Zwykła. Dziś do o prowadzenie adoracji w ramach nabożeństwa 40-godzinnego zapraszamy: od godz. 14.00 –  Oazę Rodzin, od godz. 15.00 - Rodzinę Radia Maryja, od 16.00 –  parafialny zespół „Caritas”. Następnie od godz. 17.00 - adoracja prywatna do godz.17.30. O 17.30 Nabożeństwo do Miłosierdzia i koronka.

Zechciejmy przyjść do Kościoła, by włączyć się w adorację i choć kilka minut poświęcić na osobistą modlitwę. Dziś po Mszach św. odbywa się zbiórka do puszek na odbudowę dachu domu pogorzelców ze Skawiny.

 

Kalendarz liturgiczny:

 • w środę -     Środa Popielcowa. Jest to początek Wielkiego Postu. Zapraszamy w tym dniu na Msze św., które odprawiane będą o godz. 6.30; 9.00; 18.00 oraz 19.00. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki winny być ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Pozostałych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokuty, na miarę ich możliwości. Wszystkich zaś od 14 roku życia obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Od Środy Popielcowej trwają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Składka w tym dniu przeznaczona będzie na jadłodajnię dla ubogich przy parafii św. App. Szymona i Judy Tadeusza. W środę o godz. 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa

 

W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dzieci o godz. 17.15, a pozostałych zapraszamy na Drogę Krzyżową po zakończeniu Mszy św. wieczornej czyli ok. godz. 18.30. Poprowadzi ją w tym tygodniu Rodzina Radia Maryja.

 

W przyszłą niedziele Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Składka z tego nabożeństwa zostanie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.  W naszej archidiecezji od I niedzieli Wielkiego Postu rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej i trwać będzie do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej.  

 

Zespól Szkół Katolickich ogłasza nabór na nowy rok szkolny do wszystkich klas Szkoły Podstawowej. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę narodową z okazji 100 rocznicy urodzin św. JP II do Rzymu w maju 2020 organizowaną przez Szkołę Katolicką w Skawinie- wiadomość w szkole.

 

BURMISTRZ MIASTA I GMINY SKAWINA ORAZ MUZEUM REGIONALNE ZAPRASZAJĄ MIESZKAŃCÓW W PIĄTEK 28 LUTEGO O GODZ. 12.00 NA CMENTARZ PARAFIALNY NA UROCZYSTY APEL POLEGŁYCH POŚWIĘCONY SKAWIŃSKIEJ MŁODZIEŻY NIEZŁOMNEJ.

 

 

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej parafii. Życzymy spokojnej niedzieli i opieki Bożej na cały nadchodzący tydzień.

Ks. Prob. Bogdan Kordula

February 15, 2020

VI NIEDZIELA ZWYKŁA - 15 II 2020 R.

16 II 2020 r. - VI Niedziela Zwykła. Dziś do prowadzenie adoracji w ramach nabożeństwa 40-godzinnego zapraszamy: od godz. 14.00 - KSM oraz kandydatów do bierzmowania z wszystkich klas, od godz.15.00 - Scholę i Służbę Liturgiczną. Następnie od godz. 16.00 - adoracja prywatna do godz.17.30. O 17.30 Nabożeństwo do Miłosierdzia i koronka.

Kalendarz liturgiczny:

 • w sobotę - święto Katedry św. Piotra Apostoła

W środę o godz. 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa

W czwartek spotkanie Rodziny Radia Maryja po Mszy św. Ofiary na Radio Maryja można składać do puszki na filarze kościoła.

W piątek przypada Noc Miłosierdzia. O 17.30 różaniec poprowadzą Róże Różańcowe. Eucharystia z kazaniem o 18.00, następnie koronka do Miłosierdzia Bożego, błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i uczczenie relikwii św. siostry Faustyny i bł. ks. Michał Sopoćko. Porządek czuwania:

19.15 – adoracja wspólnoty „Przyjaciele Oblubieńca”;

20.00 - adoracja Oazy Rodzin; 

21.00 – a    doracja młodzieży;

21.45 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i zakończenie adoracji.

 

W przyszłą niedzielę do prowadzenie adoracji w ramach nabożeństwa 40-godzinnego zapraszamy: od godz. 14.00 –  Oazę Rodzin, od godz. 15.00 - Rodzinę Radia Maryja, od 16.00 –  parafialny zespół „Caritas”. Następnie od godz. 17.00 - adoracja prywatna do godz.17.30. O 17.30 Nabożeństwo do Miłosierdzia i koronka.

Zechciejmy przyjść do Kościoła, by włączyć się w adorację i choć kilka minut poświęcić na osobistą modlitwę.

 

Informujemy, że sakrament bierzmowania w tym roku będzie udzielany w naszej parafii przez ks. kard. Stanisława Dziwisza w dniu 27 maja na Mszy św. o godz. 18.00.

 

W przyszłą niedzielę po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na odbudowę dachu domu pogorzelców ze Skawiny.

 

Wykonaliśmy remont i udostępniamy od dziś na niedziele i święta  toaletę dla parafian z udogodnieniem dla osób niepełnosprawnych oraz rodziców z małymi dziećmi z dostępnością do przewijaka. Toaleta znajduje się w domu parafialnym po prawej stronie schodów głównych kościoła. Prosimy o uszanowanie czystości tak by mogła służyć jak najlepiej.

 

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej parafii. Dziś składka inwestycyjna na remont schodów. Życzymy spokojnej niedzieli i opieki Bożej na cały nadchodzący tydzień.

Ks. Prob. Bogdan Kordula

February 09, 2020

V NIEDZIELA ZWYKŁA - 9 II 2020 R.

9 II 2020 r. - V Niedziela Zwykła. Dziś rozpoczniemy w naszej parafii nabożeństwo 40-to godzinne poprzedzające Wielki Post. Do prowadzenie adoracji dziś zapraszamy: od godz. 14.00 – Róże Różańcowe Kobiet, a od godz. 15.00 – Róże Różańcowe Mężczyzn. Następnie od godz. 16.00 adoracja prywatna do godz.17.30. O 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i koronka.

 

Kalendarz liturgiczny:

 • w poniedziałek - św. Scholastyki, dziewicy

 • we wtorek - wspomnienie NMP z Lourdes. Jest to 28 Światowy Dzień Chorego. W tym dniu odprawimy Mszę dla chorych z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem o godz. 9.00.

 • w piątek - Świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy

 

W poniedziałek ks. Piotr zaprasza dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy spotkanie w kościele.

 

W środę o godz. 17.30 Różaniec Misyjny, po nim nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00 i Msza św. zbiorowa. Bezpośrednio po Mszy spotkanie członków Koła Misyjnego z opiekunem.

 

W przyszłą niedzielę do prowadzenie adoracji w ramach nabożeństwa 40-godzinnego zapraszamy: od godz. 14.00 - KSM oraz kandydatów do bierzmowania z wszystkich klas, od godz.15.00 - Scholę i Służbę Liturgiczną. Następnie od godz. 16.00 - adoracja prywatna do godz.17.30. O 17.30 Nabożeństwo do Miłosierdzia. Zechciejmy przyjść do Kościoła, by włączyć się w adorację i choć kilka minut poświęcić na osobistą modlitwę.

 

Katolickie Przedszkole działające przy parafii Miłosierdzia Bożego, informuje że od 10 lutego do 21 lutego br. trwają  zapisy dzieci do przedszkola na rok szkolny 2020/2021. Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdują się na stronie internetowej przedszkola.

 

Zarząd Osiedla nr 6 „BUKOWSKIE” serdecznie  zaprasza wszystkich mieszkańców osiedla na coroczne zebranie, które odbędzie się  13 lutego (czwartek) o godz. 17.30 w Szkole Podstawowej nr 6 ul. Witosa 4.    

 

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej parafii. W przyszłą niedzielę będzie składka inwestycyjna na remont schodów. Życzymy spokojnej niedzieli i opieki Bożej na cały nadchodzący tydzień.

Ks. Prob. Bogdan Kordula

February 02, 2020

IV NIEDZIELA ZWYKŁA - 2 II 2020 R.

2 II 2020 r. - IV Niedziela Zwykła. Dziś święto Ofiarowania Pańskiego czyli tzw. Matki Bożej Gromnicznej. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie szczególnie o siostrach zakonnych posługujących w naszej parafii. Po Mszy św. o godz. 10.00 zmianka tajemnic różańca. Po Mszy św. o godz. 13.00 wystąpi z koncertem kolęd „Kapela z Bronowic”. Dziś o godz. 17.30 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Koronka.

Kalendarz liturgiczny:

 • w środę - wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy,

 • w czwartek - wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.

 

W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00 i Msza św. zbiorowa.

W czwartek po Mszy wieczornej „Noc Nikodema”.

W I piątek miesiąca spowiedź św. od 16.00 do 18.00.

W przyszłą niedziele o godz. 10.00 odprawimy Msze św. dziękczynna w intencji wszystkich którzy przyjęli kapłanów po kolędzie. Proboszcz dokona również podsumowania wizyty duszpasterskiej oraz przedstawi w kazaniach zamierzenia duszpasterskie i materialne na cały rok .

 

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii nabożeństwo 40-to godzinne poprzedzające Wielki Post. Nabożeństwo to polega na modlitwie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem dla upamiętnienia czasu, jaki według tradycji ciało Zbawiciela było złożone w grobie. Do prowadzenie adoracji w przyszłą niedzielę zapraszamy: od godz. 14.00 – Róże Różańcowe Kobiet, a od godz. 15.00 – Róże Różańcowe Mężczyzn. Następnie od godz. 16.00 adoracja prywatna do godz.17.30 . Zechciejmy przyjść do Kościoła, by włączyć się w adorację i choć kilka minut poświęcić na osobistą modlitwę.

 

W przyszły poniedziałek (10 lutego) ks. Piotr zaprasza dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 18.00.

 

Burmistrz Skawiny informuje o trwającym naborze wniosków na wymianę starych pieców opalanych węglem i drewnem.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej parafii. Życzymy spokojnej niedzieli i opieki Bożej na cały nadchodzący tydzień.

Ks. Prob. Bogdan Kordula

January 24, 2020

III NIEDZIELA ZWYKŁA - 26 I 2020 R.

26 I 2020 r. - III Niedziela Zwykła. Dziś o godz. 17.30 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Koronka.

 

Kalendarz liturgiczny:

 • we wtorek - wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła

 • w piątek - wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera

 • w niedzielę - święto Ofiarowania Pańskiego czyli tzw. Matki Bożej Gromnicznej. Składka w tym dniu będzie przeznaczona  na zakony kontemplacyjne. Prosimy przynieść w tym dniu do kościoła gromnice. Będziemy je święcić na wszystkich Mszach św. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie szczególnie o siostrach zakonnych posługujących w naszej parafii.

 

W środę o godz. 18.00 nowenna do MBNP i Msza św. zbiorowa.

W sobotę odwiedzimy chorych z Najświętszym Sakramentem od godz. 8.00. Chorych należy zgłosić do czwartku w zakrystii. W sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna!

 

W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca na wszystkich Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 10.00 zmianka tajemnic różańca. Po Mszy św. o godz. 13.00 wystąpi z koncertem kolęd „Kapela z Bronowic”.

 

Nasza parafia organizuje dwie pielgrzymki. Pierwsza do Ziemi Świętej od 11-18 października 2020. Druga śladami św. Pawła do Grecji w lipcu 2020 roku. Szczegóły obu pielgrzymek na stronie internetowej parafii i na plakatach. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. Jest jeszcze kilka miejsc na pielgrzymkę do Japonii w maju 2020 oraz tylko 15 miejsc na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Szczegóły u ks. proboszcza.

 

Dziś w zakrystii i przed kościołem można nabyć najnowszy numer naszej gazety parafialnej „Głos Miłosierdzia”.

 

Kontynuujemy wizytę duszpasterską zwaną „Kolędą”. Jej program wywieszony jest w gablotkach, można go znaleźć także na stronie internetowej parafii, a wygląda on następująco:

 

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej parafii. Życzymy spokojnej niedzieli i opieki Bożej na cały nadchodzący tydzień.

Ks. Prob. Bogdan Kordula

January 19, 2020

II NIEDZIELA ZWYKŁA - 19 I 2020 R.

19 I 2020 r. - II Niedziela Zwykła. Dziś o godz. 17.30 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Koronka.

 

Kalendarz liturgiczny:

We wtorek - wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

W piątek - wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskup i doktora Kościoła

W sobotę  - święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła

 

W środę o godz. 18.00 nowenna do MBNP i Msza św. zbiorowa.

W najbliższy piątek 24 stycznia poradnia rodzinna będzie nieczynna.

 

Nasza parafia organizuje dwie pielgrzymki. Pierwsza do Ziemi Świętej od 11-18 października 2020. Druga śladami św. Pawła do Grecji w lipcu 2020 roku. Szczegóły obu pielgrzymek na stronie internetowej parafii i na plakatach. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.

 

Dziś w zakrystii i przed kościołem można nabyć najnowszy numer naszej gazety parafialnej „Głos Miłosierdzia”.

 

Kontynuujemy wizytę duszpasterską zwaną „Kolędą”. Jej program wywieszony jest w gablotkach, można go znaleźć także na stronie internetowej parafii: TUTAJ.

 

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej parafii. Życzymy spokojnej niedzieli i opieki Bożej na cały nadchodzący tydzień i Nowy Rok.

Ks. Prob. Bogdan Kordula

January 11, 2020

I NIEDZIELA ZWYKŁA - ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO - 12 I 2020 R.

12 I 2020 r. - I Niedziela Zwykła czyli Święto Chrztu Pańskiego. Dziś o godz. 17.30 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Koronka. Dziś także po Mszach młodzież z Zespołu Szkół Katolickich w Skawinie będzie zbierać ofiary na rozwój i wyposażenie szkoły, a na Mszy o g. 11:30 będą śpiewać wraz z nami kolędy.

Dziś zostanie rozstrzygnięty Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych. Zapraszamy do sali teatralnej na godzinę 15:30. O 16.00 wystąpią także dzieci z SP nr 1 z przedstawieniem „Jasełek”. Dziś o 15.30 opłatek Rady Parafialnej na plebanii.

 

Kalendarz liturgiczny:

W piątek - wspomnienie św. Antoniego, opata

 

W poniedziałek wspólnota „Przyjaciele Oblubieńca” zaprasza na wspólnotową Mszę  Świętą  o godzinie 18:00 i po niej spotkanie opłatkowe na plebanii.

W środę o godz. 18.00 nowenna do MBNP i Msza św. zbiorowa.

W czwartek po czy św. wieczornej spotkanie Rodziny Radia Maryja.

W piątek przypada Noc Miłosierdzia. O 17.30 różaniec poprowadzą Róże Różańcowe. Eucharystia z kazaniem o 18.00, następnie koronka do Miłosierdzia Bożego, błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i uczczenie relikwii św. siostry Faustyny i bł. ks. Michał Sopoćko. Porządek czuwania:

19.15 – adoracja wspólnoty „Przyjaciele Oblubieńca”;

20.00 - adoracja Oazy Rodzin; 

21.00 – adoracja młodzieży;

21.45 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i zakończenie adoracji.

 

Nasza parafia organizuje dwie pielgrzymki. Pierwsza do Ziemi Świętej od 11-18 października 2020. Druga śladami św. Pawła do Grecji w lipcu 2020 roku. Szczegóły obu pielgrzymek na stronie internetowej parafii i na plakatach. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.

 

W przyszłą niedzielę będzie do nabycia nowy numer naszego „Głosu Miłosierdzia”.

 

Kontynuujemy wizytę duszpasterską zwaną „Kolędą”. Jej program wywieszony jest w gablotkach, można go znaleźć także na stronie internetowej parafii.

 

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej parafii. Życzymy spokojnej niedzieli i opieki Bożej na cały nadchodzący tydzień i Nowy Rok.

Ks. Prob. Bogdan Kordula

January 05, 2020

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM - 5 I 2020 R.

5 I 2020 r. - II Niedziela po Narodzeniu Pańskim. Jest to zarazem I niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 10.00 zmianka tajemnic różańca, a po południu o godz. 16.00 opłatek Róż Różańcowych na plebanii. O godz. 17.30 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Koronka.

 

Kalendarz liturgiczny:

W poniedziałek - Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Na Mszach św. pobłogosławimy kredę i kadzidło. Młodzież z KSM - u będzie ją po Mszach św. rozprowadzać pod kościołem za dobrowolną ofiarą. Święto Trzech Króli jest dniem modlitw dzieci i młodzieży w intencji misji. Zachęcamy do udziału w Orszaku Trzech Króli, który wyruszy spod Szkół Podstawowych 1, 2 i 3 o godz. 11.00. Na Rynku skawińskim zdejmiemy korony i zginając kolana oddamy hołd Bożej Dziecinie śpiewając wspólnie kolędy, a następnie udamy się do Kościoła św. App. Szymona i Judy Tadeusza na Mszę Świętą. Zapraszamy do udziału wszystkich całymi rodzinami.

 

W środę o 17.30 zapraszamy na różaniec misyjny, a następnie będzie nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00 i Msza św. zbiorowa oraz w intencji „Margaretek” a także kapłanów objętych ich modlitwą. Po Mszy spotkanie opłatkowe „Margaretek”.

 

Dzieci ze szkoły podstawowej nr 1 serdecznie zapraszają wszystkich parafian i gości do obejrzenia Jasełek w ich wykonaniu we czwartek (9 I) o godz. 16.00 i w niedzielę (12 I) o godz. 16.00. W następną niedzielę tj. 12.01. zostanie rozstrzygnięty Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych. Zapraszamy do sali teatralnej na godzinę 15:30.

 

Nasza parafia organizuje dwie pielgrzymki. Pierwsza do Ziemi Świętej od 11-18 października 2020. Druga śladami św. Pawła do Grecji w lipcu 2020 roku. Szczegóły obu pielgrzymek na stronie internetowej parafii i na plakatach. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.

 

 

Kontynuujemy wizytę duszpasterską zwaną „Kolędą”. Jej program wywieszony jest w gablotkach, można go znaleźć także na stronie internetowej parafii.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej parafii. Życzymy spokojnej niedzieli i opieki Bożej na cały nadchodzący tydzień i Nowy Rok.

Ks. Prob. Bogdan Kordula

December 29, 2019

NIEDZIELA ŚWťĘTEJ RODZINY - 29 XII 2019 R.

29 XII 2019 r. - Niedziela w Oktawie Bożego Narodzenia czyli święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to święto patronalne Domowego Kościoła. Spotkanie opłatkowe Oazy Rodzin dziś o 16.oo na plebanii. Dziś o godz. 17.30 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Koronka.

 

Kalendarz liturgiczny:

Wtorek-  jest ostatnim dniem roku kalendarzowego. Zapraszamy na uroczyste Nieszpory o godz. 17.00, w czasie których będziemy dziękować Bogu za wszystkie łaski kończącego się roku, a poprzez śpiew „Suplikacji” wyrazimy żal za nasze grzechy i zaniedbania minionego roku. Po Nieszporach o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

W środę - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Jest to równocześnie Światowy Dzień Modlitw o Pokój.

W czwartek - wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła

W piątek - wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus  

 

W czwartek po Mszy św. godz. 18.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu zwaną „Nocą Nikodema”, która potrwa do godz. 20.00.

 

W I piątek miesiąca spowiedź św. od 16.00 do 18.00. Na Mszę św. o godz. 16.30 zapraszamy dzieci i młodzież gimnazjalną.

 

W sobotę od godz. 8.00 odwiedzimy chorych z Najświętszym Sakramentem. Chorych należy zgłaszać w zakrystii do czwartku. Kancelaria w sobotę będzie nieczynna.

 

Za tydzień I Niedziela Miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najśw. Sakr. Po Mszy św. o godz. 10.00 zmianka tajemnic różańca, a po południu o godz. 16.00 opłatek Róż Różańcowych na plebanii.

 

Nasza parafia organizuje dwie pielgrzymki. Pierwsza do Ziemi Świętej od 11-18 października 2020. Druga śladami św. Pawła do Grecji w lipcu 2020 roku. Szczegóły obu pielgrzymek na stronie internetowej parafii i na plakatach. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.

 

Kontynuujemy wizytę duszpasterską zwaną „Kolędą”. Jej program wywieszony jest w gablotkach, można go znaleźć także na stronie internetowej parafii, a wygląda on następująco:… .

 

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej parafii. Życzymy spokojnej niedzieli i opieki Bożej na cały nadchodzący tydzień i Nowy Rok.

Ks. Prob. Bogdan Kordula

December 22, 2019

IV NIEDZIELA ADWENTU - 22 XII 2019 R.

22 XII 2018 r. - IV NIEDZIELA ADWENTU. Dziś o 17.30 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i koronka. 

We wtorek wigilia Bożego Narodzenia. Rano ostatnie w tym roku Roraty. Harcerze przyniosą na nich do naszego kościoła „Światełko Betlejemskie”. Po Mszy będzie można odpalić od niego świecę i zanieść na stół wigilijny. Wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej, tradycyjnie łamiąc się opłatkiem i składając sobie życzenia. Niech to rodzinne świętowanie poprzedzone będzie odczytaniem stosownego fragmentu Ewangelii, wspólną modlitwą i śpiewem kolęd. W tym dniu nie ma Mszy św. o godz. 18.00. O północy odprawimy uroczystą Mszę św. zwaną Pasterką. Ofiary składane na Pasterce na tace zostaną przeznaczone na Fundusz Obrony Życia  SOS dla samotnych matek.  

 

Kalendarz liturgiczny:

W środę - UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA. 10 minut przed Mszą wieczorną będzie Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W czwartek - święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. W oba te dni Msze św. wg porządku niedzielnego. W czwartek składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. 

W piątek - święto św. Jana, apostoła i ewangelisty. Na Mszach św. pobłogosławimy wino.

W sobotę - święto św. Młodzianków, męczenników.

W przyszłą niedzielę - Święto Świętej Rodziny, Jezusa Maryi i Józefa. Jest to także święto patronalne Domowego Kościoła.

 

Dzisiaj w dolnych pomieszczeniach kościoła w godzinach od 9:30 do 11:30 przyjmowane są szopki do Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. Wystawa szopek będzie otwarta tylko w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia w godz. od 8.00 do 14.00. Będzie można wtedy oddać swój głos na szopkę publiczności.

 

W zakrystii można jeszcze nabyć świece Caritas – „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom” – które po Wigilii tradycyjnie zanosimy na groby naszych bliskich.

 

Spowiedź dekanalna w parafii św. Judy i Tadeusza będzie jutro 22 XII przez cały dzień, dlatego w tym dniu nie będziemy spowiadać w naszym kościele. Prosimy nie odkładać  przystępowania tego sakramentu na wigilię. W czasie Pasterki nie będzie spowiedzi.

 

Bardzo dziękujemy wszystkim parafianom darczyńcom za przygotowanie  tytek charytatywnych, których zebrano ok. 200 szt. za kwotę ok 10 tys zł. Tytki zostały wydane już potrzebującym, pozostałe wydamy po nowym roku. Dziękujemy wolontariuszom z Caritas i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania za przeprowadzenie tej akcji o bardzo duże wsparcie dla ubogich i samotnych z naszej parafii.

 

„Ewangelię na każdy dzień”, którą KSM miał dziś rozprowadzać będzie można nabyć dopiero w przyszłą niedzielę.

 

Nasza parafia organizuje dwie pielgrzymki. Pierwsza do Ziemi Świętej od 11-18 października 2020. Druga śladami św. Pawła do Grecji w lipcu 2020 roku. Szczegóły obu pielgrzymek na stronie internetowej parafii i na plakatach. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.

 

Przez wiele lat wolontariusze (przeważnie młodzież) roznosili do mieszkańców życzenia świąteczne od duszpasterzy. W tym roku życzenia dla parafian będziemy składać od ołtarza podczas świąt. Jeżeli życzliwi parafianie chcieliby złożyć dar świąteczny na inwestycje w kościele, to można to uczynić, wpisując na kopercie swoje imię i nazwisko oraz adres i wrzucając kopertę na składkę. Za ofiary z góry dziękujemy - Bóg zapłać!

