top of page

Pielgrzymki parafialne

UWAGA SPORTKANIE PRZED PIELGRZYMKA DO Lourdes _Fatimy OD 15.06-26.06.2024 ODBĘDZIE SIE  WSALI NA PLEBANII W DNIU 16 MAJA O G. 19.00-ZAPRASZAMY !

SANKTUARIA EUROPY 

Lourdes- Santiago de Compostella - Fatima- Lizbona-Saragossa- Barcelona 

15.06.2024 - 26.06.2024r.

ostatnie 4 wolne miejsca!

 

Program

1 dzień - spotkanie z pilotem na lotnisku
w Krakowie/Balicach o godz. 04:05, odprawa biletowo - bagażowa, wylot o godz. 06:05. Przylot do Tuluzy na godz. 14:00, następnie przejazd do Lourdes, zakwaterowanie, obiadokolacja, udział w nabożeństwie wieczornym, nocleg.

 

2 dzień - po śniadaniu całodzienny pobyt w Lourdes: Msza Święta, droga krzyżowa, Grota Objawień, Bazylika Górna, Krypta, Bazylika Różańca Świętego Obiadokolacja, Różańcowa Procesja Światła. Powrót do hotelu na nocleg.  

 

3 dzień - po śniadaniu przejazd do Sanktuarium Ignacego Loyoli w Azpeitia. Obok sanktuarium  w Aránzazu jest to najważniejsze sanktuarium w Kraju Basków. Następnie przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

4 dzień – po śniadaniu przejazd do Santiago de Compostela, nawiedzenie grobu Świętego Jakuba. Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

5 dzień - po śniadaniu przejazd do Porto - malowniczo położonego na wzgórzu nad rzeką Douro. Wizyta w kościele św. Franciszka, który pod surową gotycką fasadą skrywa przepiękne, zdobione złotem, barokowe wnętrze. Następnie przejazd do przejazd do Fatimy, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, wieczorem możliwość udziału w nabożeństwie, nocleg

 

6 dzień - po śniadaniu zwiedzanie Sanktuarium Fatimskiego - kaplicy Objawień Matki Bożej Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie; Bazylika Matki Bożej Różańcowej z grobami Franciszka i Hiacynty. Następnie zwiedzenie miejsc związanych z życiem Pastuszków. Uczestnictwo w drodze krzyżowej prowadzącej do wioski Valinhos - miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski Aljustrel, gdzie znajdują się domy rodzinne pastuszków. Następnie przejazd do Batalha miasteczka znanego z Klasztoru Santa Maria da Vitoria, arcydzieła portugalskiego gotyku;

wieczorem możliwość udziału w nabożeństwie. Obiadokolacja, nocleg.

 

7 dzień - po śniadaniu przejazd do Cabo da Roca – najdalej na zachód wysunięty przylądek Europy. Wspaniała panorama Atlantyku z perspektywy 140-metrowego urwiska. Następnie  przejazd do Lizbony i zwiedzanie miasta w formie spaceru: dzielnica Belem z klasztorem Hieronimitów, kościół Św. Antoniego Padewskiego – stojący w miejscu narodzin Świętego Antoniego. obiadokolacja I nocleg.

 

8 dzień - po śniadaniu przejazd do Toledo: spacer po Starym Mieście wokół najpiękniejszych zabytków: Biała Synagoga z 1180r, późnogotycki Klasztor Franciszkanów, św. Jana od Królów, zwiedzanie gotyckiej katedry - najważniejszej świątyni hiszpańskiego Kościoła i miejsca spoczynku większości królów Kastylii. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

9 dzień – po śniadaniu przejazd do Sanktuarium Matki Bożej w Saragossie. Przejazd do hotelu na, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

       
10 dzień – po śniadaniu przejazd do Sanktuarium Czarnej Madonny w Montserrat. Następnie przejazd do Barcelony objazd miasta autokarem. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

11 dzień - po śniadaniu czas wolny, wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja, nocleg.

 

12 dzień - po śniadaniu przejazd na lotnisko wylot do Krakowa o godz. 15:35. Przylot do Krakowa o godz. 23:20. Zakończenie pielgrzymki

 

Termin: 15.06 - 26.06.2024      Cena: 2350 zł + 880 Euro

Cena zawiera:
- przelot samolotem na trasie Kraków – Tuluza;  Barcelona – Kraków (lot z  przesiadką)
- bagaż podręczny + bagaż 23 kg
- transport autokarem na całej trasie zwiedzania
- zakwaterowanie: 11 noclegów w hotelach pokoje 2 os
- wyżywienie:  11  śniadań, 11 obiadokolacji
- opiekę pilota
- ubezpieczenie: KL, NNW, bagaż
- codzienne Msze Św. i opiekę duszpasterza
- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny I Turystyczny Fundusz Pomocowy

 

Cena nie zawiera:

 obowiązkowego kosztu związanego z realizacją programu: biletów wstępu wraz z  kosztami ich rezerwacji, opłaty na sanktuaria, lokalnych przewodników, opłaty   klimatycznej, systemu tour guide - ok. 120 €

napojów do obiadokolacji
dodatkowego ubezpieczenia - koszty rezygnacji (3,5% ceny)

dodatkowego ubezpieczenia - choroby przewlekłe 70 zł

dopłata do pokoju 1 osobowego 290 Euro

 

Zapisy do 24.03.2024 r. w zakrystii kościoła Miłosierdzia Bożego w Skawinie

-Ogrody ul. M. Skłodowskiej-Curie 12  lub e-mail: parafiaskawina@gmail.com

info dodatkowe tel. 729 967 270- najlepiej we wtorki.

Przy zapisie wpłata 1200 zł tytułem zaliczki; Pozostała kwota do  10 maja 2024r.

.

bottom of page