 

Po świętach rozpoczniemy wizytę duszpasterską zwaną „Kolędą”. Jej program podamy we czwartek. Można będzie go także znaleźć na stronie internetowej parafii.

 

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej parafii. Życzymy spokojnej niedzieli i opieki Bożej na pozostały czas adwentu. 

Ks. Prob. Bogdan Kordula

December 15, 2019

III NIEDZIELA ZWYKŁA - 15 XII 2019 R.

15 XII 2019 r. - III NIEDZIELA ADWENTU. Dziś o godz. 17.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy codziennie do uczestnictwa w Roratach ku czci NMP Niepokalanej.

 

W środę o godz. 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa.

 

W czwartek o godz. 17.30 różaniec poprowadzi Rodzina Radia Maryja. Po Mszy św. spotkanie na salce katechetycznej. Ofiary na Radio Maryja można składać do puszek na filarach kościoła.

 

W piątek przypada Noc Miłosierdzia. O 17.30 różaniec poprowadzą Róże Różańcowe. Eucharystia z kazaniem o 18.00, następnie koronka do Miłosierdzia Bożego, błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i uczczenie relikwii św. siostry Faustyny i bł. ks. Michał Sopoćko. Porządek czuwania:

19.15 – adoracja wspólnoty „Przyjaciele Oblubieńca”;

20.00 - adoracja Oazy Rodzin; 

21.00 – adoracja młodzieży;

21.45 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i zakończenie adoracji.

 

Informujemy, że spowiedź świąteczna w naszej parafii będzie w sobotę 21 grudnia od godz. 8.30-12.00 i od 14.30-18.00. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. W parafii Św. Judy i Tadeusza spowiedź natomiast będzie w poniedziałek 23 XII przez cały dzień, dlatego w tym dniu nie będziemy spowiadać w naszym kościele. Prosimy nie odkładać przystępowania  do tego sakramentu na wigilię.

 

Burmistrz MiG Skawina zaprasza wszystkich mieszkańców na spotkanie wigilijne na skawińskim rynku dziś o godz. 16.00

 

ChOK zaprasza do udziału w Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych. Szopki będą przyjmowane w następną niedzielę, tj. 22.12. w godzinach od  9:30 do 11:30 w dolnych salach naszego kościoła. Zachęcamy do udziału w konkursie, każda szopka zostanie nagrodzona.

 

Trwa akcja charytatywna Tytka miłosierdzia czyli torba z zakupami  na święta dla osób biednych i samotnych z naszej parafii- uprzednio zakwalifikowanych przez nasz parafialny zespól  Caritas. Tytki można będzie odbierać sprzed ołtarza i zwracać do zakrystii lub w Caritas w dolnym kościele do dziś.

 

Dziś pod kościołem kiermasz prac osób niepełnosprawnych z Domu Samopomocy w Skawinie. 

 

Zakończyliśmy roznoszenie opłatków do naszych rodzin. Siostra zakrystianka i pan organista składają podziękowania wszystkim, którzy przyjęli opłatki i złożyli ofiary. Dla osób, które nie mogły otrzymać opłatków w domu są przygotowane w zakrystii.

 

Nasza parafia organizuje dwie pielgrzymki. Pierwsza do Ziemi Świętej od 11-18 października 2020. Druga śladami św. Pawła do Grecji w lipcu 2020 roku. Szczegóły obu pielgrzymek na stronie internetowej parafii i na plakatach. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.

 

Schola rozprowadza sianko na stół wigilijny dzisiaj po Mszach św. i w tygodniu po roratach. W przyszłą niedzielę KSM będzie rozprowadzał po Mszach św. „Ewangelie na każdy dzień”. Mniejsza wersja książeczki za 10 zł i większa za 20 zł.

 

Składka dzisiejsza jest inwestycyjna. Dziękujemy za wszelkie ofiary na remonty i naprawy, których efekty widać: odnowiliśmy posadzkę w prezbiterium poprzez mechaniczne polerowanie marmuru, odnawiamy pomieszczenia w domu parafialnym i plebanii oraz rozpoczęliśmy remont toalety z dostępem dla parafian w niedziele i święta z udogodnieniem dla osób niepełnosprawnych i możliwością przewinięcia małego dziecka. Koniec przewidywany jest po nowym roku.

 

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii. Wszystkim życzymy 

spokojnej niedzieli i opieki Bożej na cały nadchodzący tydzień.

 

Ks. Prob. Bogdan Kordula  

December 08, 2019

II NIEDZIELA ADWENTU - 8 XII 2019 R.

8     XII 2019 r. - II NIEDZIELA ADWENTU. Dziś przeżywamy UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP. O godz. 17.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Swoje imieniny obchodzi dziś ks. Prałat Marian Podgórny, którego polecamy szczególnej opiece Matki Bożej. Dziś posługę w naszej parafii rozpoczyna ks. dr Bolesław Karcz. Witamy Go serdecznie i życzymy owocnej pracy.

 

Zapraszamy do uczestnictwa w Roratach ku czci NMP Niepokalanej. Przypominamy, że Roraty w niedziele będą o godz. 7.00, a w dni powszednie o godz. 6.30. Dla dzieci przygotowaliśmy specjalny konkurs.

 

KALENDARZ LITURGICZNY:

- w piątek - wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy

- w sobotę - wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

 

W poniedziałek (9 XII) na  Mszę św. wieczorną i spotkanie zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami.

 

W środę o godz. 17.30 różaniec misyjny, o 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa.

 

Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie 21 XII.

 

Informujemy, że zgodnie z decyzją naszego Metropolity od zeszłego tygodnia rozpoczęliśmy codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu w intencji Ojczyzny. Adoracja ta przy wystawionym Najświętszym Sakramencie będzie rozpoczynać się pół godziny przed Mszą św. wieczorną. Zasadniczo nie prowadzi jej żadna grupa. Jest to okazja do prywatnej, cichej modlitwy, chyba że w danym dniu przypada zwyczajowy różaniec Radia Maryja, Koła Misyjnego lub Margaretek. Wtedy podczas adoracji dana grupa modli się na różańcu. Adorację będziemy kończyć tuż przed Mszą wieczorną litanią do św. Jana Pawła II i modlitwą za Ojczyznę. Zachęcamy zatem do wcześniejszego przychodzenia na Mszę wieczorną i modlitwę przed Najświętszym Sakramentem.

 

Informujemy, że pan organista i w zastępstwie siostry pan Hreśka roznoszą opłatki do naszych domów i mieszkań. Za życzliwe przyjęcie panów z opłatkami wyrażamy serdeczne Bóg zapłać.

 

ChOK zaprasza dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe do udziału w Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych. Szopki oceniane będą w kategoriach szopka tradycyjna i oryginalna. Szczegóły umieszczone będą na plakatach oraz stronie internetowej Parafii. Każda szopka będzie nagrodzona.

 

Trwa akcja charytatywna Tytka miłosierdzia czyli torba z zakupami  na święta dla osób biednych i samotnych z naszej parafii- uprzednio zakwalifikowanych przez nasz parafialny zespól  Caritas. Tytki można będzie odbierać sprzed ołtarza i zwracać do zakrystii lub  w Caritas w dolnym kościele do  15 grudnia. Jadłodajnia dziękuje wszystkim którzy wspomogli zbiórkę żywności. Zebrano 1336 kg żywności.

 

Burmistrz MiG Skawina zaprasza wszystkich mieszkańców na spotkanie wigilijne na skawińskim rynku w przyszła niedziele o g 16.00.

W przyszłą niedzielę pod kościołem kiermasz prac osób niepełnosprawnych z Domu Samopomocy w Skawinie. 

Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi świętej od 11-18 października 2020. Zapisy i informacje w zakrystii lub na stronie internetowej parafii.

 

W zakrystii można nabyć prasę katolicką. Jest jeszcze kilka egzemplarzy naszego „Głosu Miłosierdzia”. Dziś przed wyjściem do kościoła KSM rozprowadza kalendarze na rok 2020 oraz książki. Zapraszamy do zakupu i lektury.

 

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii. Wszystkim życzymy 

spokojnej niedzieli i opieki Bożej na cały nadchodzący tydzień.

Ks. Prob. Bogdan Kordula  

November 29, 2019

I NIEDZIELA ADWENTU - 1 XII 2010 R.

1     XII 2019 r. - I NIEDZIELA ADWENTU. Dziś I niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy o 10.00  zmiana Tajemnic Różańca, a o 17.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Dziś rozpoczynamy Adwent – liturgiczny okres przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy do uczestnictwa w Roratach ku czci NMP Niepokalanej. Przypominamy, że Roraty w niedziele będą o godz. 7.00, a w dni powszednie o godz. 6.30. Dla dzieci przygotowaliśmy specjalny konkurs.

 

KALENDARZ LITURGICZNY:

- we wtorek - wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

- w środę - wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy

- w piątek - wspomnienie św. Mikołaja, biskupa

- w sobotę — wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

W przyszłą niedzielę - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Prałat Marian Podgórny, którego polecamy szczególnej opiece Matki Bożej. Mszę św. od członków Zespołu Synodalnego w Jego intencji odprawimy w sobotę o godz. 8.30.

 

W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa o godz. 18.00.

 

W czwartek po Mszy św. godz. 18.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu zwaną „Nocą Nikodema”, która potrwa do godz. 20.00. Ponadto informujemy, że zgodnie z prośbą naszego Metropolity od jutra rozpoczniemy codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu w intencji Ojczyzny. Adoracja ta przy wystawionym Najświętszym Sakramencie będzie rozpoczynać się pół godziny przed Mszą św. wieczorną. Zasadniczo nie prowadzi jej żadna grupa. Jest to okazja do prywatnej, cichej modlitwy, chyba że w danym dniu przypada zwyczajowy różaniec Radia Maryja, Koła Misyjnego lub Margaretek. Wtedy podczas adoracji dana grupa modli się na różańcu. Adorację będziemy kończyć tuż przed Mszą wieczorną litanią do św. Jana Pawła II i modlitwą za Ojczyznę. Zachęcamy zatem do wcześniejszego przychodzenia na Mszę wieczorną i modlitwę przed Najświętszym Sakramentem.

 

W piątek przypada I piątek miesiąca spowiedź od 15.30 do 18.00. Na Mszę św. o godz. 16.30 zapraszamy dzieci i młodzież. 

W sobotę pójdziemy do chorych z Komunią św. od godz. 8.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii do czwartku. Informujemy, że przed świętami nie będzie już dodatkowej spowiedzi dla nich. Ze względu na wizytę u chorych kancelaria parafialna w sobotę będzie nieczynna.

 

Informujemy, że pan organista i w zastępstwie siostry pan Hreśka roznoszą opłatki do naszych domów i mieszkań. Za życzliwe przyjęcie panów z opłatkami wyrażamy serdeczne Bóg zapłać.

 

ChOK zaprasza dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe do udziału w Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych. Szopki oceniane będą w kategoriach szopka tradycyjna i oryginalna. Szczegóły umieszczone będą na plakatach oraz stronie internetowej Parafii. Każda szopka będzie nagrodzona.

 

Od dziś rozpoczynamy akcję charytatywna „Tytka Miłosierdzia” czyli torba z zakupami  na święta dla osób biednych i samotnych z naszej parafii, uprzednio zakwalifikowanych przez nasz parafialny zespól Caritas. Tytki można będzie odbierać sprzed ołtarza i zwracać do zakrystii lub  w „Caritas” w dolnym kościele do 15 grudnia. Tradycyjnie przed świętami w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy „Caritas” poleca świece na stół wigilijny. Świec nie sprzedajemy, ale zbieramy ofiarę złożoną powyżej kosztu ich produkcji, jaką musimy zwrócić do „Caritas”.

 

W zakrystii można nabyć prasę katolicką. Jest jeszcze kilka egzemplarzy naszego „Głosu Miłosierdzia”. Dziś przed wyjściem do kościoła KSM rozprowadza kalendarze na rok 2020 oraz książki. Zapraszamy do zakupu i lektury. Ponadto KSM ogłasza akcję "Mikołaj do wynajęcia". Jeśli chcesz, aby 6 grudnia wieczorem św. Mikołaj odwiedził twoją rodzinę u ciebie w domu zapraszamy na zapisy prywatnych spotkań z Mikołajem, które odbywają się dziś w zakrystii.

 

W poniedziałek za tydzień (9XII) na  Mszę św. wieczorną i spotkanie zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami.

 

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii. Wszystkim życzymy 

spokojnej niedzieli i opieki Bożej na cały nadchodzący tydzień.

Ks. Prob. Bogdan Kordula  

November 23, 2019

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA - 24 XI 2019 R.

24 XI 2019 r. - UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA. Na sumie o godz. 10.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do NSPJ oraz odnowienie Aktu Poświęcenia Chrystusowi Królowi. Dziś o 17.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Dziś kazania w naszym kościele głosi ksiądz proboszcz z parafii w Swoszowicach. Jest to parafia, która buduje swój kościół i której my patronujemy. W związku z tym składka za tydzień będzie przeznaczona na budowę tego kościoła.

 

KALENDARZ LITURGICZNY:

 • w sobotę  - święto św. Andrzeja Apostoła

 

W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa o godz. 18.00.

 

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent – liturgiczny okres przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia – zapraszamy do uczestnictwa w Roratach ku czci NMP Niepokalanej, by podejmując tę formę pobożności Maryjnej oczekiwać na przyjście Zbawiciela. Przypominamy, że Roraty w niedzielę będą o godz. 7.00, a w dni powszednie o godz. 6.30. Dla dzieci przygotowaliśmy specjalny konkurs. Także w przyszłą niedzielę przypada I niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy o 10.00 zmiana Tajemnic Różańca.

 

Od poniedziałku 18 listopada pan organista i w zastępstwie siostry pan Hreśka rozpoczęli roznoszenie opłatków do naszych domów i mieszkań. Za życzliwe przyjęcie panów z opłatkami wyrażamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Informujemy, ze uroczystość  wręczenia Honorowego Obywatelstwa Miasta Skawina dla ks. prałata Mariana Podgórnego odbędzie się w dniu 28 listopada o godz. 16.00 w Sali teatralnej w naszym dolnym kościele. Serdecznie zapraszamy parafian!

 

ChOK zaprasza dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe do udziału w Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych. Szopki oceniane będą w kategoriach szopka tradycyjna i oryginalna. Szczegóły umieszczone będą na plakatach oraz stronie internetowej Parafii. Każda szopka będzie nagrodzona.

 

Pielgrzymka na czuwanie nocne na Jasna Górę  organizowana jest w tym roku  przez Parafie Judy i Tadeusza w Skawinie w dniu 29/30 listopada. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafii Judy i Tadeusza, a wyjazd 29 XI o godz. 18.00 z parkingu przy cmentarzu na ul. Krakowskiej. Koszt 30 zł.

 

Dziękujemy za ofiary do puszek w Światowym Dniu Ubogich w wysokości 4200 zł i 60 funtów ang. Bóg zapłać wszystkim za hojne serce.

 

Od 1 niedzieli adwentu będziemy prowadzić akcję charytatywna „Tytka Miłosierdzia” czyli torba z zakupami  na święta dla osób biednych i samotnych z naszej parafii- uprzednio zakwalifikowanych przez nasz parafialny zespól Caritas. Tytki można będzie odbierać sprzed ołtarza i zwracać do zakrystii lub  w Caritas w dolnym kościele do 15 grudnia. Tradycyjnie przed świętami w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy „Caritas” poleca świece na stół wigilijny. Świec nie sprzedajemy, ale zbieramy ofiarę złożoną powyżej kosztu jaką musimy zwrócić do „Caritas”.

 

Jadłodajnia dla ubogich w Skawinie będzie prowadzić zbiórkę żywności  w piątek i sobotę  Biedronce, Lidlu  i Netto.

 

W zakrystii można nabyć prasę katolicką. Jest jeszcze kilka egzemplarzy naszego „Głosu Miłosierdzia”. W przyszłą niedzielę przed wyjściem do kościoła KSM będzie rozprowadzał kalendarze na rok 2020 oraz książki. Zapraszamy do zakupu i lektury. Ponadto KSM ogłasza akcję "Mikołaj do wynajęcia". Jeśli chcesz, aby 6 grudnia wieczorem św. Mikołaj odwiedził twoją rodzinę u ciebie w domu zapraszamy na zapisy prywatnych spotkań z Mikołajem, które będą się odbywać w przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej w zakrystii. Można będzie wtedy również uzyskać wtedy więcej informacji.

 

Informujemy, że Poradnia Rodzinna będzie nieczynna w najbliższy piątek (29 XI).

 

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii. Wszystkim życzymy 

spokojnej niedzieli i opieki Bożej na cały nadchodzący tydzień.

 

Ks. Prob. Bogdan Kordula  

November 16, 2019

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 17 XI 2019 R.

17  XI 2019 r. - XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA. Dziś III Światowy Dzień Ubogich pod hasłem "Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie”. W ramach tego dnia prosimy o podzielenie się jałmużną na ubogich, która przed kościołem zbierają członkowie Parafialnego Zespołu Caritas. Przy tej okazji dziękujemy wszystkim wolontariuszom pracującym na rzecz ubogich naszej parafii. W ramach programu Spiżarnia Caritas wydaliśmy od roku żywność za kwotę blisko 220 tys. zł, pozyskana tylko z darowizn. Do tego członkowie wykonali wiele prac remontowych dla osób starszych i samotnych. Bóg zapłać! Zapraszamy dziś od godz. 15.00 na charytatywny mecz „Gramy dla Amelki” w  szkole podstawowej nr 2. Dochód zostanie przeznaczony na wsparcie Jej leczenia. Dziś o 17.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 

KALENDARZ LITURGICZNY:

 • w poniedziałek  - wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

 • we wtorek - wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy

 • w środę - wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera

 • w czwartek - wspomnienie Ofiarowania NMP

 • w piątek - wspomnienie św. Cecylii, dziewicy męczennicy 

 

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny. Dlatego na sumie o godz. 10.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do NSPJ oraz odnowienie Aktu Poświęcenia Chrystusowi Królowi.

 

W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa o godz. 18.00.

 

W czwartek o godz. 17.30 różaniec poprowadzi Rodzina radia Maryja. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Radia Maryja w domu katechetycznym.

 

W piątek przypada nasz parafialny Dzień Papieski. Z tego względu na Mszy św. wieczornej będziemy modlić się za wstawiennictwem  św. Jana Pawła II za rodziny, małżeństwa, narzeczonych, a szczególnie za matki oczekujące potomstwa.

 

Informujemy, że są już wydrukowanie wypominki roczne, które czytamy w dwóch turach przed Mszami św. o 7.00; 8.30; 10.00 i 18.00. Jeśli wystąpią jakieś błędy prosimy o zgłoszenie ich w zakrystii w tą i przyszłą niedzielę. Z góry za nie przepraszamy. Przypominamy jednak, że wypominki podzielone są na dwie części, w związku z tym jeśli ktoś nie usłyszał imion swoich zmarłych odczytanych dzisiaj niech wstrzyma się z ewentualną reklamacją do przyszłej niedzieli. Być może jego zmarli będą wyczytani w drugiej turze. Ponadto informujemy, że wypominki można sprawdzić na stronie internetowej naszej parafii.

 

Od poniedziałku 18 listopada pan organista i w zastępstwie siostry pan Hreśka rozpoczynają roznoszenie opłatków do naszych domów i mieszkań. Za życzliwe przyjęcie panów z opłatkami wyrażamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Informujemy, ze uroczystość  wręczenia Honorowego Obywatelstwa Miasta Skawina dla ks. prałata Mariana Podgórnego odbędzie się w dniu 28 listopada o godz. 16.00 w Sali teatralnej w naszym dolnym kościele. Serdecznie zapraszamy parafian!

 

W przyszłą niedzielę kazania w naszym kościele będzie głosił ksiądz proboszcz z parafii w Swoszowicach. Jest to parafia, która buduje swój kościół i której my patronujemy. W związku z tym składka za tydzień będzie przeznaczona na budowę tego kościoła. 

 

ChOK zaprasza dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe do udziału w Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych. Szopki oceniane będą w kategoriach szopka tradycyjna i oryginalna. Szczegóły umieszczone będą na plakatach oraz stronie internetowej Parafii. Każda szopka będzie nagrodzona.

 

Pielgrzymka na czuwanie nocne na Jasna Górę  organizowana jest w tym roku  przez Parafie Judy i Tadeusza w Skawinie w dniu 29/30 listopada. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafii Judy i Tadeusza, a wyjazd 29 XI o godz. 18.00 z parkingu przy cmentarzu na ul. Krakowskiej. Koszt 30 zł.

 

W zakrystii można nabyć prasę katolicką. Jest jeszcze kilka egzemplarzy naszego „Głosu Miłosierdzia”. Zapraszamy do zakupu i lektury.

Dziś składka inwestycyjna. Ks. proboszcz na stronie internetowej parafii prezentuje  wykonane prace remontowe w kościele i budynkach parafialnych od momentu objęcia parafii. Ostatnio wykonaliśmy renowacja malarską zewnętrznego kościoła wraz z podświetleniem krzyża, oraz naprawiamy fragmenty dachu i rynien uszkadzanych regularnie przez stada gołębi.  Zakończyliśmy 1 etap remontu głównych schodów. Zostały one odnowione i zaimpregnowane preparatami co pozwoli  na ich funkcjonowanie przez kilkanaście lat. Drugi etap remontu schodów od strony ul. Słonecznej ze względu na zniszczenie i rozwarstwienie kamienia wymaga jego całkowitej wymiany i prace rozpoczną się po sezonie zimowym. Ze względu na koszt ok. 100 tys zł będziemy prosić przez ten okres o  ofiary w kopertach. Aktualnie  realizujemy renowacje posadzki w prezbiterium poprzez zdarcie nierówności marmuru i wyszlifowanie go mechanicznie  na wysoki połysk. Powoli zmierzają do końca prace projektowe nad akustyką naszego kościoła i prawdopodobnie po nowym roku będziemy mogli przystąpić do prac nad wygłuszeniem ścian.

 

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii. Wszystkim życzymy 

spokojnej niedzieli i opieki Bożej na cały nadchodzący tydzień.

 

Ks. Prob. Bogdan Kordula  

November 09, 2019

XXXII NIEDZIELA ZWYKLA - 10 XI 2019 R.

10 XI 2019 r. - XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA. Dziś o 17.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego, którą poprowadzi KSM.

 

KALENDARZ LITURGICZNY:

 • w poniedziałek  - wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. Jest to także święto narodowe - 101. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości po latach zaborów. W tym dniu pan Burmistrz oraz Centrum Kultury i Sportu zapraszają na uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. Rozpoczną się on Mszą św. o godz. 12.30 w intencji ojczyzny w kościele św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Następnie odbędzie się Pochód Niepodległościowy do Parku Miejskiego i oficjalne uroczystości przy pomniku Kazimierza Wielkiego, a na koniec program artystyczny w Pałacyku Sokół. Serdecznie zapraszamy.

 • we wtorek - wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika

 • w środę - wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

 

Dzisiaj o godz. 16.00 w sali teatralnej naszego kościoła ChOK zaprasza na tradycyjne śpiewanie Pieśni Patriotycznych. Przed i po spotkaniu będzie również otwarta kawiarenka. Zapraszamy.

 

W środę o godz. 17.30 zapraszamy na Różaniec Misyjny. Po nim nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa o godz. 18.00.

 

W piątek przypada Noc Miłosierdzia. O 17.30 różaniec poprowadzą Róże Różańcowe. Eucharystia z kazaniem o 18.00, następnie koronka do Miłosierdzia Bożego, błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i uczczenie relikwii św. siostry Faustyny i bł. ks. Michał Sopoćko. Porządek czuwania:

19.15 – adoracja wspólnoty „Przyjaciele Oblubieńca” oraz Oazy Rodzin; 

21.00 – adoracja młodzieży;

21.45 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i zakończenie adoracji.

 

Informujemy, że są już wydrukowanie wypominki roczne, które czytamy w dwóch turach przed Mszami św. o 7.00; 8.30; 10.00 i 18.00. Jeśli wystąpią jakieś błędy prosimy o zgłoszenie ich w zakrystii w tą i przyszłą niedzielę. Z góry za nie przepraszamy. Przypominamy jednak, że wypominki podzielone są na dwie części, w związku z tym jeśli ktoś nie usłyszał imion swoich zmarłych odczytanych dzisiaj niech wstrzyma się z ewentualną reklamacją do przyszłej niedzieli. Być może jego zmarli będą wyczytani w drugiej turze. Ponadto informujemy, że wypominki można sprawdzić na stronie internetowej naszej parafii.

 

Od 1 Listopada wszedł do polskich kin film o tematyce obrony życia poczętego. Jego tytuł to „Nieplanowane”. Zachęcamy wszystkich do zainteresowania się tym filmem i obejrzenia go w kinach.

 

W przyszłą niedzielę odbędzie się III Światowy Dzień Ubogich. W związku z tym nasi wolontariusze z Parafialnego Koła Caritas przeprowadzą kwestę na ubogich po Mszach św. przy kościołem.

 

Z radością informujemy, że nasi księża emeryci zostali odznaczenie niezwykłymi wyróżnieniami. W miniony piątek (8 XI) ks. Kanonik Włodzimierz Łukowicz odebrał z rąk Wojewody Małopolskiego Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski przyznany przez Prezydenta RP. Natomiast Ks. Prałat Marian Podgórny został mianowany Honorowym Obywatelem Miasta Skawina. Uroczyste wręczenie tego wyróżnienia Księdzu Prałatowi odbędzie się 28 listopada. Szczegóły wkrótce.

 

Dziś przed kościołem i w zakrystii można nabyć najnowszy numer naszej gazety parafialnej „Głos Miłosierdzia”.

 

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii. Wszystkim życzymy 

spokojnej niedzieli i opieki Bożej na cały nadchodzący tydzień.

 

Ks. Prob. Bogdan Kordula  

November 03, 2019

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 3 XI 2019 R.

3 XI 2019 r. - XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA. Dziś I niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 10.00 zmianka tajemnic różańca. O 17.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 

KALENDARZ LITURGICZNY:

 • w poniedziałek - wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa

 • w sobotę - rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

 

Codziennie od jutra w naszym kościele o 17.45 modlitwa za zmarłych połączona z będzie wypominkami jednorazowymi.

 

Informujemy, że od przyszłej niedzieli będą wydrukowanie wypominki roczne, które będziemy czytać w dwóch turach przed Mszami św. o 7.00; 8.30; 10.00 i 18.00.

 

W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa o godz. 18.00.

 

W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 Msza św. w int. zmarłych mieszkańców Korabnik.

 

Od 1 Listopada wszedł do polskich kin film o tematyce obrony życia poczętego. Jego tytuł to „Nieplanowane”. Zachęcamy wszystkich do zainteresowania się tym filmem i obejrzenia go w kinach.

 

W przyszłą niedzielę dostępny będzie najnowszy numer  naszej gazety parafialnej „Głos Miłosierdzia”.

 

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii. Wszystkim życzymy 

spokojnej niedzieli i opieki Bożej na cały nadchodzący tydzień.

 

Ks. Prob. Bogdan Kordula  

October 27, 2019

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA - 27 X 2019 r.

27 X 2019 r. - XXX NIEDZIELA ZWYKŁA. Dziś o godz. 17.30 Nabożeństwo Różańcowe, a następnie wieczorna Msza św. 

 

KALENDARZ LITURGICZNY:

 • w poniedziałek - święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, odpust w dolnej parafii

 

W piątek - 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w tym dniu w naszym kościele będziemy odprawiać tak jak w niedziele, z tym że nie będzie Mszy św. o godz. 13.00, ponieważ zostanie odprawiona Eucharystia na cmentarzu komunalnym o godz. 14.00 z procesją i modlitwami za zmarłych. Natomiast o godz. 15.00 będzie Msza św. na cmentarzu parafialnym. 

 

W sobotę - 2 listopada obchodzimy Dzień Zaduszny. W tym dniu na cmentarzu komunalnym w Korabnikach odprawimy Mszę św. za zmarłych o godz. 15.00, a po Mszy św. poświęcenie nowych nagrobków. W kościele w tym dniu Msze o godz. 6.30, a po południu o godz 17.00. Następnie o godz. 18.00 różaniec za zmarłych i wypominki, a po nich Msza św. o godz. 18.30. Wierni, którzy nawiedzą Kościół i kaplicę publiczną 1 lub 2 listopada mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Według obowiązujących przepisów mogą uzyskać ten odpust tylko jeden raz w ciągu dnia. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić Ojcze nasz i Wierzę oraz trzeba wypełnić inne warunki, jak spowiedź sakramentalna, Komunia święta i modlitwa według intencji Ojca św. Wierni, którzy w dniach 1-8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych także zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące.

 

Codziennie od przyszłego poniedziałku w naszym kościele o 17.45 modlitwa za zmarłych połączona z będzie wypominkami jednorazowymi. Pamiętajmy o naszych zmarłych, bo ich czas zasługi minął i czekają na naszą pomoc. Wypominki roczne w naszej parafii są czytane na dwie tury co dwie niedziele przed Mszami św. Na wypominki za dusze naszych bliskich zmarłych – roczne i jednorazowe, przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii. Będziemy też przyjmować na wypominki, tak jak co roku 1 listopada na obu cmentarzach.

 

Zapraszamy codziennie na  Nabożeństwa Różańcowe, które są odprawiane przez cały październik o godz. 17.30. W najbliższym tygodniu zapraszamy do prowadzenia różańca grupy parafialne w następującym porządku: w poniedziałek - ministranci, we wtorek - nowa Rada Parafialna, w środę - Oaza Rodzin, w czwartek - schola „Sygnaturka”.

 

W środę Nabożeństwo Różańcowe połączone będzie z nowenną do MB Nieustającej.

 

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Ze względu na Uroczystość Wszystkich Świętych spowiedź odbędzie się wyjątkowo w czwartek od 15.30 do 18.00. W sam piątek będziemy spowiadać tylko na Mszach św. 

 

W sobotę pójdziemy do chorych z Komunią św. od godz. 8.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii do czwartku.

 

Ze względu na spowiedź oraz wizytę u chorych kancelaria parafialna w czwartek i sobotę będzie nieczynna.

 

W przyszłą niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.00 zmianka tajemnic różańca. O 17.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 

Towarzystwo Przyjaciół Skawiny powiadamia, iż w dniu 1 listopada odbędzie się zbiórka pieniężna na cmentarzu parafialnym oraz komunalnym na renowację zabytkowych nagrobków skawińskich cmentarzy.

 

W I czwartek po Mszy św. godz. 18.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu zwaną „Nocą Nikodema”, która potrwa do godz. 20.00. Adoracji tej nie prowadzi żadna grupa parafialna, lecz jest ona okazją do modlitwy prywatnej w absolutnej ciszy.

 

Na początku października odbyły się wybory do Rady Parafialnej. Uroczyste wręczenie nominacji odbędzie się dziś na Mszy św. o g. 10.00.

 

Teatr „Porta Fidei” oraz Chrześcijański Ośrodek Kultury zapraszają na jesienną edycję sztuki pod tytułem „Rewizor” w reżyserii Rafał Sowy. Spektakle odbędą się dziś o godzinie 19.00 w naszej sali teatralnej. Wstęp wolny. Zapraszamy.

 

Na stypendystów fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia w dniu 13 X zebrano kwotę 3178 zł i 50 koron.Bóg zalać za ofiary i kwestowanie. Dziś przed kościołem ministranci zbierają ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski. 

Organizujemy Pielgrzymkę do Japonii w dniach od 30.04-12.05.2020. Zapisy u ks proboszcza do 15 listopada.

 

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii. Wszystkim życzymy 

spokojnej niedzieli i opieki Bożej na cały nadchodzący tydzień.

 

Ks. Prob. Bogdan Kordula  

October 20, 2019

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 20 X 2019 R.

20 X 2019 r. - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA. Dziś uroczystość św. Jana Kantego, patrona naszej archidiecezji. O godz. 17.30 Nabożeństwo Różańcowe, a następnie wieczorna Msza św. 

 

KALENDARZ LITURGICZNY:

 • we wtorek - wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża

 

We wtorek przypada parafialny Dzień Papieski, z tego względu na Mszy św. wieczornej będziemy modlić się za wstawiennictwem  św. Jana Pawła II za rodziny, małżeństwa, narzeczonych, a szczególnie za matki oczekujące potomstwa.

 

Zapraszamy codziennie na  Nabożeństwa Różańcowe, które są odprawiane przez cały październik o godz. 17.30. W najbliższym tygodniu zapraszamy do prowadzenia różańca grupy parafialne w następującym porządku: w poniedziałek - lektorzy, we wtorek ChOK, w środę - chór parafialny, w czwartek - przedszkole katolickie.

 

W środę Nabożeństwo Różańcowe połączone będzie z nowenną do MB Nieustającej. 

 

W czwartek po Mszy św. wieczornej odbędzie się próba chóru parafialnego, na którą zapraszamy wszystkich umiejących śpiewać, aby jeszcze piękniej uwielbiać Pana Boga. Próby odbywają się w bibliotece parafialnej nad zakrystią.

 

Na początku października odbyły się wybory do Rady Parafialnej. Uroczyste wręczenie nominacji odbędzie się w niedzielę 27 października na Mszy św. o g. 10.00.

 

W zakrystii lub kancelarii przyjmujemy na wypominki za dusze naszych bliskich zmarłych – roczne i jednorazowe. Przypominamy, że na roczne wypominki za zmarłą osobę przyjmujemy jak na Mszę św. zbiorową. Kartki na wypominki można zabrać z przedsionka kościoła lub z zakrystii.

 

Dziś składka inwestycyjna. Zakończyliśmy 1 etap remontu głównych schodów. Zostały one odnowione i zaimpregnowane preparatami co pozwoli na ich funkcjonowanie przez kilkanaście lat. Drugi etap remontu schodów od strony ul. Słonecznej ze względu na zniszczenie i rozwarstwienie kamienia wymaga jego całkowitej wymiany i prace rozpoczną się po sezonie zimowym. Ze względu na koszt ok. 100 tys zł będziemy prosić przez ten okres o ofiary w kopertach na ten cel.

 

Teatr „Porta Fidei” oraz Chrześcijański Ośrodek Kultury zapraszają na jesienną edycję sztuki pod tytułem „Rewizor” w reżyserii Rafał Sowy. Spektakle odbędą się w dniach 20, 26 oraz 27 października o godzinie 19.00 w naszej sali teatralnej. Wstęp wolny. Zapraszamy.

 

W przyszłym tygodni przed kościołem ministranci będą zbierać ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

 

Centrum Kultury i Sporty w Skawinie zaprasza na prelekcję w ramach cyklu prozdrowotnego „Żyj świadomie-teraz zdrowie. Biologia życia.” Pierwsze spotkanie odbędzie się w dniu 21 X o godz. 18.00 w Pałacyku „Sokół”. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej. Wstęp wolny.

 

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii. Wszystkim życzymy 

spokojnej niedzieli i opieki Bożej na cały nadchodzący tydzień.

 

Ks. Prob. Bogdan Kordula  

October 12, 2019

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 13 X 2019 R.

13 X 2019 r. - XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA. Dziś obchodzimy XIX Dzień Papieski w związku z tym przed kościołem młodzież zbiera do puszek ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” - żywy pomnik św. Jana Pawła II. Pieniądze przeznaczone są na stypendia studenckie dla młodzieży z ubogich rodzin. Dziś o godz. 17.30 Nabożeństwo Różańcowe, a następnie wieczorna Msza św. 

 

KALENDARZ LITURGICZNY:

 • we wtorek - wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy, doktora Kościoła

 • w środę - wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. To także 41 rocznica wybory św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.

 • w czwartek - wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

 • w piątek - święto św. Łukasza Ewangelisty. To patron służby zdrowia.

 • w sobotę - wspomnienie bł. ks Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika. Po Mszach świętych w tym dniu możliwość uczenia relikwii tego męczennika.

 • w przyszłą niedzielę - uroczystość św. Jana Kantego, patrona naszej archidiecezji

 

Zapraszamy codziennie na  Nabożeństwa Różańcowe, które będą odprawiane przez cały październik o godz. 17.30. W najbliższym tygodniu zapraszamy do prowadzenia różańca grupy parafialne w następującym porządku: we wtorek - zespół redakcyjny gazety „Głos Miłosierdzia”, w czwartek - Radio Maryja, w piątek- Róże Różańcowe.

 

W środę Nabożeństwo Różańcowe połączone będzie z nowenną do MB Nieustającej. 

 

W środę 16 X w dolnych pomieszczeniach naszego kościoła odbędzie się celebracja rozpoczynająca przygotowanie do bierzmowania dzieci z klas VII i VIII. Jest to także ostatnia szansa na zapisy dla kandydatów do bierzmowania.

 

W czwartek po Mszy św. wieczornej w domu parafialnym odbędzie się spotkanie Rodzin Radia Maryja.

 

W czwartek po Mszy św. wieczornej odbędzie się próba chóru parafialnego, na którą zapraszamy wszystkich umiejących śpiewać, aby jeszcze piękniej uwielbiać Pana Boga. Próby odbywają się w bibliotece parafialnej nad zakrystią.

 

W piątek przypada Noc Miłosierdzia. O 17.30 różaniec poprowadzą Róże Różańcowe. Eucharystia z kazaniem o 18.00, następnie koronka do Miłosierdzia Bożego, błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i uczczenie relikwii św. siostry Faustyny i bł. ks. Michał Sopoćko. Porządek czuwania:

19.15 – adoracja wspólnoty „Przyjaciele Oblubieńca” oraz Oazy Rodzin; 

21.00 – adoracja młodzieży;

21.45 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i zakończenie adoracji.

 

W minioną niedzielę odbyły się wybory do Rady Parafialnej. Dziękujemy za dużą frekwencję. A oto jej członkowie z wyboru i z nominacji: Bober Andrzej; Bobula Andrzej; Ciupek Tadeusz; Curzydło Robert; Curzydło Magdalena; Czerw Krystyna; Hasiuk Ludwik; Majcher Zygmunt; Milc Mariusz; Mlost Mateusz; siostra Zofia Palarska; Papież Karol; Rejnowicz Agnieszka; Skrzyński Michał; ks. Marek Suder.

Uroczyste wręczenie nominacji odbędzie się w niedzielę 27 października na Mszy św. o g. 10.00.

 

Od dziś w zakrystii lub kancelarii przyjmujemy na wypominki za dusze naszych bliskich zmarłych – roczne i jednorazowe. Przypominamy, że na roczne wypominki za zmarłą osobę przyjmujemy jak na Mszę św. zbiorową. 

 

W przyszła niedziele składka inwestycyjna. Zakończyliśmy 1 etap remontu głównych schodów. Zostały one odnowione i zaimpregnowane preparatami co pozwoli na ich funkcjonowanie przez kilkanaście lat. Drugi etap remontu schodów od strony ul. Słonecznej ze względu na zniszczenie i rozwarstwienie kamienia wymaga jego całkowitej wymiany i prace rozpoczną się po sezonie zimowym. Ze względu na koszt ok. 100 tys zł będziemy prosić przez ten okres o ofiary w kopertach na ten cel.

 

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii. Wszystkim życzymy 

spokojnej niedzieli i opieki Bożej na cały nadchodzący tydzień.

 

Ks. Prob. Bogdan Kordula  

October 05, 2019

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 6 X 2019 R.

6 X 2019 r. - XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA. Dziś I niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmianka tajemnic Różańca po Mszy św. o godz. 10.00. O godz. 17.30 Nabożeństwo Różańcowe, a następnie wieczorna Msza św. 

 

KALENDARZ LITURGICZNY:

 • w poniedziałek - wspomnienie NMP Różańcowej

 • w środę - wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa

 

Zapraszamy codziennie na  Nabożeństwa Różańcowe, które będą odprawiane przez cały październik o godz. 17.30. W najbliższym tygodniu zapraszamy do prowadzenia różańca grupy parafialne w następującym porządku: w poniedziałek - wspólnotę „Przyjaciół Oblubieńca”, w środę - Koło Misyjne, w piątek- KSM.

 

Jutro gościć będziemy w naszej parafii księży z rocznika święceń księdza Piotra. Na wieczornej Mszy św. modlić się będą oni w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w tę modlitwę.

 

W poniedziałek na Mszy św. o godz. 18.00 zaczyna się nowy rok formacyjny wspólnoty „Przyjaciele Oblubieńca”. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie w domu parafialnym.

 

W środę Nabożeństwo Różańcowe połączone będzie z nowenną do MB Nieustającej. 

 

W czwartek po Mszy św. wieczornej odbędzie się próba chóru parafialnego, na którą zapraszamy wszystkich umiejących śpiewać, aby jeszcze piękniej uwielbiać Pana Boga. Próby odbywają się w bibliotece parafialnej nad zakrystią.

 

W sobotę 12 X odbędzie się pielgrzymka apostolatu „Margaretka” do Łagiewnik. Dojazd we własnym zakresie. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 9.00.

 

Od kilku tygodni  prezentujemy relikwie świętych  z podświetleniem i klęcznikiem do modlitwy przed ołtarzem św. Faustyny. Zachęcamy do modlitwy za przyczyna tych świętych zwłaszcza patronów października: św. Faustyny, dzieci fatimskich, św. Jana Pawła II i bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Zachęcamy również  do lektury czytań na każdy dzień. Wystawiony jest lekcjonarz  w głównym przedsionku kościoła i można z niego korzystać przez cały dzień. 

 

Ks. Proboszcz na stronie internetowej parafii prezentuje wykonane prace remontowe w kościele i budynkach parafialnych od momentu objęcia parafii w lipcu 2018 r.

 

Organizujemy pielgrzymkę śladami misjonarzy do Japonii  w terminie 30 kwietnia -12 maja 2020. Informacje na plakatach i na stronie internetowej parafii. 

 

W minioną niedzielę odbyły się wybory do Rady Parafialnej. Dziękujemy za dużą frekwencję. Wybranych członków w pełnym składzie przedstawimy w niedziele 13 X, a uroczyste wręczenie nominacji odbędzie się w niedzielę 27 października na Mszy św o g. 10.00.

 

W przyszłą niedzielę odbędzie się kwesta do puszek dla fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii. Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli i opieki Bożej na cały nadchodzący tydzień.

 

Ks. Prob. Bogdan Kordula  

September 28, 2019

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 29 IX 2019 R.

29 IX 2019 r. - XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA. Dziś o godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i koronka, a następnie wieczorna Msza św. 

 

KALENDARZ LITURGICZNY:

 • w poniedziałek - wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła

 • we wtorek - wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła

 • w środę - wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

 • w piątek - wspomnienie św. Franciszka z Asyżu

 • w sobotę  - wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

 

We wtorek rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe, które będą odprawiane przez cały październik o godz. 17.30. Będziemy modlić się szczególnie za Ojca Świętego, za dzieci i młodzież, za misje, za chorych, o pokój na świecie, a w ostatnim tygodniu za zmarłych. Pamiętajmy, że za odmówienie jednej części Różańca w sposób ciągły można uzyskać odpust zupełny. Prosimy rodziców, aby zachęcali dzieci do uczestnictwa w tych nabożeństwach i sami swą obecnością dawali im dobry przykład. W najbliższym tygodniu zapraszamy do prowadzenia Różańca grupy parafialne w następującym porządku: we wtorek - Parafialne Koło Caritas, w środę - Margaretki, w czwartek - Róże Różańcowe.

 

W środę Nabożeństwo Różańcowe połączone będzie z nowenną do MB Nieustającej pomocy.

 

W I czwartek po Mszy św. godz. 18.00 w zamian za dotychczasową Godzinę Świętą zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu zwaną „Nocą Nikodema”, która potrwa do godz. 20.00. Adoracji tej nie prowadzi żadna grupa parafialna, lecz jest ona okazją do modlitwy prywatnej w absolutnej ciszy.

 

W piątek przypada I piątek miesiąca w związku z tym spowiedź św. od godz. 15.30 do 18.00. Na Mszę św. o godz. 16.30 w tym dniu zapraszamy dzieci.

 

W sobotę odwiedzimy chorych z Najświętszym Sakramentem. Chorych prosimy zgłaszać do czwartku w zakrystii. Z tego względu kancelaria w przeszłą sobotę będzie nieczynna.

 

Ostatnie Nabożeństwo Fatimskie w tym roku odprawimy 5 października (sobota) o godz. 18.00. Z tej racji w sobotę nie będzie Nabożeństwa Różańcowego o godz. 17.30, tylko po Mszy św. w Procesji Różańcowej przejdziemy ulicami: Obrońców Tobruku, Monte Cassino pod Krzyż Papieski, a następnie niosąc figurę Matki Bożej wrócimy do świątyni. Prosimy następujące grupy o podjęcie  figury Matki Bożej Fatimskiej w czasie procesji różańcowej: tajemnica I - mężczyźni, którzy wynoszą figurę z kościoła; tajemnica II- Schola; tajemnica III -  KSM; IV - Róże Różańcowe i Rodzina Radia Maryja; V - Domowy Kościół. Na nabożeństwo prosimy zabrać świece.

 

W przyszłą niedzielę I niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmianka tajemnic Różańca za tydzień po Mszy św. o godz. 10.00.

 

Informujemy, że dziś odbywa się  II tura wyborów do naszej Rady Parafialnej.Przed lub po Mszy można dziś głosować na wcześniej wybranych kandydatów. Głosowanie odbywa się tylko pod krzyżem misyjnym przed wejściem głównym do kościoła. Na otrzymanej liście można skreślić maksymalnie 3 kandydatów.

 

Jutro  (poniedziałek 30 września) o godz. 18.00 w kościele odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci z klas trzecich rozpoczynających przygotowanie do I Komunii św.

 

Burmistrz Miasta i Gminy Skawina informuje o rozpoczęciu tworzenia Strategii Rozwoju Gminy Skawina na lata 2021-2030. W najbliższych tygodniach, odbędą się spotkania z mieszkańcami, które będą kluczowe dla kształtu przedmiotowego dokumentu. Bardzo zależy nam na tym, aby jak najwięcej osób wzięło udział w spotkaniach. Serdecznie zapraszam na najbliższe spotkanie w dniu 1 października do Remizy OSP w Korabnikach na godzinę 18:00. 

 

Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli i opieki Bożej na cały nadchodzący tydzień.

 

Ks. Prob. Bogdan Kordula  

September 22, 2019

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA - 22 IX 2019 R.

22 IX 2019 r. - XXV NIEDZIELA ZWYKŁA. Dziś o godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i koronka, a następnie wieczorna Msza św. 

 

KALENDARZ LITURGICZNY:

 • w poniedziałek - wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, kapłana

 • w środę - wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, kapłana

 • w piątek - wspomnienie św. Wincentego à Paulo, kapłana

 • w sobotę  - wspomnienie św. Wacława, męczennika, patrona katedry na Wawelu

 • w przyszłą niedzielę - święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała

 

W środę o godz. 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa. Na tej Mszy będziemy modlić się także w intencji wszystkich wspierających działanie naszego ChOK-u, sponsorów i ofiarodawców.

 

Informujemy, że dziś odbywa się i I tura wyborów do naszej Rady Parafialnej.Przed lub po Mszy można dziś składać do urn wystawionych w przedsionku propozycje kandydatów do rady (imię i nazwisko). Za tydzień w niedziele 29 września, odbędzie się kolejne głosowanie na wybranych wcześniej kandydatów tak, by wyłonić w sumie 6 osób. Rada Parafialna nowej, 4-letniej kadencji składać się będzie z 15 osób z tego: 6 osób  wybranych przez parafian; 3 osób wskazanych przez ks. Proboszcza; 3 osób – jako przedstawiciele „z urzędu” - katechetów, sióstr zakonnych, wikariuszy, oraz 3 przedstawicieli wspólnot działajacych przy parafii ( KSM, Caritas, Domowy Kościół).

 

Już dziś informujemy, że za tydzień w poniedziałek (30 września) o godz. 18.00 w kościele odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci z klas trzecich rozpoczynających przygotowanie do I Komunii św.

 

Informujemy, że pierwsze spotkanie dzieci z klas 7 i 8 pragnących rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania odbędzie się w czwartek 26 września po Mszy św. wieczornej w kościele, zaś spotkanie rodziców tych dzieci wraz z dziećmi odbędzie się w piątek 27 września po Mszy św. wieczornej.

 

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci pragnące śpiewać na chwałę Bogu do zapisów do scholi „Sygnaturka” . Zapisy u ks. Piotra. Zaś wszystkich chłopców od kl. III szkoły podstawowej zapraszamy do wstąpienia do Liturgicznej Służby Ołtarza i zostania ministrantem. Szczegóły i zapisy także u ks. Piotra.

 

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży działające przy naszej parafii ogłasza otwarte spotkanie dla młodzieży w przedziale wiekowym 14-30 lat, która chce dołączyć do wspólnoty KSM-u. Spotkania odbywają się w każdy piątek miesiąca o godz. 19.00 w salce domu parafialnego. 

 

Dolna parafia zaprasza na „Koronkę ulicami miasta”. Wspólna modlitwa odbędzie się na rynku skawińskim 28 września o godz. 15.00. 

 

W zakrystii można nabyć nowy, powakacyjny numer naszej gazety parafialnej „Głos Miłosierdzia”.

 

Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli i opieki Bożej na cały nadchodzący tydzień.

 

Ks. Prob. Bogdan Kordula  

September 14, 2019

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 15 IX 2019 R.

15 IX 2019 r. - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA. Dziś obchodzimy Dzień Środków Społecznego Przekazu. O godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i koronka, a następnie wieczorna Msza św. 

KALENDARZ LITURGICZNY:

 • w poniedziałek - wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa

 • w środę - święto św. Stanisław Kostki, zakonnika, patrona Polski

 • w piątek - wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera i Pawła Chong Hasang i Towarzyszy

 • w sobotę  - święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

 

W środę o godz. 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa.

W czwartek spotkanie Rodziny „Radia Maryja” po Mszy św. wieczornej w domu parafialnym.

W piątek przypada Noc Miłosierdzia. Eucharystia z kazaniem o 18.00, następnie koronka do Miłosierdzia Bożego, błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i uczczenie relikwii św. siostry Faustyny i bł. ks. Michał Sopoćko. Porządek czuwania:

19.15 – adoracja wspólnoty „Przyjaciele Oblubieńca” oraz Oazy Rodzin; 

21.00 – adoracja młodzieży;

22.00 – adoracja czcicieli Matki Bożej; 

22.45 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i zakończenie adoracji.

Informujemy, że w przyszłą niedzielę odbędą się wybory do naszej Rady Parafialnej. Zostaną one przeprowadzone w dwóch turach. Za tydzień w  niedziele 22 września przed lub po Mszy można będzie składać propozycje kandydatów do urny wyborczej (imię i nazwisko). Za dwa tygodnie w niedziele 29 września, odbędzie się kolejne głosowanie na wybranych wcześniej kandydatów tak, by wyłonić w sumie 6 kandydatów. Rada Parafialna nowej, 4-letniej kadencji składać się będzie z 15 osób z tego: 6 osób  wybranych przez parafian; 3 osób wskazanych przez ks. Proboszcza; 3 osób – jako przedstawiciele „z urzędu” - katechetów, sióstr zakonnych, wikariuszy, oraz 3 przedstawicieli wspólnot działajacych przy parafii ( KSM, Caritas, Domowy Kościół).

 

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci pragnące śpiewać na chwałę Bogu do zapisów do scholi „Sygnaturka” . Zapisy u ks. Piotra. Zaś wszystkich chłopców od kl. III szkoły podstawowej zapraszamy do wstąpienia do Liturgicznej Służby Ołtarza i zostania ministrantem. Szczegóły i zapisy także u ks. Piotra.

 

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży działające przy naszej parafii ogłasza otwarte spotkanie dla młodzieży w przedziale wiekowym 14-30 lat, która chce dołączyć do wspólnoty KSM-u. Spotkania odbywają się w każdy piątek miesiąca o godz. 19.00 w salce domu parafialnego. Jednocześnie KSM zaprasza młodzież i dorosłych na comiesięczne adoracje trzeciopiątkowe o godz. 21.00. W najbliższy piątek modlitwę poprowadzi zespół muzyczny i wspólnota pod nazwą „Guadelupe”.

 

Już dziś informujemy, że pierwsze spotkanie dzieci z klas 7 i 8 pragnących rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania odbędzie się za dwa tygodnie w czwartek 26 września po Mszy św. wieczornej w kościele, zaś spotkanie rodziców tych dzieci wraz z dziećmi odbędzie się w piątek 27 września po Mszy św. wieczornej.

 

W piątek 20 września Ojcowie Cystersi wraz z Caritas Archidiecezji Krakowskiej zapraszają osoby chore i niepełnosprawne oraz tych, którzy im pomagają na pielgrzymkę do Sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego w Mogile. Msza św. której przewodniczył będzie ks. bp Janusz Mastalski rozpocznie się o godz. 11.30. Przed Mszą będzie Droga Krzyżowa o godz. 11.00 i możliwość spowiedzi. Po Mszy możliwość uczczenia relikwii Krzyża Świętego. Następnie Ojcowie Cystersi zapraszają na poczęstunek. Nasza parafia organizuje wyjazd na tą pielgrzymkę o godz. 10.00 spod kościoła. Koszt 15 zł. Zapisy do dziś w zakrystii.

 

Muzeum Regionalne zaprasza dziś o godz. 15.00 na II Piknik Archeologiczny do odtwarzanej osady prehistorycznej w Woli Radziszowskiej.

 

Fundacja „Dar Serca” dziękuje za umożliwienie przeprowadzenia kwesty w ubiegłą niedzielę. Zebrano kwotę 2700 zł. Bóg zapłać za ofiary.

 

Przed kościołem i w zakrystii można nabyć nowy, powakacyjny numer naszej gazety parafialnej „Głos Miłosierdzia”.

 

Dziś składka inwestycyjna. Bóg zapłać za wszystkie ofiary. Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli i opieki Bożej na cały nadchodzący tydzień.

 

Ks. Prob. Bogdan Kordula  

September 07, 2019

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 8 IX 2019 R.

8 IX 2019 r. - XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA. Dziś po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i koronka, a następnie wieczorna Msza św. Dziś odbywa się także XXVII Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej, na którą zaprasza nasz Metropolita.

 

KALENDARZ LITURGICZNY:

 • w poniedziałek - wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy

 • w piątek - wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła

 • w sobotę  - święto Podwyższenia Krzyża Świętego

 

W środę o godz. 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa.

 

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci pragnące śpiewać na chwałę Bogu do zapisów do scholi „Sygnaturka” . Zapisy u ks. Piotra. Zaś wszystkich chłopców od kl. III szkoły podstawowej zapraszamy do wstąpienia do Liturgicznej Służby Ołtarza i zostania ministrantem. Szczegóły i zapisy także u ks. Piotra.

 

Młodzież, która pragnie włączyć się w działalność naszego KSM-u zapraszamy na spotkanie w najbliższy piątek o 19.15 w domu parafialnym.

 

W piątek 20 września Ojcowie Cystersi wraz z Caritas Archidiecezji Krakowskiej zapraszają osoby chore i niepełnosprawne oraz tych, którzy im pomagają na pielgrzymkę do Sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego w Mogile. Msza św. której przewodniczył będzie ks. bp Janusz Mastalski rozpocznie się o godz. 11.30. Przed Mszą będzie Droga Krzyżowa o godz. 11.00 i możliwość spowiedzi. Po Mszy możliwość uczczenia relikwii Krzyża Świętego. Następnie Ojcowie Cystersi zapraszają na poczęstunek. Nasza parafia organizuje wyjazd na tą pielgrzymkę o godz. 10.00 spod kościoła. Koszt 15 zł. Zapisy do 15 września w zakrystii.

 

Za tydzień składka inwestycyjna. Ks. Proboszcz pragnie podziękować za wszelkie ofiary składane na składkę i w kopertach oraz na konto parafialne, gdyż one są jedynym źródłem finansowania remontów. W okresie wakacji zrealizowaliśmy następujące prace : odnowiliśmy poprzez prace malarskie zabrudzone części prezbiterium i galerii w kościele oraz klatki schodowe w kościele; prowadzimy prace renowacyjne kamienia na wszystkich wejściach do kościoła i schodach, a w następnym etapie rozpoczniemy wymianę zniszczonych schodów głównych; przeprowadziliśmy remont instalacji sanitarnych i elektrycznych po 30 latach od budowy oraz dokonaliśmy remontu kuchni parafialnej z wyposażeniem oraz 3 toalet; przygotowaliśmy się na zmianę cieplej wody użytkowej z sieci „mpec”; w najbliższym czasie wyremontujemy nowa toaletę parafialna do użytku wszystkich wiernych; trwają prace nad akustyką choć przeciągają się w czasie; dokonaliśmy zmian związanych z umowami w zakresie dostawy prądu i w ten sposób obniżyliśmy koszty o ok. 40 %

 

Parafialny Zespół Caritas pracuje dalej z nowymi pomysłami. Wydajemy wciąż codziennie żywność z programów Caritas i wolontariusze część dostarczają osobiście do osób samotnych i starszych, które nie opuszczają mieszkania. Zapraszamy nowych wolontariuszy do pomocy.

 

Burmistrz zaprasza rodziny na dzień organizacji pozarządowych dziś od godz. 14.00 do parku miejskiego.

 

Muzeum Regionalne zaprasza w niedzielę 15 września o godz. 15.00 na II Piknik Archeologiczny do odtwarzanej osady prehistorycznej w Woli Radziszowskiej.

 

Policja Powiatowa w Skawinie zaprasza mieszkańców na debatę „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie” w dniu 10 września o godz. 17.00 w dworku „Sokół” w Skawinie.

 

Przed kościołem i w zakrystii można już dziś nabyć nowy, powakacyjny numer naszej gazety parafialnej „Głos Miłosierdzia”. W czasie gdy wzmogły się ataki na Kościół, zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę w blasku Krzyża Chrystusowego 14 września (w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego) we Włocławku. Akcja nosi nazwę „Polska pod Krzyżem”. Pielgrzymkę na to spotkanie modlitewne organizuje Zespół Szkół Katolickich z dolnej parafii. Możliwość zapisu i szczegóły wyjazdu w sekretariacie szkoły przy ul. Ks. Troski 17A. Koszt wyjazdu: 80 zł. O całej akcji można przeczytać także w naszej gazecie parafialnej.

 

Dziś pod kościołem zbiórka do puszek dla podopiecznych fundacji „Dar Serca” ze Skawiny.

 

Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli i opieki Bożej na cały nadchodzący tydzień.

 

Ks. Prob. Bogdan Kordula  

August 30, 2019

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 1 IX 2019 R.

1 IX 2019 r. - XXII NIEDZIELA ZWYKŁA. Dziś 80-ta rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich jej ofiarach. Dziś o godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i koronka w ich intencji, a następnie wieczorna Msza św.

 

KALENDARZ LITURGICZNY:

 • we wtorek - wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

Po wakacyjnych zmianach wracamy do normalnego porządku Mszy św. w naszym kościele, a zatem powraca Msza św. w niedziele o 13.00. Powracają także poprzednie godziny spowiedzi, a więc w tygodniu w czasie porannej Mszy św. oraz pół godziny przed wieczorną Mszą, a w niedziele podczas każdej Mszy św.

Jak zapewne parafianie już zauważyli od lipca decyzją ks. Arcybiskupa w naszej parafii posługuję już dwóch, a nie jak dotąd trzech księży wikariuszy. W związku z tym musieliśmy przeorganizować nieco pracę naszego zespołu duszpasterskiego. Część tych zmian będzie ogłaszana sukcesywnie, na bieżąco wciągu roku. Już dziś natomiast podajemy, że niewielkim zmianom uległa kwestia opieki księży nad poszczególnymi grupami parafialnymi. I tak od dziś opiekunem ChOK-u, Rodziny „Radia Maryja” i kwestią przygotowania młodzieży do bierzmowania zajmuje się ks. Proboszcz, Koła Misyjnego jest ks. Piotr, zaś KSM-u ks. Marek. Pozostałe grupy bez zmian.

Spotkanie zespołu „Caritas” odbędzie się we wtorek o godz. 19.00 w salce w domu parafialnym.

W środę o godz. 17.30 zapraszamy na różaniec wszystkich uczestniczących w modlitwie „Margaretek”, o 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa oraz w intencji kapłanów objętych modlitwą „Margaretek”.

W I czwartek po Mszy św. godz. 18.00 w zamian za dotychczasową Godzinę Świętą zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu zwaną „Nocą Nikodema”, która potrwa do godz. 20.00. Adoracji tej nie prowadzi żadna grupa parafialna, lecz jest ona okazją do modlitwy prywatnej w absolutnej ciszy.

W I piątek miesiąca spowiedź św. od 15.30 do 18.00. Na Mszę św. o godz. 16.30 zapraszamy dzieci i młodzież. Będzie to Msza św. z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. W tym dniu swój rok formacyjny rozpoczyna Oaza Rodzin. Zapraszamy więc wszystkie kręgi Domowego Kościoła na Mszę św. o godz. 18.00, a potem na spotkanie w domu katechetycznym.

 

W przyszłą sobotę odwiedzimy chorych z Najświętszym Sakramentem. Chorych należy zgłaszać do czwartku w zakrystii. Z tego względu kancelaria parafialna w przyszłą sobotę (jak i każdą następną pierwszą sobotę miesiąca) będzie nieczynna. Wieczorem o godz. 18.00 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie.

 

Rozpoczęcie roku formacyjnego naszej scholi „Sygnaturka” będzie w najbliższą sobotę o godz. 10.00. Zapraszamy do niej wszystkie chętne dzieci pragnące śpiewać na chwałę Bogu. Zapisy u ks. Piotra. Zaś wszystkich chłopców od kl. III szkoły podstawowej zapraszamy do wstąpienia do Liturgicznej Służby Ołtarza i zostania ministrantem. Szczegóły i zapisy także u ks. Piotra.

 

W przyszłą niedzielę odbędzie się XXVIII Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej na którą zaprasza nasz Metropolita.

 

W przyszła niedziele pod kościołem zbiórka do puszek dla podopiecznych fundacji dar serca ze Skawiny.

 

Burmistrz zaprasza rodziny na dzień organizacji pozarządowych w niedziele 8 września od godz. 14.00 do parku miejskiego.

 

Prosimy kierowcę który zniszczył w miniony czwartek ogrodzenie parkingu przy ul. M.Skłodowskiej-Curie o zgłoszenie się do kancelarii i pokrycie kosztów naprawy.W przeciwnym razie za kilka dni podejmiemy ustalenie sprawcy na podstawie nagrania z monitoringu, który zarejestrował zdarzenie oraz skierujemy sprawę do sądu o odszkodowanie. Jest to bowiem dobro naszej parafii.

 

Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli i opieki Bożej na cały nadchodzący tydzień, szczególnie nauczycielom, dzieciom i młodzieży rozpoczynającym nowy rok szkolny.

 

Ks. Prob. Bogdan Kordula  

August 25, 2019

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 25 VIII 2019 R.

25 VIII 2019 r. - XXI NIEDZIELA ZWYKŁA. Dziś o godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i koronka, a następnie wieczorna Msza św.

 

KALENDARZ LITURGICZNY:

 • w poniedziałek - Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. w tym dniu o godz. 6.30 i 18.00

 • we wtorek - wspomnienie św. Moniki

 • w środę - wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

 • w czwartek - wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

 

W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Msza św. zbiorowa.

 

Jest już założona nowa księga intencji mszalnych, zatem przyjmujemy na Msze święte do końca 2020 roku.

 

Informujemy, że od przyszłej niedzieli tj. 1 IX powraca niedzielna Msza św. o godz. 13.00.

 

Pielgrzymi ze Skawiny dziękują firmie „Stec i Charnas” za bezpłatny przewóz bagaży pielgrzymom do Kalwarii Zebrzydowskiej.

 

Burmistrz Miasta i Gminy Skawina, Sołtys i Rada Sołecka Pozowic oraz Centrum Kultury i Sportu w Skawinie zapraszają na tradycyjne Dożynki Gminne, które odbędą się 31 sierpnia (sobota) w Pozowicach. Szczegóły na afiszach.

 

Witamy w naszej parafii wszystkich gości. Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli i opieki Bożej na cały nadchodzący tydzień.

Ks. Prob. Bogdan Kordula  

August 18, 2019

XX NIEDZIELA ZWYKŁA - 18 VIII 2019 R.

18 VIII 2019 r. - XX NIEDZIELA ZWYKŁA. Dziś o godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i koronka, a następnie wieczorna Msza św.

 

KALENDARZ LITURGICZNY:

 • we wtorek - wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

 • w środę - wspomnienie św. Piusa X, papieża

 • w czwartek - wspomnienie NMP Królowej

 • w sobotę - święto św. Bartłomieja, apostoła

 

Jutro obchodzimy 17 rocznicę zatrzymania się w naszej parafii św. Jana Pawła II. Z tej okazji po wieczornej Mszy św. w procesji różańcowej wyruszymy pod Krzyż Papieski, aby modlić się i wspominać tamte wydarzenia.

 

W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Msza św. zbiorowa.

 

NSZZ „Solidarność” pragnie poinformować i zaprosić członków oraz sympatyków tego związku na uroczystą Mszę św. dziękczynną z okazji 39 rocznicy powstania „Solidarności”. Msza zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę (25 VIII) o godz. 11.00 w kościele parafialnym w Rzozowie.

 

Jest już założona nowa księga intencji mszalnych, zatem przyjmujemy na Msze święte do końca 2020 roku.

 

Witamy w naszej parafii wszystkich gości. Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli i opieki Bożej na cały nadchodzący tydzień.

Ks. Prob. Bogdan Kordula

August 11, 2019

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 11 VIII 2019 R.

11 VIII 2019 r. - XIX NIEDZIELA ZWYKŁA. Dziś o godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i koronka, a następnie wieczorna Msza św.

 

KALENDARZ LITURGICZNY:

 • we wtorek - święto NMP Kalwaryjskiej

 • w środę - wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika

 • w czwartek - Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte w tym dniu wg wakacyjnego porządku niedzielnego, czyli o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. Na wszystkich Mszach św. będziemy święcić zioła i kwiaty.

 • w sobotę - wspomnienie św. Jacka, prezbitera, patrona naszej archidiecezji

 

W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Msza św. zbiorowa. W tym dniu zapraszamy także na Mszę św. wszystkich energetyków i ich rodziny. Będziemy modlić się także w ich intencji w dniu ich Patrona, św. Maksymiliana.

 

W piątek przypada Noc Miłosierdzia. Eucharystia z kazaniem o 18.00, następnie koronka do Miłosierdzia Bożego, błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i uczczenie relikwii św. siostry Faustyny i bł. ks. Michał Sopoćko. Porządek czuwania:

19.15 – adoracja wspólnoty „Przyjaciele Oblubieńca oraz Oazy Rodzin; 

21.00 – adoracja młodzieży; 

22.00 – adoracja czcicieli Matki Bożej; 

22.45 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i zakończenie adoracji.

 

Tradycyjnie jak co roku organizowana jest piesza pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej w dniach 15 - 18 sierpnia. Pielgrzymka wyruszy w czwartek po Mszy św. o godz. 9.30 z kościoła św. App. Szymona i Judy w Skawinie. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce. Osoby niepełnoletnie mogą iść tylko pod opieką osób dorosłych. Bagaż można nadać pod kościołem św. App. od godz. 9.00. Młodzież chętną do asysty prosimy o kontakt telefoniczny. Szczegóły na plakacie w gablotce.

Dokonujemy aktualnie remontów kanalizacji i instalacji na plebanii wraz z remontem kuchni i toalet. Trwają prace malarskie w różnych miejscach kościoła. Od sierpnia wznowimy prace remontowe przy schodach zewnętrznych oraz wykonamy nową toaletę dla uczestników nabożeństw również z dostępem dla niepełnosprawnych. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne podziękowanie.

Witamy w naszej parafii wszystkich gości. Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli i opieki Bożej na cały nadchodzący tydzień.

Ks. Prob. Bogdan Kordula

January 04, 2020

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 4 VIII 2019 R.

 Po Mszy św o g. 10.00 zmianka tajemnic różańca, o g.17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 

 KALENDARZ LITURGICZNY:

 

•W wtorek Święto Przemienienia Pańskiego.

*W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o g.18.00 i Msza św

•W czwartek wspomnienie św. Dominika, prezbitera.

•W piątek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.

•W sobotę Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

 

We wtorek, 6 sierpnia o godz. 8.30 Mszą świętą w naszym kościele  rozpocznie się XXVIII Piesza Pielgrzymka  na Jasną Górę. Kto nie zapisał się do tej pory może to uczynić do dnia 5 sierpnia od              g 17-19 w domu parafialnym.Szczególy zapisów na plakatach.

 

Wszystkich, którzy chcą wziąć udział w ostatnim dniu  pielgrzymki  na Jasną Górę, zapraszamy do udziału w wyjeździe autokarowym. Wyjazd w niedzielę 11 sierpnia o godz. 6.00 z parkingu przy ul. M.Skłodowskiej-Curie. Dołączymy do pielgrzymów w miejscowości Osina i wejdziemy wspólnie na Jasną Górę ok. g 17. O g 19.00 będziemy uczestniczyć we wspólnej Mszy św na Jasnej Górze za cała nasza Parafię. Jest jeszcze kilkanaście miejsc. Zapisy w zakrystii.Powrót do Skawiny ok. g 23.30.

Dokonujemy aktualnie remontów kanalizacji i instalacji na plebanii wraz z remontem kuchni i toalet. Trwają  prace malarskie w różnych miejscach kościoła. Od sierpnia wznowimy prace remontowe przy schodach zewnętrznych oraz wykonamy nową toaletę dla uczestników nabożeństw również z dostępem dla niepełnosprawnych. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne podziękowanie.

Caritas parafialna również przez wakacje kontynuuje swa pomoc żywnościową codziennie. Dziękujemy wolontariuszom za zaangażowanie i zapraszamy innych chętnych wspomóc to działanie. Informujemy również że mamy do wydania w dobrym stanie używana kuchenkę gazową , lampy, umywalki.

Przed Kościołem ministranci rozprowadzają prasę katolicką. Polecamy szczególnie wakacyjny numer naszego „Głosu Miłosierdzia”. Zapraszamy do zakupu i lektury.

Witamy w naszej parafii wszystkich gości w wszystkim zyczymy spokojnej niedzieli i opieki Bożej na cały nadchodzący tydzień.                                              

      Ks. Prob. Bogdan Kordula  

July 28, 2019

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 28 VII 2019 R.

29 VII 2019 r. - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA. Dziś wspomnienie św. Marty. (Z racji przypadającego w w minioną środę wspomnienia św. Krzysztofa - patrona kierowców - dziś po Mszy św. o godz. 11.30 dokonamy poświęcenia pojazdów. Przy tej okazji będzie można złożyć ofiarę na zakup środków transportu dla misjonarzy.)

 

KALENDARZ LITURGICZNY:

 • we wtorek - wspomnienie św. Ignacego Loyoli, prezbitera

 • w środę - wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, prezbitera.

 • w sobotę - wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera

 

W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Msza św. zbiorowa.

 

W piątek przypada I piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi od godz. 16.00 do 18.00.

 

W sobotę wieczorem zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 19.30 będzie różaniec, następnie o godz. 20.00 - Msza św. z kazaniem, a po niej procesja ze świecami. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pragną uczcić Matkę Bożą Fatimską. Informujemy, że w tym dniu nie będzie wieczorem Mszy św. o godz. 18.00!

 

W przyszłą niedzielę przypada I niedziela miesiąca. Na każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.00 zmianka tajemnic różańca, o 17.30 Nieszpory, a po nich Msza św. wieczorna.

 

Zbliża się XXXVIII Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Będzie ona wyznaniem naszej wiary w Ducha Świętego i dziękczynieniem za Jego dary. Będziemy też dziękować Bogu za odzyskanie niepodległości przez naszą Ojczyznę przed stu laty oraz wybór kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową 40 lat temu. Pragniemy zatem podać warunki i sposób zapisów pielgrzymów do Wspólnoty VI Skawińsko - Czernichowskiej, grupy I - św. Siostry Faustyny:

1. Zapisy indywidualne odbędą się od 1 do 4 sierpnia w biurze pielgrzymkowym przy naszej parafii (salka w Domu Katechetycznym) od 17.00 - 19.00, w sobotę od 8.30 – 10.00 i w niedzielę 5.08 od 9.30 – 13.00.

2. Koszt uczestnictwa w pielgrzymce wynosi:

- dla dorosłych - 60 zł, 

- dla dzieci do lat 16 (po III klasie gimnazjum, tylko pod opieką osoby dorosłej) - 30 zł. 

Suma ta obejmuje: transport bagażu, legitymację, odznakę i informator pielgrzyma oraz koszty organizacyjne pielgrzymki. 

- autokar powrotny – 30 zł.

3. Pielgrzymka wyruszy 6 sierpnia 2018, tj. w poniedziałek, z naszego kościoła  po Mszy św. o godz. 8.30. Zachęcamy gorąco wszystkich parafian do udziału w tej pielgrzymce. 

4. Spotkanie dla chętnych,  którzy chcą włączyć się w pomoc i organizowanie pielgrzymki, będzie w piątek 27 lipca o godz. 18.30 w parafii ŚŚ. App. Szymona i Judy Tadeusza w Skawinie.

5. Wszystkich, którzy nie mogą wziąć udziału w całej pielgrzymce, a pragnęli by choć jeden dzień towarzyszyć pielgrzymom i wejść wraz z nimi na Jasną Górę, zapraszamy do udziału w wyjeździe autokarowym na pielgrzymkę. W ostatnim jej dniu (tj. w sobotę 11 sierpnia) o godz. 6.00 wyjedzie z naszej parafii autokar, który zabierze wszyskich chętnych na pielgrzymi szlak. Dołączymy do pielgrzymów w miejscowości Osina, aby wraz z nimi przebyć ten ostatni fragment drogi, wejść na Jasną Górę i uczestniczyć we wspólnej Mszy św. Gdyby i to było jednak ponad czyjeś siły, to autokar ten zawiezie także do samej Częstochowy i tam będzie można witać wchodzących pielgrzymów i uczestniczyć w Mszy na zakończenie pielgrzymki. Zapisy na ten wyjazd autokarowy w zakrystii. Koszt: 40 zł od osoby.

 

Wspólnota Domowego Kościoła wraz z ks. Bogdanem Sarniakiem organizuje pielgrzymkę do grobu św. Jana Pawła II w 40. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża w dniach od 6 do  12 października 2018 r. Szczegóły na plakacie w gablocie. Zgłoszenia przyjmuje ks. Bogdan w dolnej parafii.

 

Burmistrz Miasta i Gminy Skawina informuje, że w dniach od 30 lipca do 13 sierpnia prowadzony będzie nabór wniosków dotyczący ocieplenia budynków, wymiany okien i drzwi dla osób nie posiadających zasobów i możliwości do ich samodzielnego zrealizowania. Wymagane jest posiadanie tytułu prawnego do nieruchomości oraz spełnienie kryterium dochodowego. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Gminy oraz w Wydziale Ochrony Powietrza Urzędu Miasta i Gminy Skawina ul. Rynek 12 (wejście od ul. Krzywej).

 

Przed Kościołem ministranci rozprowadzają prasę katolicką. Polecamy szczególnie wakacyjny numer naszego „Głosu Miłosierdzia”. Zapraszamy do zakupu i lektury.

 

Życzymy spokojnej niedzieli i opieki Bożej na cały nadchodzący tydzień.

Ks. Prob. Bogdan Kordula

July 20, 2019

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 21 VII 2019 r.

21 VII 2019 r. - XVI NIEDZIELA ZWYKŁA. Dziś o godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i koronka, a następnie wieczorna Msza św.

 

KALENDARZ LITURGICZNY:

 • w poniedziałek - święto św. Marii Magdaleny, patronki Korabnik. Msza św. w intencji wszystkich mieszkańców Korabnik będzie odprawiona w poniedziałek (22 VII) o godz. 17.00.

 • we wtorek - święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy

 • w środę wspomnienie św. Kingi, dziewicy

 • w czwartek - święto św. Jakuba Apostoła. W tym dniu także kierowcy i podróżujący czczą swego patrona - św. Krzysztofa. W związku z tym po Mszy św. wieczornej nastąpi w tym dniu poświęcenie samochodów. Oprócz czwartku samochody będziemy święcić także w przyszłą niedzielę (28 VII) po Mszy św. o godz. 11.30.

 • w piątek - wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP

 

W środę o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa.

 

Organizujemy pielgrzymkę autokarem do Rzymu i San Giovanni Rotondo w terminie 19-29 wrzesień. Zapisy w zakrystii. 

 

Podobnie jak w ubiegłym roku wszystkich, którzy nie mogą wziąć udziału w całej pieszej pielgrzymce do Częstochowy, a pragnęli by choć jeden dzień towarzyszyć pielgrzymom i wejść wraz z nimi na Jasną Górę, zapraszamy do udziału w wyjeździe autokarowym na tę pielgrzymkę. W ostatnim jej dniu (tj. w niedzielę 11 sierpnia) o godz. 6.00 wyjedzie z naszej parafii autokar, który zabierze wszyskich chętnych na pielgrzymi szlak. Dołączymy do pielgrzymów w miejscowości Osiny, aby wraz z nimi przebyć ten ostatni fragment drogi, wejść na Jasną Górę i uczestniczyć we wspólnej Mszy św. Gdyby i to było jednak ponad czyjeś siły, to autokar ten zawiezie także do samej Częstochowy i tam będzie można witać wchodzących pielgrzymów i uczestniczyć w Mszy na zakończenie pielgrzymki. Zapisy na ten wyjazd autokarowy w zakrystii. Koszt: 40 zł od osoby. 

 

Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (RTV, AGD np. pralki, telewizory, komputery…) czyli tzw. „elektrośmieci”. Zbiórka będzie miała miejsce w czwartek 25 lipca w godzinach od 8.00 do 14.00. Zużyty sprzęt można w tych godzinach przynosić i zostawiać na specjalnie wyznaczonym miejscu na parkingu parafialnym. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce prowadzonego przez Siostry Orionistki oraz akcję „Wyprawka dla dzieci” prowadzoną w Kamerunie przez Siostry Pallotynki.

 

W imieniu mamy Marioli Mokrzyckiej składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na rehabilitację córki Marioli. Zebrano kwotę 3297,70 zł. Bóg zapłać za ofiary.

 

Życzymy obfitych łask Bożych na nadchodzący tydzień wakacyjny.

Ks. Prob. Bogdan Kordula

January 01, 2020

XV NIEDZIELA ZWYKŁA - 14 VII 2019 R.

14 VII 2019 r. - XV NIEDZIELA ZWYKŁA. Dziś o godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i koronka, a następnie wieczorna Msza św.

 

KALENDARZ LITURGICZNY:

 • w poniedziałek - wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła

 • we wtorek - wspomnienie NMP z Góry Karmel (MB Szkaplerznej)

 

W środę o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa. W tym dniu swoje imieniny obchodzi nasz ks. Proboszcz, któremu już dziś składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

W piątek przypada Noc Miłosierdzia. Eucharystia z kazaniem o 18.00, następnie koronka do Miłosierdzia Bożego, błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i uczczenie relikwii św. siostry Faustyny i bł. ks. Michał Sopoćko. Porządek czuwania:

19.15 – adoracja wspólnoty „Przyjaciele Oblubieńca oraz Oazy Rodzin; 

21.00 – adoracja młodzieży; 

22.00 – adoracja czcicieli Matki Bożej; 

22.45 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i zakończenie adoracji.

 

W piątek 19 lipca Poradnia Rodzinna będzie nieczynna.

 

Organizujemy pielgrzymkę autokarem do Rzymu i San Giovanni Rotondo w terminie 19-29 wrzesień. Zapisy w zakrystii. 

 

Niestety planowana pielgrzymka w sobotę 20 lipca do Myślenic jest odwołana ze względu na mała ilość chętnych i przeniesiona na 24 sierpnia.

 

Dziś po Mszach świętych odbywa się kwesta do puszek na rehabilitację Marioli Mokrzyckiej. Bóg zapłać za ofiary.

 

Życzymy obfitych łask Bożych na nadchodzący tydzień wakacyjny.

Ks. Prob. Bogdan Kordula

July 07, 2019

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 7 VII 2019 R.

7 VII 2019 r. - XIV NIEDZIELA ZWYKŁA. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po wszystkich Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i koronka, a następnie wieczorna Msza św.

 

KALENDARZ LITURGICZNY:

 • w poniedziałek - wspomnienie św. Jan z Dukli, prezbitera

 • w czwartek - święto św. Benedykta, patrona Europy

 • w piątek - wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika

 • w sobotę - wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

 

W środę o godz. 17.30 różaniec misyjny, a o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa.

 

Od kilku dni prezentujemy relikwie świętych  z podświetleniem i klęcznikiem do modlitwy przed ołtarzem św. Faustyny – zachęcamy do modlitwy za przyczyna tych świętych.

Zachęcamy również  do lektury czytań na każdy dzień. Wystawiony jest lekcjonarz  w głównym przedsionku kościoła i można z niego korzystać przez cały dzień.

Zakończyliśmy 1 etap remontu głównych schodów. Zostały one odnowione i zaimpregnowane preparatami. Dalsze prace potrwają   przerwami przez cale wakacje i będą wznowione od sierpnia. 

Organizujemy pielgrzymkę autokarem do Rzymu i San Giovanni Rotondo w terminie 19-29 wrzesień – zapisy w zakrystii. Jest jeszcze ostatnia szansa na zapisy w zakrystii na pielgrzymkę 19 lipca do sanktuarium MB Myślenickiej z okazji 50 r. koronacji.

 

Burmistrz informuje o trwających konsultacjach w zakresie wymiany kotłów  i termomodernizacji budynków. Szczegóły w Urzędzie Miasta.

 

W zakrystii można nabyć najnowszy, wakacyjny numer naszego „Głosu Miłosierdzia”. Zapraszamy do zakupu i lektury.

 

W przyszłą niedzielę po Mszach świętych odbędzie się kwesta do puszek na rehabilitację Marioli Mokrzyckiej.

 

Życzymy obfitych łask Bożych na nadchodzący tydzień wakacyjny.

Ks. Prob. Bogdan Kordula

June 30, 2019

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 30 VI 2019 R.

30 VI 2019 r. - XIII NIEDZIELA ZWYKŁA. Dziś o godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, koronka, zakończenie nabożeństw czerwcowych, a następnie wieczorna Msza św.

 

KALENDARZ LITURGICZNY:

 • w środę - święto św. Tomasza, Apostoła

 • w czwartek - rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie

 • w sobotę - wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy

 

W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa.

 

W czwartek Godzina Święta. Adorację od 17.00 poprowadzi Rodzina Radia Maryja.

 

W piątek przypada I piątek miesiąca. Spowiedź św. od 17.00 do 18.00.

 

W sobotę zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Początek o godz. 18.00.

 

W przyszłą niedzielę przypada I niedziela miesiąca. Na wszystkich Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańca.

 

Przypominamy, że przez czas wakacji tj. od tej niedzieli do końca sierpnia nie będzie w niedziele Mszy świętych o godz. 13.00. Ponadto w tygodniu księża będą spowiadać tylko 20 minut przed każdą Mszą św. Nie będzie spowiedzi w czasie Mszy w tygodniu. 

 

Nasza parafia organizuje w sobotę 20 lipca o godz. 10.00. pielgrzymkę autobusem do Sanktuarium Matki Bożej Myślenickiej w 50. rocznice koronacji Matki Bożej. Odprawimy tam Mszę św. a po Mszy będzie piknik nad Rabą. Zapisy w zakrystii. 

 

Przed kościołem i w zakrystii można nabyć najnowszy, wakacyjny numer naszego „Głosu Miłosierdzia”. Zapraszamy do zakupu i lektury.

 

Życzymy spokojnej niedzieli i opieki Bożej na cały nadchodzący tydzień.

 

Życzymy obfitych łask Bożych na nadchodzący tydzień.

Ks. Prob. Bogdan Kordula

June 21, 2019

XII NIEDZIELA ZWYKŁA - 23 VI 2019 R.

      23 VI 2019 r. - XII NIEDZIELA ZWYKŁA. Dziś wyjątkowo po Mszy św. o godz. 10.00 będzie procesja wokół kościoła z okazji oktawy Bożego Ciała. Ponadto dziś o 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, koronka oraz nabożeństwo czerwcowe, a następnie wieczorna Msza św.

 

KALENDARZ LITURGICZNY:

 • w poniedziałek - Uroczystość Narodzenie Św. Jana Chrzciciela

 • w piątek - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z okazji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 • w sobotę - Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Jest to także dzień imienin naszego księdza Piotra, któremu już dziś składamy serdeczne życzenia. Msze św. w tym dniu są o godz. 6.30; 9.00; 17.00; i 18.30. Czerwcówka i zakończenie oktawy Bożego Ciała po Mszy o 18.30. W sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

Informujemy parafian, że posługujący dotąd w naszej parafii jako wikariusz ks. Rafał Piórkowski został mianowany proboszczem w parafii Bańska Wyżna na Podhalu i z dniem 1 lipca obejmuje tam swój urząd. W związku z tym w przyszłą niedzielę (30 VI) na Mszy św. o godz. 10.00 będziemy Go żegnać i dziękować mu za 2 lata posługi w naszej parafii. 

 

Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe połączone z procesją z okazji oktawy Bożego Ciała codziennie w tygodniu po Mszy św. wieczornej. 

 

W środę o 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa. 

W czwartek zakończy także swój rok formacyjny Rodzina Radia Maryja. Zapraszamy wszystkich jego członków na wieczorną Mszę. Po Mszy będzie spotkanie ma salkach.

 

Nasza parafia organizuje w sobotę 20 lipca o godz. 10.00. pielgrzymkę autobusem do Sanktuarium Matki Bożej Myślenickiej w 50. rocznice koronacji Matki Bożej. Odprawimy tam Mszę św. a po Mszy będzie piknik nad Rabą. Zapisy w zakrystii. 

 

Chrześcijański Ośrodek Kultury im. Św. Siostry Faustyny w Skawinie zaprasza wszystkich na coroczny PIKNIK Rodzinny, który odbędzie się dziś  przy naszym kościele. Początek godzina 16:00. Piknik poprzedzi "Marsz dla życia i rodziny", który wyruszy z Kościoła pw. Szymona i Judy Tadeusza po nabożeństwie o godz. 15:00. Na uczestników czekają liczne atrakcje: występy muzyczne (m.in. kwartetu smyczkowego Bonjour, zespołu muzycznego ze Szkoły Katolickiej w Skawinie), teatrzyk dla dzieci pt. „Nowe Przygody Pipi Skarpetki”, konkurencje sportowe z nagrodami, dmuchańce, fotobudka, grill  i wiele innych. Całość zakończy wspólna zabawa z wodzirejami z Krakowa. Projekt współfinansowany ze środków budżetu Gminy Skawina.

 

Wspólnota „Przyjaciele Oblubieńca” zaprasza jutro parafian na świętowanie swojego Patrona św. Jana Chrzciciela. O godzinie 18:00 odbędzie się Msza święta wspólnotowa, następnie wieczór uwielbienia. Po uwielbieniu zapraszamy na świętowanie i słodki poczęstunek w pomieszczeniach dolnego kościoła.

 

Dziś przed kościołem i w zakrystii będzie do nabycia nowy, wakacyjny numer naszej gazety parafialnej „Głos Miłosierdzia”. Koszt druku to 5 zł.

 

Pragniemy poinformować, że przez czas wakacji tj. od przyszłej niedzieli do końca sierpnia nie będzie w niedziele Mszy świętych o godz. 13.00. Ponadto w tygodniu księża będą spowiadać tylko 20 minut przed każdą Mszą św. Nie będzie spowiedzi w czasie Mszy w tygodniu. 

 

 

Życzymy obfitych łask Bożych na nadchodzący tydzień.

Ks. Prob. Bogdan Kordula

June 16, 2019

XI NIEDZIELA ZWYKŁA - 26 VI 2019

      16 VI 2019 r. - XI NIEDZIELA ZWYKŁA - UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY. Dziś o godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, koronka oraz nabożeństwo czerwcowe, a następnie wieczorna Msza św.

 

KALENDARZ LITURGICZNY:

 • w poniedziałek - wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika

 • w piątek - wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

 • w czwartek - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). W tym dniu ze wszystkich kościołów w Polsce wyruszą procesje z Najświętszym Sakramentem. Z naszego kościoła procesja wyruszy po Mszy św. o godz. 10.00 i przejdzie ulicami: Słoneczną, Ogrody i Skłodowskiej. Zwracamy się z prośbą by w miarę możliwości przeparkować samochody z tych ulic na czas przejścia procesji. Przygotujmy także odpowiednie dekoracje naszych domów i okien w blokach, by w ten zewnętrzny sposób pokazać Panu Jezusowi, jak bardzo cieszymy się z Jego nawiedzenia. Prosimy poszczególne grupy parafialne o przygotowanie ołtarzy:

Ołtarz I – KSM 

Ołtarz II – Oaza Rodzin i ChOK

Ołtarz III – Wspólnota „Przyjaciele Oblubieńca”

Ołtarz IV – Róże Różańcowe i Rodzina Radia Maryja

Za pobożne uczestnictwo w procesji można uzyskać odpust zupełny. Msze św. w naszym kościele w tym dniu będą o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 13.00 i 18.00.  W tym dniu kancelaria będzie nieczynna. W oktawie Bożego Ciała codziennie wieczorem odprawiać będziemy Msze św. wotywne o Najświętszej Eucharystii zakończone procesją wokół kościoła. 

 

Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie w tygodniu po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o 17.30.

 

W poniedziałek 17 czerwca o godz. 18.00 w naszej parafii odbędzie się sakrament bierzmowania młodzieży z klas ósmych i trzecich gimnazjum.

 

We wtorek o godz. 10.45 zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej nr 1 na Mszę św. na zakończenie roku szkolnego.

 

W środę o 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa.

 

W piątek przypada Noc Miłosierdzia. Eucharystia z kazaniem o 18.00, następnie czerwcówka, procesja eucharystyczna wokół kościoła, Koronka do Miłosierdzia Bożego, błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i uczczenie relikwii św. siostry Faustyny i bł. ks. Michał Sopoćko. Porządek czuwania:

19.15 – adoracja wspólnoty „Przyjaciele Oblubieńca oraz Oazy Rodzin; 

21.00 – adoracja młodzieży; 

22.00 – adoracja czcicieli Matki Bożej; 

22.45 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i zakończenie adoracji.

 

W sobotę obchodzimy parafialny Dzień Jana Pawła II. Na Mszy św. o godz. 18.00, będziemy modlić się za  małżeństwa i rodziny, a szczególnie matki oczekujące potomstwa.

 

Nasza parafia organizuje w sobotę 20 lipca 2019 r. o godz. 10.00. pielgrzymkę autobusem do Sanktuarium Matki Bożej Myślenickiej w 50. rocznice koronacji Matki Bożej. Odprawimy tam Mszę św. a po Mszy będzie piknik nad Rabą. Zapisy w zakrystii. 

 

W wielu miastach w Polsce wprowadza się demoralizującą edukację seksualną według standardów WHO, które przewidują przekazywanie dzieciom od przedszkola wiele seksualizujących i demoralizujących treści. Naszym zadaniem jako chrześcijan jest obrona dzieci przed tymi atakami. W związku z tym dziś po Mszach św. wolontariusze z Oazy Rodzin będą zbierać podpisy pod projektem ustawy, która ma na celu ochronę dzieci przed demoralizującą edukacją seksualną. Zachęcamy do składania swych podpisów pod tą ustawą każdego, kto czuje się chrześcijaninem. W celu złożenia ważnego podpisu potrzebny jest nr PESEL.

 

Chrześcijański Ośrodek Kultury im. Św. Siostry Faustyny w Skawinie zaprasza wszystkich na coroczny PIKNIK Rodzinny, który odbędzie się w niedziele 23 czerwca br.  przy naszym kościele. Początek godzina 16:00. Piknik poprzedzi "Marsz dla życia i rodziny", który wyruszy z Kościoła pw. Szymona i Judy Tadeusza po nabożeństwie o godz. 15:00. Na uczestników czekają liczne atrakcje: występy muzyczne (m.in. kwartetu smyczkowego Bonjour, zespołu muzycznego ze Szkoły Katolickiej w Skawinie), teatrzyk dla dzieci pt. „Nowe Przygody Pipi Skarpetki”, konkurencje sportowe z nagrodami, dmuchańce, fotobudka, grill  i wiele innych. Całość zakończy wspólna zabawa z wodzirejami z Krakowa. Projekt współfinansowany ze środków budżetu Gminy Skawina.

 

Spotkanie Parafialnej Rady na zakończenie  kadencji odbędzie się dziś o g. 19.00 w sali na plebanii.

Wspólnota „Przyjaciele Oblubieńca” zaprasza w dniu 24 czerwca (przyszły poniedziałek) parafian na świętowanie swojego Patrona św. Jana Chrzciciela. O godzinie 18:00 odbędzie się msza święta Wspólnotowa, następnie wieczór uwielbienia. Po uwielbieniu zapraszamy na świętowanie i słodki poczęstunek w pomieszczeniach dolnego kościoła.

Dziękujemy za ofiary składane na cele remontowe  w kopertach i darowizny na konto parafii oraz ofiary ze składki niedzielnej. Dziś składka inwestycyjna na planowane remonty. Zapraszamy chętne osoby do pomocy w parafialnym zespole Caritas - najbliższe spotkanie we wtorek 18 czerwca o g. 19 w sali na plebanii. 

W przyszłą niedzielę przed kościołem i w zakrystii będzie do nabycia nowy, wakacyjny numer naszej gazety parafialnej „Głos Miłosierdzia”.

Zespół Szkół Katolickich zaprasza dziś na piknik na rynek Skawiński. Od g. 12.00-15.00 można zwiedzić nowy bydynek szkoły przy ul. Węgierskiej. Szczegóły na plakacie.

 

Życzymy obfitych łask Bożych na nadchodzący tydzień.

Ks. Prob. Bogdan Kordula

June 08, 2019

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

      9 VI 2019 r. - NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO. Dziś O godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, koronka oraz nabożeństwo czerwcowe, a następnie wieczorna Msza św.

 

KALENDARZ LITURGICZNY:

 • w poniedziałek - święto NMP Matki Kościoła

 • we wtorek - wspomnienie św. Barnaby, apostoła

 • w środę - bł. męczenników Piotra Dańkowskiego, prezbitera i Towarzyszy

 • w czwartek - święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

 • w piątek - wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

 • w przyszłą niedzielę  - Uroczystość Najświętszej Trójcy

 

Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie w tygodniu po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o 17.30.

 

Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na próby liturgiczne we wtorek i środę o godz. 18.30, a spowiedź przed bierzmowaniem będzie w piątek od 16.00. bierzmowanie będzie 17 czerwca o godz. 18.00.

 

W środę o godz. 17.30 Różaniec Misyjny, o 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa.

 

Nasza parafia organizuje w sobotę 20 lipca 2019 r. o godz. 10.00. pielgrzymkę autobusem do Sanktuarium Matki Bożej Myślenickiej w 50. rocznice koronacji Matki Bożej. Odprawimy tam Mszę św. a po Mszy będzie piknik nad Rabą. Zapisy w zakrystii. 

 

W wielu miastach w Polsce wprowadza się demoralizującą edukację seksualną według standardów WHO, które przewidują przekazywanie dzieciom od przedszkola wiele seksualizujących i demoralizujących treści. Naszym zadaniem jako chrześcijan jest obrona dzieci przed tymi atakami. W związku z tym w następną niedzielę (16 VI) wolontariusze z Oazy Rodzin będą zbierać podpisy pod projektem ustawy, która ma na celu ochronę dzieci przed demoralizującą edukacją seksualną. Zachęcamy do składania swych podpisów pod tą ustawą każdego, kto czuje się chrześcijaninem. W celu złożenia ważnego podpisu potrzebny jest nr PESEL.

Chrześcijański Ośrodek Kultury im. Św. Siostry Faustyny w Skawinie zaprasza wszystkich na coroczny PIKNIK Rodzinny, który odbędzie się w niedziele 23 czerwca br.  przy naszym kościele. Początek godzina 16:00. Piknik poprzedzi "Marsz dla życia i rodziny", który wyruszy z Kościoła pw. Szymona i Judy Tadeusza po nabożeństwie o godz. 15:00. Na uczestników czekają liczne atrakcje: występy muzyczne (m.in. kwartetu smyczkowego Bonjour, zespołu muzycznego ze Szkoły Katolickiej w Skawinie), teatrzyk dla dzieci pt. „Nowe Przygody Pipi Skarpetki”, konkurencje sportowe z nagrodami, dmuchańce, fotobudka, grill  i wiele innych. Całość zakończy wspólna zabawa z wodzirejami z Krakowa. Projekt współfinansowany ze środków budżetu Gminy Skawina.

 

Spotkanie Parafialnej Rady na zakończenie  kadencji odbędzie się w niedzielę 16 czerwca 2019r. o g 19.00 w Sali na plebanii. Zmiana godziny podyktowana jest prośbą  kilku członków Rady .

 

Rozpoczęliśmy remont głównych schodów. Prace będą polegać na rozebraniu płyt kamiennych, wymianie podłoża, zeszlifowaniu starej warstwy kamienia wraz z wymianą uszkodzonych stopni  i podstopnic oraz utwardzeniem specjalnymi preparatami. Potrwają  z przerwami przez cale wakacje. Ze względu na utrudnienia prosimy o używanie wejść  bocznych oraz bocznych chodników do drzwi głównych.  

Otrzymaliśmy już komputerowe wyniki i analizy prac akustyków zajmujących się akustyką w naszym kościele. Aktualnie skierowaliśmy te wyniki do wykonawcy paneli akustycznych w celu określenia oferty cenowej. Do wygłuszenia jest ok. 500 m kw. sufitów i ścian. Aktualnie pracujemy nad  ofertą oraz wyglądem paneli akustycznych. Planowane prace są jeszcze w tym roku  i  będzie to przełom w uzyskaniu dobrej słyszalności każdego dźwięku w naszym kościele. Udoskonaliliśmy również  w minionym tygodniu nagłośnienie w naszym kościele.

 

Dziękujemy za ofiary składane na cele remontowe  w kopertach i darowizny na konto parafii oraz ofiary ze składki niedzielnej. W przyszła niedziele składka inwestycyjna. Szczególnie pragnę podziękować jednej z rodzin, która przekazała na remont schodów 4 tys. zł. Zapraszamy chętne osoby do pomocy w parafialnym zespole Caritas - najbliższe spotkanie we wtorek 18 czerwca o g. 19 w sali na plebanii.

 

Za tydzień w czwartek (20 VI) będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała. Już dziś prosimy poszczególne grupy parafialne o przygotowanie ołtarzy na procesji:

Ołtarz I – KSM 

Ołtarz II – Oaza Rodzin i ChOK

Ołtarz III – Wspólnota „Przyjaciele Oblubieńca”

Ołtarz IV – Róże Różańcowe i Rodzina Radia Maryja

 

Zespół Szkół Katolickich zaprasza w niedziele 16 czerwca na piknik na rynek Skawiński. Od g. 12.00-15.00 można zwiedzić nowy bydynek szkoły przy ul. Węgierskiej. Szczegóły na plakacie.

 

Życzymy obfitych łask Bożych na nadchodzący tydzień.

Ks. Prob. Bogdan Kordula

June 02, 2019

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA - 2 VI 2019 R.

      2 VI 2019 r. - VII NIEDZIELA WIELKANOCNA - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dziś I niedziela miesiąca po każdej mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, koronka oraz nabożeństwo czerwcowe, a następnie wieczorna Msza św.

 

KALENDARZ LITURGICZNY:

 • w poniedziałek - wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

 • w sobotę - wspomnienie św. Jadwigi, królowej

 • w przyszłą niedzielę  - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 • W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci z klas czwartych będą obchodzić rocznicę I Komunii św.

 

Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie w tygodniu po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o 17.30.

 

W środę o godz. 17.30 zapraszamy na różaniec wszystkich uczestniczących w modlitwie „Margaretek”, o 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa oraz w intencji kapłanów objętych modlitwą „Margaretek”. Po Mszy św. nabożeństwo czerwcowe. Po czerwcówce spotkanie „Margaretek” w domu katechetycznym.

 

W czwartek o godz. 17.00 w ramach Godziny Świętej modlitwy poprowadzi Rodzina Radia Maryja.

 

W I piątek miesiąca spowiedź św. od 15.30 do 18.00. Na Mszę św. o godz. 16.30 zapraszamy dzieci i młodzież, która przychodzi na tę Mszę św. w ramach przygotowania do bierzmowania.

 

Nasza parafia organizuje w sobotę 20 lipca 2019 r. o godz. 10.00. pielgrzymkę autobusem do Sanktuarium Matki Bożej Myślenickiej w 50. rocznice koronacji Matki Bożej. Odprawimy tam Mszę św. a po Mszy będzie piknik nad Rabą. Zapisy w zakrystii. 

 

Ks. kan. Włodzimierz Łukowicz organizuje pielgrzymkę „Margaretek” do Kalwarii Zebrz. w sobotę 8 czerwca. Wyjazd spod kościoła o 7.30. Powrót po koronce do Miłosierdzia Bożego około 16.00. Zapraszamy na pielgrzymkę wszyskich, którzy chcieli by włączyć się w modlitwę za kapłanów. Zapisy w zakrystii z wpłatą 15 zł za przejazd.

 

Spotkanie Parafialnej Rady na zakończenie kadencji odbędzie się w niedzielę 16 czerwca 2019 r. o godz. 15.00 w sali na plebanii.

 

Dokonaliśmy w minionym tygodniu  oczyszczenia sufitów naszego kościoła z pajęczyn i innych zanieczyszczeń co wymagało użycia specjalistycznego sprzętu. Zdjęcia z tej akcji można oglądnąć na naszej stronie internetowej. Dziękujemy za ofiary składane na cele remontowe  w kopertach i darowizny na konto parafii oraz ofiary ze składki niedzielnej.

 

Życzymy obfitych łask Bożych na nadchodzący tydzień.

Ks. Prob. Bogdan Kordula

May 25, 2019

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 26 V 2019 R.

26 V 2019 r. - VI NIEDZIELA WIELKANOCNA. Dziś o godz. 17.30 majówka, a po niej wieczorna Msza św. o 18.00. Dziś przed kościołem kwestę przeprowadzają strażacy. Zebrane pieniądze pomogą w zakupie nowego wozu strażackiego.

 

KALENDARZ LITURGICZNY:

 • w środę  - wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

 • w piątek - święto Nawiedzenia NMP

 • w sobotę - wspomnienie św. Justyna, męczennika

 • w przyszłą niedzielę  - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 

Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie do piątku o godz. 17.30. Nabożeństwa czerwcowe będą od soboty codziennie po Mszach św. wieczornych.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaj i za kraje głodujące (dawne „dni krzyżowe”). Klęski żywiołowe coraz częściej zdarzają się i u nas czego przykład mieliśmy w minionym tygodni, a ludzi głodujących na świecie ciągle przybywa. Dlatego przez te trzy dni na wieczornych nabożeństwach będziemy modlić się w tych intencjach.

 

W środę o godz. 17.30 majówka, po niej nowenna do MBNP i Msza św. zbiorowa.

 

W sobotę odwiedzimy chorych z Najświętszym Sakramentem od godz. 8.00. Chorych należy zgłosić do czwartku w zakrystii.

 

W sobotę będzie Nabożeństwo Fatimskie. Odprawiać je będziemy o godz. 18.00. Najpierw będzie Msza św. z kazaniem, po niej różaniec, a po nim procesja wokół kościoła. Czerwcówka w tym dniu będzie wyjątkowo po Mszy św. i różańcu.

 

Nasza parafia organizuje w sobotę 20 lipca 2019 r. o godz. 10.00. pielgrzymkę autobusem do Sanktuarium Matki Bożej Myślenickiej w 50. rocznice koronacji Matki Bożej. Odprawimy tam Mszę św. a po Mszy będzie piknik nad Rabą. Zapisy w zakrystii. 

 

Ks. kan. Włodzimierz Łukowicz organizuje pielgrzymkę „Margaretek” do Kalwarii Zebrz. w sobotę 8 czerwca. Wyjazd spod kościoła o 7.30. Powrót po koronce do Miłosierdzia Bożego około 16.00. Zapraszamy na pielgrzymkę wszyskich, którzy chcieli by włączyć się w modlitwę za kapłanów. Zapisy w zakrystii z wpłatą 15 zł za przejazd.

 

Spotkanie Parafialnej Rady na zakończenie kadencji odbędzie się w niedzielę 16 czerwca 2019 r. o godz. 15.00 w sali na plebanii.

 

Dokonaliśmy w minionym tygodniu  oczyszczenia dzwonów na wieży z zanieczyszczeń minionych lat. Efekt można oglądać na stronie internetowej parafii. Zamontowaliśmy także na całej wieży osłony przed ptakami, które systematycznie niszczyły elewacje kościoła i odpływy z rynien. W czerwcu przystąpimy do generalnego remontu schodów i otoczenia z płyt kamiennych wokół kościoła , który potrwa etapami do końca wakacji. Rozpoczniemy też remont toalety w domu parafialnym, tak by spełniała wymogi dla osób niepełnosprawnych. Dziękujemy za ofiary składane na ten cel w kopertach i darowizny na konto parafii.

 

Zespół charytatywny z dolnej parafii organizuje w maju jak co roku kiermasz, z którego dochód przeznaczony jest na zorganizowanie wczaso - rekolekcji dla osób chorych i starszych w Polance k/Zatora. Zespół prosi o ofiarowanie książek i innych drobiazgów, które można przynosić bezpośrednio pod kościół lub do jadłodajni przy ul. ks. Troski. Z góry bardzo dziękujemy za ofiarność. Bliższe informacje o wczasach można uzyskać u siostry Domiceli z dolnej parafii.

 

1 czerwca w godz. 12.00 - 17.00 w Parku Miejskim w Skawinie odbędzie się akcja „Zachowaj Trzeźwy Umysł” na który zaprasza miasto Skawina.

 

Życzymy obfitych łask Bożych na nadchodzący tydzień.

Ks. Prob. Bogdan Kordula

May 18, 2019

V NIEDZIELA WIELKANOCNA - 19 V 2019 R.

19 V 2019 r. - V NIEDZIELA WIELKANOCNA. Dziś o godz. 17.30 majówka, a po niej wieczorna Msza św. o 18.00.

 

KALENDARZ LITURGICZNY:

 • w piątek  - wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych

 

Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30

W środę o godz. 17.30 majówka, po niej nowenna do MBNP i Msza św. zbiorowa. W środę także przypada parafialny Dzień Papieski, z tego względu na Mszy św. wieczornej będziemy modlić się za wstawiennictwem  św. Jana Pawła II za rodziny, małżeństwa, narzeczonych, a szczególnie za matki oczekujące potomstwa.

 

W czwartek spotkanie Radia Maryja po Mszy św. o 18.00.

 

Informujemy, że rocznica I Komunii św. dzieci z klas czwartych będzie w naszej parafii w tym roku 9 czerwca na Mszy św. o godz. 11.30.

 

Za tydzień przed kościołem kwestę przeprowadzają strażacy z OSP. Zebrane pieniądze pomogą w zakupie nowego wozu strażackiego.

 

Nasza parafia aktywnie poprzez wolontariuszy świadczy pomoc ubogim. Od 1 października 2018 w ramach programu „Spiżarnia Caritas" wydaliśmy żywność o wartości ponad 100 tys zł. Do tej pory wolontariusze z proboszczem własnymi samochodami wozili żywność z lokalnej „Biedronki”. Ze względu na higienę został ufundowany przez anonimowego sponsora samochód dostawczy, który będzie ogromnym ułatwieniem dla posługi charytatywnej parafii. Bóg zapłać wszystkim wolontariuszom i wspierającym!

 

Zespół charytatywny z dolnej parafii organizuje w maju jak co roku kiermasz, z którego dochód przeznaczony jest na zorganizowanie wczaso - rekolekcji dla osób chorych i starszych w Polance k/Zatora. Zespół prosi o ofiarowanie książek i innych drobiazgów, które można przynosić bezpośrednio pod kościół lub do jadłodajni przy ul. ks. Troski. Z góry bardzo dziękujemy za ofiarność. Bliższe informacje o wczasach można uzyskać u siostry Domiceli z dolnej parafii.

Życzymy obfitych łask Bożych na nadchodzący tydzień.

Ks. Prob. Bogdan Kordula

May 11, 2019

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

12 V 2019 r. - IV NIEDZIELA WIELKANOCNA. Dziś w naszej parafii uroczystość I Komunii św. dzieci z klas trzecich. Przypominamy, że dziś Msza św. z godz. 11.30 zostaje przeniesiona na godz. 12.00. Msza św. o godz. 13.00 pozostaje bez zmian. O godz. 17.30 majówka, a po niej wieczorna Msza św. o 18.00.

KALENDARZ LITURGICZNY:

 • w poniedziałek - wspomnienie NMP Fatimskiej

 • we wtorek - święto św. Macieja Apostoła

 • w czwartek - święto św Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika

Od poniedziałku do piątku dzieci z klas trzecich uczestniczą w Mszy św. wieczornej i majówce. Z tego względu w tym tygodniu wyjątkowo nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie (także w sobotę!) po Mszy św. wieczornej.

W środę o godz. 18.00 nowenna do MBNP i Msza św. zbiorowa, a po nich majówka.

W czwartek spotkanie Radia Maryja po Mszy św. o 18.00.

W piątek przypada Noc Miłosierdzia. Eucharystia z kazaniem o 18.00, następnie majówka, Koronka do Miłosierdzia Bożego, błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i uczczenie relikwii św. siostry Faustyny i bł. ks. Michał Sopoćko. Porządek czuwania:

19.15 – adoracja wspólnoty „Przyjaciele Oblubieńca oraz Oazy Rodzin; 

21.00 – adoracja młodzieży; 

22.00 – adoracja czcicieli Matki Bożej; 

22.45 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i zakończenie adoracji.

 

Dziś w godzinach 9.30-12.30 przed głównym wejściem odbędzie się akcja sprzedaży książek z biblioteki parafialnej. Akcja ma tytuł "Przygarnij książkę i zyskaj modlitwę". Każda osoba, która zakupi książkę będzie mogła zostawić w specjalnym pudełku napisaną przez siebie wcześniej intencje, za którą młodzież z KSM-u będzie się modliła podczas swojej trzeciopiątkowej adoracji w maju. Ceny książek beda wahać się pomiędzy 5, a 10 zł.

Parafialny Zespól Caritas dziękuje wszystkim za złożone ofiary w czasie odpustowej loterii w wysokości 2 917 zł, które będą wykorzystane do pomocy ubogim. 

Dziś składka inwestycyjna. Dziękujemy za wszelkie ofiary również składane w kopertach na cele inwestycyjne o których czytaliśmy tydzień temu.

Zmarł ks. Marian Papiernik - salwatorianin. Wszedł w historię naszej parafii przez odprawienie misji przed poświęceniem kościoła w 1995 roku. Podczas renowacji misji w 1996 r. przywiózł do naszej parafii figurę MB Fatimskiej i przygotował nas do nabożeństw, które trwają do dziś. Pogrzeb ks. Papiernika odbędzie się w Pilźnie koło Tarnowa w czwartek o godz. 13.00 w tamtejszym kościele parafialnym.

 

Życzymy obfitych łask Bożych na nadchodzący tydzień.

Ks. Prob. Bogdan Kordula

May 04, 2019

III NIEDZIELA WIELKANOCNA - 5 V 2019 R.

  5 V 2019 r. - III NIEDZIELA WIELKANOCNA. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 majówka, a po niej wieczorna Msza św. o 18.00.

 

KALENDARZ LITURGICZNY:

 • w poniedziałek - święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba

 • w środę - uroczystość św. Stanisław BM, głównego patrona Polski i naszej Archidiecezji. W przyszłą niedzielę odbędzie się tradycyjna procesja ku czci tego Świętego z Wawelu na Skałkę. Początek o godz. 9.00.

 

Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie o 17.30.

 

W środę o godz. 17.00. zapraszamy na Różaniec Misyjny. Po nim o godz. 17.30 majówka, nowenna do MBNP i Msza św. zbiorowa.

 

W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 odbędzie się w naszej parafii uroczystość I Komunii św. dzieci z klas trzecich. W związku z tym prosimy, by wszyscy wierni uczestniczyli w miarę możliwości raczej w Mszach świętych poza godziną 10.00, gdyż o tej godzinie kościół będzie przepełniony. W tym dniu także Msza św. z godz. 11.30 zostaje przeniesiona na godz. 12.00. Msza św. o godz. 13.00 pozostaje bez zmian. Jednocześnie przypominamy, że próba dla dzieci pierwszokomunijnych będzie we wtorek i czwartek godz. 16.00. W sobotę zaś o 9.00 będzie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, nabożeństwo pokutne oraz spowiedź dzieci i ich rodziców.

 

Przez dwie niedziele, tj. dziś i 12 maja w godzinach 9.30-12.30 przed głównym wejściem odbędzie się akcja sprzedaży książek z biblioteki parafialnej. Akcja ma tytuł "Przygarnij książkę i zyskaj modlitwę". Każda osoba, która zakupi książkę będzie mogła zostawić w specjalnym pudełku napisaną przez siebie wcześniej intencje, za którą młodzież z KSM-u będzie się modliła podczas swojej trzeciopiątkowej adoracji w maju. Ceny książek beda wahać się pomiędzy 5, a 10 zł.

 

ChOK zaprasza w sobotę 11 maja na tradycyjną Majówkę Tyniecką czyli wędrówkę wałami wiślanymi do Tyńca połączoną z Litanią do NMP przy figurce MB, a następnie wspólnym grillowaniem przy kawie z ciasteczkiem oraz mecz na boisku sportowym. Początek o godz. 9.00 pod naszym kościołem. Powrót autokarami z Tyńca do Skawiny na parking przy naszym kościele ok. godz. 17.00. Koszt majówki (czyli grill+dojazd) to 10 zł od osoby dorosłej. Dzieci i młodzież bezpłatnie. Osoby niepełnoletnie chcące wziąć udział w majówce bez opieki rodziców prosimy o zabranie zgody rodziców na uczestnictwo w majówce.

 

W sobotę 11 maja na rynku organizowane są targi ekoCiepła, na których można zapoznać się z najnowszymi urządzeniami ekologicznymi do ogrzewania.

 

W przyszłą niedzielę 12 maja odbędzie się Bieg Skawiński, na którego kibicowanie  od 14.00 do 16.30 zapraszają organizatorzy.

 

W przyszłą niedzielę będzie składka inwestycyjna. W minionym miesiącu udało nam się wykonać ogrodzony plac kościelny na ok. 40 samochodów i wydzielić 2 stanowiska postojowe dla osób niepełnosprawnych na dotychczasowym parkingu oraz uporządkować wjazdy. Informujemy również, że trwają prace nad przygotowaniem wygłuszenia akustycznego naszego kościoła. Po otrzymaniu raportów komputerowych zlecimy wycenę i przygotowanie paneli na niektóre ściany kościoła, tak by przyniosło to spodziewany efekt. Przygotowujemy się także do remontu schodów głównych do kościoła nadwyrężonych przez czas i nasz klimat. Remont rozpocznie się jeszcze przed wakacjami i będzie polegać na zeszlifowaniu kamienia i wymianie uszkodzonych fragmentów kamienia na nowe.

 

Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich przygotowujących odpust i dla Parafialnego Zespołu Caritas za organizacje pikniku w minioną niedzielę.

 

W zakrystii jest już do nabycia najnowszy, wielkanocny numer naszej gazety „Głos Miłosierdzia”. Zapraszamy do zakupu i lektury.

 

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej parafii. Życzymy obfitych łask Bożych na nadchodzący tydzień.

Ks. Prob. Bogdan Kordula

April 28, 2019

II NIEDZIELA WIELKANOCNA CZYLI ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - 28 IV 2019 R.

28 IV 2019 r. - II NIEDZIELA WIELKANOCNA CZYLI święto MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Jest to patronalne święto naszej parafii. O godz. 15.00 dziś uroczystym odśpiewaniem koronki i zawierzeniem świata Miłosierdziu Bożemu, zakończymy nowennę do Miłosierdzia Bożego. Dziś rozpoczynamy także Tydzień Miłosierdzia.

 

KALENDARZ LITURGICZNY:

 • w poniedziałek - uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski

 • w środę - wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika

 • w czwartek - wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła

 • w piątek - Uroczystość MB Królowej Polski. To także święto państwowe - rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. w tym dniu według porządku niedzielnego. Na Mszach św. odnowimy Śluby Jasnogórskie. W tym dniu także z racji I piątku spowiedź będzie podczas każdej Mszy św. oraz wieczorem od 17.30. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 • w sobotę - wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków i hutników

 • w przyszłą niedzielę - I niedziela miesiąca. Na wszystkich Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

Dziś z racji odpustu zapraszamy po Mszach św. o godz. 10.00 11.30 i 13.00 na agapę pod namioty Caritas na placu zielonym koło zakrystii. Będzie można skosztować bigos i żurek przygotowany przez restauracje Caritas w Zakrzowie. Ponieważ jest to święto patronalne Caritas, nasi wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas poczęstują nas odpustowymi ciastami wypieczonymi własnoręcznie i do ciasta można wypić kawę lub herbatę. Jeśli ktoś pragnie wesprzeć działania parafialnej Caritas to będzie taka możliwość przez dowolną ofiarę do puszki. Parafialny Zespół organizuje też zabawę: loterię z nagrodami – za każdy los za ofiarą minimum 3 zł będzie prezent, a nagrodą główną będzie rower górski ufundowany przez ks. Proboszcza. Dzisiaj także po każdej Mszy świętej (z wyjątkiem 7.00) KSM zaprasza do swojego „słodkiego stoiska”, które będzie znajdowało się przed głównym wejściem do kościoła. Stragan oferuje kupno słodyczy i będzie dostępny do wyczerpania zapasów.

 

W poniedziałek o godz. 16.00 w kościele odbędzie się próba dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

 

W środę rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Będziemy je odprawiać przez cały miesiąc o godz. 17.30. Po majówce w tym dniu będzie nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa oraz w intencji „Margaretek”, ich rodzin oraz księży objętych ich modlitwą. Po Mszy św. spotkanie „Margaretek” w domu katechetycznym.

 

W czwartek Godzinę Świętą poprowadzi rodzina „Radia Maryja”. Początek adoracji o godz. 17.00.

 

W sobotę odwiedzimy chorych z Najświętszym Sakramentem od godz. 8.00. Chorych należy zgłosić do czwartku w zakrystii.

 

W sobotę także rozpoczynamy tegoroczne Nabożeństwa Fatimskie. Odprawiać je będziemy w każdą pierwszą sobotę miesiąca zawsze o godz. 18.00. Najpierw będzie Msza św. z kazaniem, po niej różaniec, a po nim procesja wokół kościoła. Nabożeństwu w tym roku będzie przewodniczył ks. Andrzej Lichosyt, kanclerz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Majówka w tym dniu będzie wyjątkowo po Mszy św. i różańcu.

 

Przez następne dwie niedziele, tj. 5 i 12 maja w godzinach 9.30-12.30 przed głównym wejściem odbędzie się akcja sprzedaży książek z biblioteki parafialnej. Akcja ma tytuł "Przygarnij książkę i zyskaj modlitwę". Każda osoba, która zakupi książkę będzie mogła zostawić w specjalnym pudełku napisaną przez siebie wcześniej intencje, za którą młodzież z KSM-u będzie się modliła podczas swojej trzeciopiątkowej adoracji w maju. Ceny książek beda wahać się pomiędzy 5, a 10 zł.

 

Dziś o godz. 20.05 w TVP2 i w Programie II Polskiego Radia odbędzie się wielkanocny koncert „Polska Pomaga” jako podziękowanie dla wszystkich zaangażowanych wolontariuszy i wspierających Caritas z okazji ich Święta.

 

ChOK zaprasza w sobotę 11 maja na tradycyjną Majówkę Tyniecką czyli wędrówkę wałami wiślanymi do Tyńca połączoną z Litanią do NMP przy figurce MB, a następnie wspólnym grillowaniem. Początek o godz. 9.00 pod naszym kościołem. Szczegóły w ogłoszeniach za tydzień.

 

Burmistrz MiG Skawina zaprasza na uroczyste obchody  rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msza św w kościele św. Apostołów o godz. 12.30 i następnie pochód do amfiteatru przy pałacyku Sokół, gdzie odbędzie się program artystyczny. Więcej informacji na plakatach.

Dziękujemy raz jeszcze wszystkim zaangażowanym liturgicznie i duchowo w przygotowanie i obchody Triduum Paschalnego i Wielkanocy w naszej Parafii.

W zakrystii jest już do nabycia najnowszy, wielkanocny numer naszej gazety „Głos Miłosierdzia”. Także młodzież z KSM-u rozprowadza go przed kościołem.

 

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej parafii. Życzymy obfitych łask Bożych na nadchodzący tydzień.

Ks. Prob. Bogdan Kordula

April 21, 2019

NIEDZIELA WIELKANOCNA - 21 IV 2019 R.

21 IV 2019 r. - UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. 

Dziś o godz. 17.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego, a następnie Msza św. wieczorna. W dni powszednie nowenna przed świętem Miłosierdzia będzie odmawiana codziennie o godz. 17.45.

W poniedziałek drugi dzień Świąt Wielkanocnych – Msze św. w porządku niedzielnym. 

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00, a po niej Msza św. zbiorowa. 

W piątek z racji uroczystego charakteru oktawy wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

W sobotę sumą odpustową o godz. 18.00, którą będą celebrować nasi Księża Rodacy obchodzący 25 - lecie kapłaństwa: ks. Piotr Grotowski, ks. Przemysław Mardyła, ks. Piotr Studnicki oraz posługujący w naszej parafii ks. Rafał Piórkowski rozpoczynamy uroczystości ku czci Miłosierdzia Bożego, które szczególnie będziemy celebrować na każdej niedzielnej Mszy św. Kazanie odpustowe wygłosi Ks. Kard. Kazimierz Nycz.

 

W przyszłą niedzielę obchodzimy święto MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Jest to patronalne święto naszej parafii. O godz. 15.00 uroczystym odśpiewaniem koronki i zawierzeniem świata Miłosierdziu Bożemu, zakończymy nowennę do Miłosierdzia Bożego. W święto Miłosierdzia zapraszamy po Mszach św o g 10.00, 11.30 i 13.00 do udziału w pikniku Parafialnego Zespołu Caritas przy naszym kościele. Będzie poczęstunek i ciasto z kawą i herbatą, a Zespół Caritas przygotował loterię w której wszyscy biorący udział mogą wygrać nagrody. Ze zebranych losów wylosowana będzie nagroda główna czyli rower górski, ufundowany osobiście przez proboszcza.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy złożyli swe ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, a nasz parafialny zespół CARITAS dziękuje ofiarodawcom, którzy swoimi darami żywnościowymi oraz poprzez zakup „wielkanocnego baranka” wsparli akcję pomocy potrzebującym z naszej parafii. 

Informujemy, że został otworzony oznakowany i zamykany plac kościelny dostępny jedynie dla uczestników nabożeństw w kościele i interesantów parafii. Jest to realizacja postulatu przyjeżdżających parafian, którzy do tej pory nie mogli  zaparkować w pobliżu kościoła. W najbliższych dniach będzie również wytyczone miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych. 

 

W zakrystii jest już do nabycia najnowszy, wielkanocny numer naszej gazety „Głos Miłosierdzia”

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej parafii. Życzymy błogosławionych i spokojnych świąt Wielkiej Nocy, aby Zmartwychwstały Chrystus obdarzył pokojem nasze rodzimy i udzielił potrzebnych łask.

 

Ks. Prob. Bogdan Kordula

April 13, 2019

VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - NIEDZIELA PALMOWA - 14 IV 2018 R.

14 IV 2019 r. - NIEDZIELA PALMOWA rozpoczyna w liturgii obchody Wielkiego Tygodnia. Uroczyste poświęcenie palm z procesją wokół Kościoła będzie dziś na Mszy św. o godz. 11.30, ale liturgię rozpoczniemy już o godz. 11.15 gromadząc się przed krzyżem od strony parkingu. Tam nastąpi poświęcenie palm, a potem uroczysta procesja wokół kościoła. Dziś po południu odbędzie się tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami Skawiny. Rozpoczniemy ją w naszym kościele o godz. 15.30  nabożeństwem Gorzkich Żali, a następnie przejdziemy  ulicami: Słoneczną, Ogrody, Popiełuszki, Korabnicką na Rynek i zakończymy w kościele św. Apostołów Szymona i Judy. O przygotowanie stacji prosimy następujące grupy:

Stacja I - Schola „Sygnaturka”

Stacja II - młodzież i dzieci z klas gimnazjalnych i szkoły podstawowej nr 6

Stacja III - rodzice dzieci z Katolickiego Przedszkola

Stacja IV - rodzice dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1

Stacja V - CHOK i Oaza Rodzin

Stacja VI - Chór Parafialny

Stacja VII - Młodzież Zespołu Szkół Techniczno – Ekonomicznych

 

ChOK zaprasza dziś do udziału w corocznym konkursie Palm wielkanocnych. Zgłaszanie palm do konkursu dziś od godziny 10.45 przed kościołem. Rozstrzygnięcie konkursu po zakończeniu Mszy Świętej o godzinie 11.30.

 

Wielki Wtorek w naszej parafii jest dniem spowiedzi. Zapraszamy do sakramentu pokuty od 8.00 – 12.00 oraz od 14.00 do 18.00 i zapracowanych do 20.00. 

W Wielką Środę nowenna  do MB Nieustającej Pomocy o godz.18.00 i Msza św. zbiorowa. 

W Wielki Czwartek zapraszamy na uroczystą Mszę św. Wieczerzy Pańskiej, sprawowaną na pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa, która zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 19.00. Jest to dzień modlitwy w intencji kapłanów. Przed Mszą św. o godz. 18.30 Rodzina Radia Maryja zaprasza na modlitwę różańcową  w intencji dziękczynnej za dar kapłaństwa i Eucharystii oraz z prośbą o nowe i liczne powołania do służby Bożej. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 24.00. Na tę adorację zapraszamy: 

- o godz. 22.00 rodziny – modlitwę poprowadzą kręgi Domowego Kościoła

- o godz. 23.00 młodzież – przewodniczyć modlitwie będzie  KSM 

 

Wielki Piątek to dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. W tym dniu obowiązuje POST ŚCISŁY i nie ma od niego dyspensy. Na adorację Pana Jezusa w Ciemnicy zapraszamy:

-   7.00 - Róże Kobiet

 • 8.00 - Róże Mężczyzn

 • 9.00 - Rodzinę Radia Maryja

 • 10.00 - adoracja prywatna indywidualna w ciszy

 • 15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa w godzinie śmierci P. Jezusa

 • 18.30 - Nowenna do Miłosierdzia Bożego (przed odpustem)

Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 19.00, a po jej zakończeniu przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego, śpiew Gorzkich Żali i adoracja przez całą noc według następującego porządku do odczytania na tablicy ogłoszeń:

 

Wielka Sobota to dzień adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. W liturgii jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani. Nadal więc obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Zbawiciela.. Święcenie pokarmów odbywać się będzie przy wejściu do zakrystii od strony parkingu w godzinach od 9.00 do 15.00 – co  30 minut. Składane przy tej okazji dary zywnościowe i ofiary wesprą rodziny potrzebujące z naszej parafii. 

Nowenna do Miłosierdzia Bożego o g. 18.30.

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się w sobotę o godz. 19.00 poświęceniem ognia przy wejściu do zakrystii od strony parkingu. Na procesję światła i odnowienie przyrzeczeń chrztu św. przynosimy świece. Procesja Rezurekcyjna przy dźwięku dzwonów i trzykrotnym obejściu wokół kościoła zakończy sobotnią uroczystość liturgiczną.

 

W UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO, Msze św  w porządku niedzielnym i tak samo w Poniedziałek Wielkanocny.

 

Podobnie jak przed Bożym Narodzeniem ze względów organizacyjnych nie będziemy roznosić do mieszkańców życzeń świątecznych od duszpasterzy.  Życzenia dla parafian będziemy składać od ołtarza podczas świąt. Jeżeli życzliwi parafianie chcieliby złożyć dar świąteczny na inwestycje w kościele, to można to uczynić wpisując na kopercie swoje imię i nazwisko oraz adres, i wrzucając kopertę na składkę. Za ofiary i dar świąteczny z góry dziękujemy - Bóg zapłać!

Dziękujemy za udział w akcji pomocowej Tytka charytatywna, w której przynieśliście prawie 200 sztuk toreb pełnych żywności, które zostają przekazywane ubogim z naszej parafii. 

Składamy podziękowanie dla pracowników MPEC Skawina  za złożoną ofiarę 900 zł na Caritas Parafialną.

Ksiądz rekolekcjonista bardzo dziękuje za miłe przyjęcie w naszej wspólnocie parafialnej, za wysłuchanie słowa w ramach rekolekcji wielkopostnych oraz za wsparcie działań Fundacji Hospicyjnej Dajmy Nadzieję. Jako wspólnota parafialna nabyliśmy 850 szt. książek i i audiobooków i złożyliśmy za nie ofiare kwotę 4.365,70 zł i 5 euro. Dziękuje także za wszystkie darowizny, które wpływają na konto Fundacji na kwotę 1.457 zł/

W tym tygodniu Kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

Za kilka dni zostanie otworzony ogrodzony i zamykany elektronicznie bramą Plac kościelny od strony ul. M.Skłodowskiej–Curie. Będzie służył jedynie przyjeżdżającym uczestnikom nabożeństw oraz rodzicom przywożącym dzieci do przedszkola i interesantom parafii. W tygodniu będzie otwarty od g 6.00-9.00 i od 15-21.00 w wyznaczonych godzinach a w niedziele będzie otwarty od g 6.00- 20.00. Jednocześnie ze względów bezpieczeństwa dla uczestników liturgii będzie częściowo zamknięta dla ruchu samochodów brama od strony zakrystii. 

 

Środowiskowy Dom Samopomocy w Skawinie serdecznie zaprasza dziś przed naszym kościołem na kiermasz wielkanocny przygotowany przez osoby niepełnosprawne.  

 

Starosta Krakowski zaprasza mieszkańców Powiatu Krakowskiego po odbiór bezpłatnych sadzonek drzew owocowych w Zespole Szkół Techniczno Ekonomicznych w Skawinie dnia 16 kwietnia w godzinach od 10.00 do 13.00. 

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Skawinie informuje, że posiada wolne miejsca do klasy 4 i 7 w roku szkolnym 2019/20. 

 

 

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej parafii. Życzymy obfitych łask Bożych na nadchodzący Wielki Tydzień.

Ks. Prob. Bogdan Kordula

April 07, 2019

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 7 IV 2019 R.

7 IV 2019 r. - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU. Dziś w naszej parafii rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Program rekolekcji wywieszony jest w przedsionku kościoła i w gablotkach. Można go znaleźć także na stronie internetowej parafii oraz zabrać z przedsionka kościoła. Przypominamy, że spowiedź wielkanocna przewidziana jest w Wielki Wtorek (16 IV) od 8.00 – 12.00 oraz od 14.00 do 18.00 i dla zapracowanych do 20.00. Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. W środę zakończenie rekolekcji - składka w tym dniu przeznaczona będzie na potrzeby rekolekcji.

 

W środę o godz. 9.00 w ramach rekolekcji będzie Msza św. z nauką dla ludzi starszych i chorych z udzieleniem sakramentu Namaszczenia Chorych. Prosimy chorych, którzy chcą przyjąć sakrament namaszczenia, by na karteczkach wypisali swoje imię i nazwisko oraz adres. Także w środę o godz. 17.30 różaniec misyjny. O 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa. Zakończenie rekolekcji.

 

W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz.17.15, a pozostałych zapraszamy na Drogę Krzyżową po zakończeniu Mszy św. wieczornej. Poprowadzi ją w tym tygodniu chór parafialny.

 

W sobotę (13 IV) odwiedzimy z posługą sakramentalną tych chorych, do których nie przychodzimy w I soboty miesiąca. Prosimy ich zgłosić do czwartku w zakrystii.

 

W przyszłą niedzielę obchodzimy Niedzielę Palmową. Uroczysta procesja wokół kościoła będzie na Mszy św. o godz. 11.30, ale liturgię rozpoczniemy już o godz. 11.15 gromadząc się przed krzyżm od strony parkingu. Tam nastąpi poświęcenie palm i procesja wokół kościoła. Palmy będziemy także święcić na pozostałych Mszach. W tym dniu po południu odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami Skawiny. Rozpoczniemy ją w naszym kościele o godz. 15.30  nabożeństwem Gorzkich Żali, a następnie przejdziemy ulicami Słoneczną, Ogrody, ks. Popiełuszki do dolnej parafii. O przygotowanie stacji prosimy następujące grupy:

Stacja I - Schola „Sygnaturka”

Stacja II - młodzież i dzieci z klas gimnazjalnych i szkoły podstawowej nr 6

Stacja III - rodzice dzieci z Katolickiego Przedszkola

Stacja IV - rodzice dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1

Stacja V - CHOK i Oaza Rodzin

Stacja VI - Chór Parafialny

Stacja VII - Młodzież Zespołu Szkół Techniczno – Ekonomicznych

 

ChOK zaprasza do udziału w corocznym konkursie palm wielkanocnych. Palmy oceniane będą w 3 kategoriach: najwyższa, najpiękniejsza i oryginalna. Zgłaszanie palm do konkursu w przyszłą niedzielę od godziny 10.45 przed kościołem.

Rozstrzygnięcie konkursu po zakończeniu Mszy Świętej o godzinie 11.30.

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Skawina.

 

W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne. Kupując takiego baranka wspieramy ubogich, którymi opiekuje się „Caritas”. Koszt baranka - 8 zł.

 

Środowiskowy Dom Samopomocy w Skawinie serdecznie zaprasza na kiermasz wielkanocny przygotowany przez osoby niepełnosprawne wraz z terapeutami, który odbędzie się w przyszłą niedzielę (14 kwietnia) przed naszym kościołem.

 

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej parafii. Życzymy obfitych łask Bożych na nadchodzący tydzień.

Ks. Prob. Bogdan Kordula

March 31, 2019

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 31 III 2019 R.

31 III 2019 r. - IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - LAETARE. Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Po Gorzkich Żalach o godz. 18.00 Msza św. wieczorna. 

 

W środę o godz. 17.30 zapraszamy na różaniec wszystkich uczestniczących w modlitwie „Margaretek”, o 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa oraz w intencji kapłanów objętych modlitwą „Margaretek”.

 

W czwartek o godz. 17.00 w ramach Godziny Świętej modlitwy poprowadzi Rodzina Radia Maryja.

 

W I piątek miesiąca spowiedź św. od 15.30 do 18.00. Na Mszę św. o godz. 16.30 zapraszamy dzieci i młodzież, która przychodzi na tę Mszę św. w ramach przygotowania do bierzmowania. W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dzieci o godz. 17.00, a pozostałych zapraszamy na Drogę Krzyżową po zakończeniu Mszy św. wieczornej czyli ok. godz. 18.30. Poprowadzą ją w tym tygodniu wspólnota „Przyjaciele Oblubieńca”. Jeżeli chcesz towarzyszyć Jezusowi w czasie Drogi Krzyżowej ubogaconej obrazem i  muzyką, i na nowo odkrywać jej tajemnice zachęcamy - przyjdź z napisaną osobistą intencją, którą złożymy Jezusowi w procesji pod krzyżem.

 

Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej w Rejonie Skawina. Droga Krzyżowa rozpocznie się 5 kwietnia Mszą św. o godz. 20.00 w kościele Miłosierdzia Bożego w Skawinie. Informujemy, że około 30-40 km trasy pokonywane są nocą, w milczeniu, samotnie lub w małych grupkach i wymagają bardzo dobrego przygotowania kondycyjnego oraz dużej odporności na trud i zmęczenie. Zgłoszenie udziału przez stronę internetową Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Informacje na plakacie przed kościołem.

 

W sobotę odwiedzimy chorych z Najświętszym Sakramentem od godz. 8.00. Chorych należy zgłosić do czwartku w zakrystii. W sobotę także wyjątkowo kancelaria parafialna będzie nieczynna!

 

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 zmianka Tajemnic Różańca.

 

W dniach 5 i 6 kwietnia w czterech sklepach w Skawinie przeprowadzona będzie Wielkanocna Zbiórka Żywności organizowana przez jadłodajnię dla ubogich z dolnej parafii. Zebrana żywność przeznaczona będzie na paczki świąteczne dla ubogich rodzin oraz dla osób chorych i samotnych z terenu miasta i gminy Skawina.

 

W zakrystii są już do nabycia baranki wielkanocne. Nabywając takiego baranka wspieramy ubogich, którymi opiekuje się „Caritas”. Ofiara za baranka – od 8 zł.

 

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je ks. Marek Kidoń. Nasz rekolekcjonista przez długie lata pełnił funkcję dyrektora Caritas w Diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, aktualnie jest proboszczem parafii p.w. św. Wojciecha w Czerwieńsku, a także wiceprezesem Fundacji Hospicyjnej Dajmy Nadzieję, pomagającej dzieciom, które straciły rodziców w wyniku choroby nowotworowej. Nasz gość wydał książkę i rozprowadza ją jako narzędzie wspierające działania tej Fundacji. Opowie nam o tym w swoim wystąpieniu w ramach kazania pierwszego dnia rekolekcji w niedzielę. Po Mszy św. będzie można nabyć przed kościołem tę książkę oraz audiobooka, dając przez to wsparcie podopiecznym.

 Fundacji.  Program rekolekcji dostępny jest na stronie internetowej parafii, wywieszony jest w gablotkach, można go będzie także zabrać z przedsionka kościoła, a wygląda on następująco…

 

Siostra Anna Bałchan z towarzyszkami serdecznie dziękują za wsparcie finansowe  w minioną  niedzielę w  kwocie 13 520 zł budowy centrum hospicyjnego  w Katowicach i zapewnia wsparcie  modlitwą różańcową  w każdą środę o g 19.30.

 

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej parafii. Życzymy obfitych łask Bożych na  nadchodzący tydzień.

Ks. Prob. Bogdan Kordula

March 24, 2019

III NIEDZIELA ZWYKŁA - 24 III 2019 R.

24 III 2019 r. - III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU. 

Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Po Gorzkich Żalach o godz. 18.00 Msza św. wieczorna. 

 

KALENDARZ LITURGICZNY:

 • w poniedziałek - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego - w tym dniu Msze św. będą o godz. 6.30; 9.00; 17.00 i 18.30. Ten dzień jest także przeżywany jako Dzień Świętości Życia. Na Mszy św. wieczornej będziemy modlić się o poszanowanie życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci, a także będzie można podjąć duchową adopcję dziecka nienarodzonego.

 

W środę o godz. 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa.

 

W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dzieci o godz. 17.15, a pozostałych zapraszamy na Drogę Krzyżową po zakończeniu Mszy św. wieczornej czyli ok. godz. 18.30. Poprowadzą ją w tym tygodniu KSM.

 

Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej w Rejonie Skawina. Droga Krzyżowa rozpocznie się 5 kwietnia Mszą św. o godz. 20.00 w kościele Miłosierdzia Bożego w Skawinie. Informujemy, że około 30-40 km trasy pokonywane są nocą, w milczeniu, samotnie lub w małych grupkach i wymagają bardzo dobrego przygotowania kondycyjnego oraz dużej odporności na trud i zmęczenie. Zgłoszenie udziału przez stronę internetową Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Informacje na plakacie przed kościołem. 

 

Rekolekcje parafialne odbędą się od 7- 10  kwietnia 2019 r. poprowadzi je Ks. Marek Kidoń- były dyrektor Caritas Zielona Góra. Spowiedź wielkopostna będzie  w naszej parafii 16 kwietnia.

 

Z racji jałmużny wielkopostnej zachęcamy do wzięcia udziału w akcji „Tytka Charytatywna” Prosimy o zwrot tytek w do zakrystii lub w ramach dyżuru Caritas we wtorki od 16-17 do 31 marca.

Przypominamy ze nasi wolontariusze Caritas już prawie pól roku wydają żywność dla potrzebujących codziennie od pn-sb po wieczornych Mszach św. Jest to żywność z kończącym się terminem przydatności do spożycia w ramach programu Spiżarnia Caritas. Nie kupujemy tej żywności, ale otrzymujemy ją gratis!

 

Zakończyliśmy remont ogrzewania dolnego kościoła, dzięki któremu zaoszczędzimy na kosztach. Wykonaliśmy tez iluminację wieży kościoła a w najbliższych dniach wykonamy nowy ogrodzony plac kościelny, aby przybywający na nabożeństwa mogli swobodnie i bezpiecznie dotrzeć do k-ła.

 

Zachęcamy do wzięcia udziału w parafialnych pielgrzymkach do Toskanii, Wilna oraz do Meksyku a szczególnie do Matu Bożej Guadelupe.  Szczegóły na stronie internetowej parafii lub w zakrystii.

 

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej parafii. Życzymy spokojnej niedzieli i opieki Bożej na cały nadchodzący tydzień.

Ks. Prob. Bogdan Kordula

Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Po Gorzkich Żalach o godz. 18.00 Msza św. wieczorna. 

 

KALENDARZ LITURGICZNY:

 • w poniedziałek - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego - w tym dniu Msze św. będą o godz. 6.30; 9.00; 17.00 i 18.30. Ten dzień jest także przeżywany jako Dzień Świętości Życia. Na Mszy św. wieczornej będziemy modlić się o poszanowanie życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci, a także będzie można podjąć duchową adopcję dziecka nienarodzonego.

 

W środę o godz. 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa.

 

W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dzieci o godz. 17.15, a pozostałych zapraszamy na Drogę Krzyżową po zakończeniu Mszy św. wieczornej czyli ok. godz. 18.30. Poprowadzą ją w tym tygodniu KSM.

 

Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej w Rejonie Skawina. Droga Krzyżowa rozpocznie się 5 kwietnia Mszą św. o godz. 20.00 w kościele Miłosierdzia Bożego w Skawinie. Informujemy, że około 30-40 km trasy pokonywane są nocą, w milczeniu, samotnie lub w małych grupkach i wymagają bardzo dobrego przygotowania kondycyjnego oraz dużej odporności na trud i zmęczenie. Zgłoszenie udziału przez stronę internetową Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Informacje na plakacie przed kościołem. 

 

Rekolekcje parafialne odbędą się od 7- 10  kwietnia 2019 r. poprowadzi je Ks. Marek Kidoń- były dyrektor Caritas Zielona Góra. Spowiedź wielkopostna będzie  w naszej parafii 16 kwietnia.

 

Z racji jałmużny wielkopostnej zachęcamy do wzięcia udziału w akcji „Tytka Charytatywna” Prosimy o zwrot tytek w do zakrystii lub w ramach dyżuru Caritas we wtorki od 16-17 do 31 marca.

Przypominamy ze nasi wolontariusze Caritas już prawie pól roku wydają żywność dla potrzebujących codziennie od pn-sb po wieczornych Mszach św. Jest to żywność z kończącym się terminem przydatności do spożycia w ramach programu Spiżarnia Caritas. Nie kupujemy tej żywności, ale otrzymujemy ją gratis!

 

Zakończyliśmy remont ogrzewania dolnego kościoła, dzięki któremu zaoszczędzimy na kosztach. Wykonaliśmy tez iluminację wieży kościoła a w najbliższych dniach wykonamy nowy ogrodzony plac kościelny, aby przybywający na nabożeństwa mogli swobodnie i bezpiecznie dotrzeć do k-ła.

 

Zachęcamy do wzięcia udziału w parafialnych pielgrzymkach do Toskanii, Wilna oraz do Meksyku a szczególnie do Matu Bożej Guadelupe.  Szczegóły na stronie internetowej parafii lub w zakrystii.

 

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej parafii. Życzymy spokojnej niedzieli i opieki Bożej na cały nadchodzący tydzień.

Ks. Prob. Bogdan Kordula

March 16, 2019

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17 III 2019 r. - II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU. Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Składka z tego nabożeństwa zostanie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. Po Gorzkich Żalach o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

 

KALENDARZ LITURGICZNY:

 • we wtorek - uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP

 

W środę o godz. 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa.

 

W czwartek Rodzina Radia Maryja zaprasza na Mszę św. w intencji ofiarodawców o godz. 18.00 oraz na spotkanie w salkach.

 

W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dzieci o godz. 17.15, a pozostałych zapraszamy na Drogę Krzyżową po zakończeniu Mszy św. wieczornej czyli ok. godz. 18.30. Poprowadzą ją w tym tygodniu Róże Różańcowe.

 

W piątek obchodzimy parafialny Dzień Jana Pawła II. Na Mszy św. o godz. 18.00, będziemy modlić się za  małżeństwa i rodziny, a szczególnie matki oczekujące potomstwa.

 

W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii s. Annę Bałchan. Zajmuje się ona problematyką pomocy kobietom i ich dzieciom zagrożonym lub dotkniętym przemocą seksualną, fizyczną i psychiczną, ofiarami handlu kobietami, ofiarami przymuszonej prostytucji oraz ich rodzinami. W sobotę siostra spotka się z kandydatami do bierzmowania na sali teatralnej o godz. 19.00, zaś w niedziele w czasie wszystkich Mszy św. będzie opowiadać o swojej posłudze w tym temacie. Po Mszach św. będzie także zbierać ofiary do puszek na stowarzyszenie zajmujące się pomocą osobom dotkniętym współczesnymi formami niewolnictwa. W poniedziałek siostra będzie miała spotkanie z młodzieżą w ZSTiE W Skawinie.

 

Burmistrz Miasta i Gminy Skawina zaprasza wszystkich mieszkańców na VIII Skawińskie Targi ekoCiepła, które odbędą się 23 marca w godz. 9.00-14.00 na płycie Rynku w Skawinie.

 

Z racji naszej jałmużny wielkopostnej zachęcamy do wzięcia udziału w akcji „Tytka Charytatywna” - czyli zrobienie paczki żywnościowej dla osoby ubogiej. Akcje poprowadzi Parafialny Zespół Caritas, a tytki będzie można odbierać dziś sprzed ołtarza.

 

 

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej parafii. Życzymy spokojnej niedzieli i opieki Bożej na cały nadchodzący tydzień.

Ks. Prob. Bogdan Kordula

March 10, 2019

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 10 III 2019 R.

10 III 2019 r. - I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU. Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Wygłosi je ks. diakon odbywający praktykę duszpasterską w Brzeźnicy. Składka z tego nabożeństwa zostanie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.  W naszej archidiecezji od I Niedzieli Wielkiego Postu rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej i trwać będzie do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Po Gorzkich Żalach o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

 

Informujemy, że Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii dla dorosłych i dzieci odbędą się od V Niedzieli Wielkiego Postu czyli 7 kwietnia do środy 10 kwietnia 2019. Poprowadzi je ks. Marek Kidoń. były dyr. „Caritas” Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Spowiedź parafialna będzie poza rekolekcjami w Wielki Wtorek od godz. 8.00 -19.00.

 

W środę o godz. 17.30 Różaniec Misyjny, a po nim nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00 i Msza św. zbiorowa.

 

W piątek zapraszamy dzieci na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.15. W piątek także  przypada Noc Miłosierdzia. Eucharystia z kazaniem o 18.00, następnie Koronka do Miłosierdzia Bożego, błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i uczczenie relikwii św. siostry Faustyny i bł. ks. Michał Sopoćko. Porządek czuwania:

19.15 – Droga Krzyżowa, którą poprowadzi Oaza Rodzin;

20.00 – adoracja wspólnoty „Przyjaciele Oblubieńca”;

21.00 – adoracja młodzieży; 

22.00 – adoracja czcicieli Matki Bożej; 

22.45 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i zakończenie adoracji.

 

Z racji naszej jałmużny wielkopostnej zachęcamy od przyszłej niedzieli do wzięcia udziału w akcji „Tytka Charytatywna” - czyli zrobienie paczki żywnościowej dla osoby ubogiej. Akcje poprowadzi Parafialny Zespół Caritas, a tytki będzie można odbierać w przyszła niedzielę sprzed ołtarza.

 

Nasza parafia organizuje pielgrzymkę po sanktuariach Mazur i Litwy w dniach od 25-30 maja 2019. Ponadto organizujemy jeszcze w lipcu 8 dniowa  samolotową pielgrzymkę do Toskanii we Włoszech (Piza-Siena–Florencja-wyspa Elba). Jej termin to 1-8 lipca, a w listopadzie do Matki Bożej Guadalupe w Meksyku. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Szczegółowy program wszystkich pielgrzymek można odebrać w zakrystii lub ze strony internetowej naszej parafii, a zapisy można dokonywać w zakrystii i kancelarii. Spotkanie przedpielgrzymkowe do Ziemi Świętej odbędzie się we wtorek (13 III) o g. 19.00 w sali kard. Wyszyńskiego w domu parafialnym.

 

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Można jeszcze nabyć w zakrystii ostatnie egzemplarze naszej gazety parafialnej „Głos Miłosierdzia”. Zapraszamy do zakupu i lektury. 

 

W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna. Aktualnie udało się oświetlić  wieżę kościoła z krzyżem, podświetlić ołtarz i tabernakulum, zakupiliśmy maszynę do mycia posadzek w kościele. W najbliższych tygodniach przystąpimy do uporządkowania parkingu parafialnego i schodów głównych kościoła.

 

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej parafii. Życzymy spokojnej niedzieli i opieki Bożej na cały nadchodzący tydzień.

Ks. Prob. Bogdan Kordula

March 03, 2019

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 3 III 2019 R

3     III 2019 r. - VIII NIEDZIELA ZWYKŁA. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Na wszystkich Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 10.00 zmianka tajemnic różańca. Dziś do prowadzenie adoracji w ramach nabożeństwa 40-godzinnego zapraszamy: od godz. 14.00 –  Rodzinę Radia Maryja, od godz. 15.00 - Oazę Rodzin, od 16.00 –  parafialny zespół „Caritas”. Następnie od godz. 17.00 - adoracja prywatna do godz.17.30. Adorację zakończymy nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego i koronką o 17.30, a po nich będzie wieczorna Msza św.

 

Kalendarz liturgiczny:

 • w poniedziałek - święto św. Kazimierza, Patrona Archidiecezji Krakowskiej

 

W poniedziałek ks. Piotr zaprasza dzieci przygotowujące się do I Komunii św. na Msze św. o godz. 18.00 i poświęcenie książeczek. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami.

 

W środę - Środa Popielcowa. Jest to początek Wielkiego Postu. Zapraszamy w tym dniu na Msze św., które odprawiane będą o godz. 6.30; 9.00; 17.00 oraz 18.00. Tę ostatnią Mszę rozpoczniemy Nowenną do MBNP. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Popiół przypomina, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu i znów w proch się obróci. Wielki Post zatem poprzez pokutę, post, wyrzeczenia i modlitwę ma służyć naszemu nawróceniu, by w ten sposób przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki winny być ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Pozostałych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokuty, na miarę ich możliwości. Wszystkich zaś od 14 roku życia obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Od Środy Popielcowej trwają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Składka w tym dniu przeznaczona będzie na jadłodajnię dla ubogich przy parafii św. App. Szymona i Judy Tadeusza. 

 

W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie „Margaretek" w domu parafialnym.

 

W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dzieci o godz. 17.15 (poprowadzą je przedszkolaki z naszego katolickiego przedszkola), a pozostałych zapraszamy na Drogę Krzyżową po zakończeniu Mszy św. wieczornej czyli ok. godz. 18.30. Poprowadzi ją w tym tygodniu Rodzina Radia Maryja.

 

W przyszłą niedziele Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Składka z tego nabożeństwa zostanie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.  W naszej archidiecezji od I niedzieli Wielkiego Postu rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej i trwać będzie do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej.  

 

Nasza parafia organizuje w  lipcu 8 dniowa  samolotową pielgrzymkę do Toskanii we Włoszech, w listopadzie do Matki Bożej Guadalupe w Meksyku. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Informacje i zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1, Nauczyciele oraz Brać Uczniowska serdecznie zapraszają wszystkie dzieci urodzone w 2012 r. i w 2013 r. z obwodu szkoły wraz z Rodzicami na „DZIEŃ OTWARTY” w dniu 14 marca 2019 r. o godz. 16.00

 

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Można jeszcze nabyć w zakrystii lub przed kościołem najnowszy numer naszej gazety parafialnej „Głos Miłosierdzia”. Zapraszamy do zakupu i lektury. 

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej parafii. Życzymy spokojnej niedzieli i opieki Bożej na cały nadchodzący tydzień.

Ks. Prob. Bogdan Kordula

February 22, 2019

VII NIEDZIELA ZWYKŁA - 24 II 2019 R.

24 II 2019 r. - VII NIEDZIELA ZWYKŁA. Dziś do prowadzenie adoracji w ramach nabożeństwa 40-godzinnego zapraszamy: od godz. 14.00 - KSM oraz kandydatów do bierzmowania z wszystkich klas, od godz.15.00 - Scholę i Służbę Liturgiczną. Następnie od godz. 16.00 - adoracja prywatna do Nieszporów o godz.17.30. Adorację zakończymy nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego i koronką o 17.30, a po nich będzie wieczorna Msza św.

 

W środę o godz. 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy oraz Msza św. zbiorowa.

 

W czwartek o godz. 17.00 w ramach Godziny Świętej modlitwy poprowadzi Rodzina Radia Maryja.

 

W I piątek miesiąca spowiedź św. od 15.30 do 18.00. Na Mszę św. o godz. 16.30 zapraszamy dzieci i młodzież, która przychodzi na tę Mszę św. w ramach przygotowania do bierzmowania.

 

W sobotę odwiedzimy chorych z Najświętszym Sakramentem od godz. 8.00. Chorych należy zgłosić do czwartku w zakrystii. W sobotę także wyjątkowo kancelaria parafialna będzie nieczynna!

 

W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca na wszystkich Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 10.00 zmianka tajemnic różańca.

 

W przyszłą niedzielę do prowadzenie adoracji w ramach nabożeństwa 40-godzinnego zapraszamy: od godz. 14.00 –  Rodzinę Radia Maryja, od godz. 15.00 - Oazę Rodzin, od 16.00 –  parafialny zespół „Caritas”. Następnie od godz. 17.00 - adoracja prywatna do Nieszporów o godz.17.30. Zechciejmy przyjść do Kościoła, by włączyć się w adorację i choć kilka minut poświęcić na osobistą modlitwę.

 

Parafialny Zespół Caritas prowadzi zapisy na telefoniczne rozmowy wolontariuszy z osobami samotnymi i chorymi, dla których taka możliwość komunikacji byłaby najlepszym środkiem na wyrwanie się z samotności. Zapisów można dokonywać  w zakrystii lub w czasie dyżuru we wtorki od g. 16.00 -17.00 obok kancelarii. W ramach pomocy sekcji „Złotej Rączki” wolontariusze wykonali remont kuchni i łazienki dla 2 ubogich rodzin.

 

Kontynuujemy program „Spiżarnia Caritas” - wydawania żywności dla osób ubogich codziennie po Mszy św, wieczornej w dolnym kościele. Wartość wydanej żywności od listopada do lutego wyniosła już ponad 60 tys zł. Bóg zapłać wolontariuszom i ofiarodawcom za wsparcie. 

 

Wykonaliśmy 1 etap pielęgnacji zieleni wokół naszego kościoła i budynków parafialnych w postaci wycinki chorych drzew i  obcięcia krzewów. Następny etap w kwietniu to nasadzenia i poprawienie jakości trawników.

 

Zachęcamy do przekazywania 1% podatku na Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

 

Biuro Senatora Marka Pęka w Skawinie przy ul. Rynek 12, w każdy wtorek od 5 marca, w godzinach od 12.00 do 15.00, będzie bezpłatnie rozliczać PIT-y dla osób chcących przekazać 1% podatku dla Fundacji „Nasza Przyszłość”.

 

Wojewoda Małopolski i Burmistrz Miasta i Gminy Skawina zapraszają 1 marca do udziału w wojewódzkich obchodach Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych”: o godz. 10.30 w uroczystej akademii w  sali gimnastycznej Zespołu Katolickich Szkół, o godz. 12.00 we Mszy świętej  w kościele parafialnym pw. Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza i poświęceniu pomnika nagrobnego Józefa Górki na cmentarzu parafialnym.  

 

Nasza parafia organizuje w  lipcu 8 dniowa  samolotową pielgrzymkę do Toskanii we Włoszech, w listopadzie do Matki Bożej Guadalupe w Meksyku. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Informacje i zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

 

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dziś można nabyć w zakrystii lub przed kościołem najnowszy numer naszej gazety parafialnej „Głos Miłosierdzia”. Zapraszamy do zakupu i lektury. 

 

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej parafii. Życzymy spokojnej niedzieli i opieki Bożej na cały nadchodzący tydzień.

Ks. Prob. Bogdan Kordula

February 17, 2019

VI NIEDZIELA ZWYKŁA - 17 II 2019 R.

17 II 2019 r. - VI NIEDZIELA ZWYKŁA. Dziś rozpoczynamy w naszej parafii nabożeństwo 40-to godzinne poprzedzające Wielki Post. Nabożeństwo to polega na modlitwie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem dla upamiętnienia czasu, jaki według tradycji ciało Zbawiciela było złożone w grobie. Do prowadzenie adoracji dziś zapraszamy: od godz. 14.00 – Róże Różańcowe Kobiet, a od godz. 15.00 – Róże Różańcowe Mężczyzn. Następnie od godz. 16.00 będzie adoracja prywatna do godz.17.30 . Adorację zakończymy nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego i koronką o 17.30, a następnie będzie wieczorna Msza św.

 

KALENDARZ LITURGICZNY:

 • w piątek - święto Katedry Św. Piotra Apostoła

 • w sobotę - wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika

 

W środę o godz. 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy oraz Msza św. zbiorowa.

W piątek obchodzimy parafialny Dzień Jana Pawła II. Na Mszy św. o godz. 18.00, będziemy modlić się za  małżeństwa i rodziny, a szczególnie matki oczekujące potomstwa.

W piątek także zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas 8 i 3 gimnazjum wraz z rodzicami na celebrację odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych o godz. 19.00.

W przyszłą niedzielę do prowadzenie adoracji w ramach nabożeństwa 40-godzinnego zapraszamy: od godz. 14.00 - KSM oraz kandydatów do bierzmowania z wszystkich klas, od godz.15.00 - Scholę i Służbę Liturgiczną. Następnie od godz. 16.00 - adoracja prywatna do Nieszporów o godz.17.30. Zechciejmy przyjść do Kościoła, by włączyć się w adorację i choć kilka minut poświęcić na osobistą modlitwę.

 

Informujemy, że rozpoczęliśmy proces porządkowania zieleni wokół kościoła z pielęgnacją zieleni, wycinkę zrażonych drzew i nowe nasadzenia drzew i krzewów.

 

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dziś można nabyć w zakrystii lub przed kościołem najnowszy numer naszej gazety parafialnej „Głos Miłosierdzia”. Zapraszamy do zakupu i lektury. 

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej parafii. Życzymy spokojnej niedzieli i opieki Bożej na cały nadchodzący tydzień.

Ks. Prob. Bogdan Kordula

February 10, 2019

V NIEDZIELA ZWYKŁA - 10 II 2019 R.

 10 II 2019 r. - V NIEDZIELA ZWYKŁA. Dziś nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i koronka o 17.30, a następnie wieczorna Msza św.

 

KALENDARZ LITURGICZNY:

 • w poniedziałek - wspomnienie NMP z Lourdes. Jest to także Światowy Dzień Chorego

 • w czwartek - święto Świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy

 

W środę o godz. 17.30 różaniec misyjny, a o 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy oraz Msza św. zbiorowa.

W czwartek spotkanie Radia Maryja po Mszy św. o 18.00.

W piątek przypada Noc Miłosierdzia. Eucharystia z kazaniem o 18.00, następnie Koronka do Miłosierdzia Bożego, błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i uczczenie relikwii św. siostry Faustyny i bł. ks. Michał Sopoćko. Porządek czuwania:

19.15 – adoracja czcicieli Miłosierdzia Bożego; 

20.00 – adoracja rodzin; 

21.00 – adoracja młodzieży; 

22.00 – adoracja czcicieli Matki Bożej; 

22.45 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i zakończenie adoracji.

 

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii nabożeństwo 40-to godzinne poprzedzające Wielki Post. Nabożeństwo to polega na modlitwie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem dla upamiętnienia czasu, jaki według tradycji ciało Zbawiciela było złożone w grobie. Do prowadzenie adoracji w przyszłą niedzielę zapraszamy: od godz. 14.00 – Róże Różańcowe Kobiet, a od godz. 15.00 – Róże Różańcowe Mężczyzn. Następnie od godz. 16.00 adoracja prywatna do godz.17.30 . Zechciejmy przyjść do Kościoła, by włączyć się w adorację i choć kilka minut poświęcić na osobistą modlitwę.

 

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Informujemy, że w przyszłą niedzielę ukaże się najnowszy numer naszej gazety parafialnej „Głos Miłosierdzia”.

 

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej parafii. Życzymy spokojnej niedzieli i opieki Bożej na cały nadchodzący tydzień.

Ks. Prob. Bogdan Kordula

February 03, 2019

IV NIEDZIELA ZWYKŁA - 3 II 2019 R.

3  II 2019 r. - IV NIEDZIELA ZWYKŁA. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 10.00 zmianka tajemnic różańca. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i koronka dziś o 17.30, a następnie wieczorna Msza św.

 

KALENDARZ LITURGICZNY:

 • we wtorek - wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy

 • w środę - wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy

 

Zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. w poniedziałek na Mszę św. o godz. 18.00 z poświęceniem świec. Po Mszy spotkanie z rodzicami.

 

W środę o godz. 17.30 różaniec w intencji „Margaretek”, ich rodzin oraz kapłanów. Potem o 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy oraz Msza św. zbiorowa.

 

Poszukujemy jeszcze 3 panów do uzupełnienia III róży różańcowej mężczyzn. Szczegóły w zakrystii.

 

Zachęcamy do zapoznania się z parafialnymi pielgrzymkami zagranicznymi do Ziemi Świętej w październiku 2019, do Japonii w maju 2019, do Matki Bożej w Guadelupe w Meksyku w listopadzie 2019. Szczegóły na naszej stronie internetowej. Zapisy i informacje w zakrystii i kancelarii.

 

Informujemy, że od 4 do 22 lutego trwa nabór wniosków o przyjęcie dziecka do Katolickiego Przedszkola w Skawinie na rok szkolny 2019/20. Wniosek o przyjęcie kandydata można pobrać ze strony internetowej przedszkola lub bezpośrednio w przedszkolu. Szczegóły dotyczące rekrutacji są dostępne TUTAJ.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

 

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej parafii. Życzymy spokojnej niedzieli i opieki Bożej na cały nadchodzący tydzień.

Ks. Prob. Bogdan Kordula

January 26, 2019

III NIEDZIELA ZWYKŁA - 27 I 2019 R.

27  I 2019 r. - III NIEDZIELA ZWYKŁA. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i koronka dziś o 17.30, a następnie wieczorna Msza św.

 

KALENDARZ LITURGICZNY:

 • w poniedziałek - wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła

 • w czwartek - wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera

 • w sobotę - święto Ofiarowania Pańskiego czyli tzw. Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu Msze św. zostaną odprawione o godz. 6.30, 9.00, 17.00 i 18.30. Składka będzie przeznaczona  na zakony kontemplacyjne. W sobotę prosimy przynieść do kościoła gromnice. Będziemy je święcić na wszystkich Mszach św. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie szczególnie o siostrach zakonnych posługujących w naszej parafii.

 

W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00 i Msza św. zbiorowa.

 

W czwartek o godz. 17.00 w ramach Godziny Świętej modlitwy poprowadzi Rodzina Radia Maryja.

 

W I piątek miesiąca spowiedź św. od 15.30 do 18.00. Na Mszę św. o godz. 16.30 zapraszamy dzieci i młodzież, która przychodzi na tę Mszę św. w ramach przygotowania do bierzmowania.

 

W piątek 1 lutego poradnia małżeńska będzie nieczynna.

 

W sobotę odwiedzimy chorych z Najświętszym Sakramentem wyjątkowo od godz. 10.00. Chorych należy zgłosić do czwartku w zakrystii. W sobotę także z racji święta kancelaria parafialna będzie nieczynna!

 

W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca na wszystkich Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 10.00 zmianka tajemnic różańca.

 

Poszukujemy jeszcze 7 osób do stworzenia pełnej drugiej róży różańca. Szczegóły w zakrystii.

 

Zachęcamy do zapoznania się z parafialnymi pielgrzymkami zagranicznymi do Ziemi Świętej w październiku 2019, do Japonii w maju 2019, do Matki Bożej w Guadelupe w Meksyku w listopadzie 2019. Szczegóły na naszej stronie internetowej. Zapisy i informacje w zakrystii i kancelarii.

 

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

 

W tym tygodniu kończymy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Dziękujemy za gościnne przyjęcie do swych domów i mieszkań kapłanów, by we wspólnej modlitwie prosić Boga o błogosławieństwo dla Waszych rodzin. Dziękujemy także za złożone przy tej okazji ofiary. Każdy ksiądz jest zobowiązany do przeznaczenia 25% z tych ofiar na rzecz pomocy samotnym matkom, na pomoc kapłańską „Caritas” oraz na utrzymanie Seminarium Duchownego. Dziękując za spotkanie w domach zapewniamy o naszej modlitwie. Msza św. w intencji wszyskich parafian, którzy przyjmowali nas w tym roku po kolędzie będzie odprawiona w niedzielę 3 lutego o godz. 10.00. Istnieje jeszcze możliwość uzupełnienia kolędy po wcześniejszym umówieniu się z księdzem. Program kolędy na ten ostatni tydzień wywieszony jest w gablotkach, można go znaleźć także TUTAJ.

 

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej parafii. Życzymy spokojnej niedzieli i opieki Bożej na cały nadchodzący tydzień.

Ks. Prob. Bogdan Kordula