top of page

Pielgrzymki parafialne

.

 

 

PARAFIA MIŁOSIERDZIA  BOŻEGO

W SKAWINIE-OGRODY

ZAPRASZA:

Pielgrzymka na Sycylię 8 dni

       Termin:  17.09 – 24.09.2023

 

DZIEŃ 1 PRZELOT DO KATANII 17.09 ( niedziela )

Zbiórka na lotnisku w Krakowie lub w parafii.  Przelot na Sycylię ( 19:55 – 22:00 ) Po odbiorze bagażu transfer do hotelu w okolicy Katanii, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 2 Syrakuzy  18.09 ( poniedziałek )  

Rano po śniadaniu przejazd  do Syrakuz. Zwiedzanie najstarszej część miasta: Park Archeologiczny, teatr grecki i rzymski, domniemany grób Archimedesa, grota nazwana Uchem Dionizosa, . Udamy się także na wyspę Ortigię stanowiącą część starego miasta, nawiedzimy Katedrę stojącą na fundamentach świątyni Ateny oraz fontannę Aretuzy.   Po południu nawiedzimy Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej w Syrakuzach, znane z cudami słynącej płaskorzeźby przedstawiającej Maryję, której z oczu popłynęły łzy. Msza święta. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 Agrigento 19.09 ( wtorek )

Po śniadaniu i Mszy świętej w Syrakuzach, przejazd do Agrigento; Zwiedzimy miasto założone przez greckich kolonistów w VI w. p.n.e. Zwiedzimy Dolinę w której znajdują się ruiny świątyń greckich i rzymskich, kolumny, mały amfiteatr i audytorium. zakwaterowanie Zobaczymy także  niezwykłe dzieło natury, skały nazwane „schodami tureckimi”, których oślepiająca wręcz biel przywodzi na myśl tureckie Pammukale. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4 Palermo – Monreale 20.09 ( środa )

Po śniadaniu przejazd do Monreale by zobaczyć imponującą katedrę, największą budowlę z okresu panowania Normanów. Msza święta. Przejazd do Palermo, zwiedzanie  stolicy Sycylii, miasta które zaskakuje mieszaniną stylów. Zobaczymy tu normańskie kościoły i pałace, barokowe fasady i nowoczesne miasto portowe. Spacer po zabytkowym centrum: zobaczymy ( z zewnątrz ) kościoły San Giuseppe i Santa Caterina, fontannę Pretoria, XII-wieczny kościół San Cataldo oraz Palazzo dei Normani, fortecę wzniesioną jeszcze przez Saracenów, a następnie przekształconą na rezydencję królewską Fryderyka II. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5 Cefalu – Milazzo 21.09 ( czwartek )

Po śniadaniu przejazd na Monte Pellegrini, z którym związana jest historia św. Rozalii, pustelnicy. Przejazd do Cefalu. Zwiedzanie imponującej katedry w których podziwiać można piękne bizantyjskie mozaiki. Spacer krętymi uliczkami  miasta, przejazd do hotelu w okolicy Milazzo, czas wolny na plaży, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6 Wyspy Liparyjskie 22.09 ( piątek )

Śniadanie, Msza święta. Rejs na Wyspy Eolskie, zwane także liparyjskimi o pochodzeniu wulkanicznym.  Siedem z tych pięknych  jest wciąż zamieszkanych.  Znajdziemy tu śliczne portowe miasteczka, wulkaniczne plaże, gorące źródła i wciąż aktywne wulkany: Stromboli i Vulcano.  Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 7 Etna – Taormina 23.09 ( sobota )

Po śniadaniu i Mszy świętej  wycieczka na Etnę, najwyższy, czynny wulkan Europy. Chętni będą mieli możliwość wjazdu kolejką, przejazdu jeepami i spaceru z przewodnikiem górskim. Pozostałe osoby maja możliwość zakupu pamiątek i relaksu na wysokości ponad 2000 n.p.m. Przejazd do Taorminy, spacer po pięknie położonym mieście. Dla chętnych zwiedzanie malowniczo ulokowanego teatru greckiego, z którego roztacza się  imponujący widok na dymiący wulkan, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień  8 Katania  24.09

Po śniadaniu przejazd do Katanii,  nawiedzimy grób Św. Agaty, Msza święta, spacer po mieście. Następnie przejazd na lotnisko. Planowany wylot do Krakowa godz. 16:50. Przylot 19:20

 

CENA:    2050 zł + 590€

 

CENA ZAWIERA:

  • Bilety Lotnicze

  • 7 noclegów w hotelach *** (standard turystyczny – pokoje 2, 3 i 4 osobowe)

  • Wyżywienie: 2 razy dziennie ( wg programu)

  • Opieka doświadczonego pilota

  • Ubezpieczenie turystyczne KL ( 25000Euro, NNW 15000 zł, bagaż, CP)  SIGNAL IDUNA

  • podatek VAT

  • Składka na opłaty turystyczne TFP i TFG

CENA NIE ZAWIERA:

  • Opłaty na bilety wstępu, przewodników lokalnych, opłaty wjazdowe do miast  i zestawy audio-guide, rejs na wyspy Liparyjskie koszt ok 150 Euro

  • Dla chętnych wjazd kolejką linową na Etnę – i przejażdżka jeepami – koszt ok 70 Euro

  • Ubezpieczenia kosztów rezygnacji – dla chętnych – 220zł

 

Wymagane dokumenty: ważny dowód osobisty lub paszport

 

Zapisy w zakrystii kościoła Miłosierdzia Bożego do 30 maja 2023r. codziennie po Mszach sw.  lub w kancelarii parafialnej wtorek i czwartek od g.16.00-17.00 oraz sobotę od g. 9.00-10.00;

Dodatkowe informacje: e-mail:parafiaskawina@gmail.com;  tel. dyżurny 729 967 270;

Przy zapisie zaliczka 1500 zł ( pozostała wpłata do 31 lipca 2023)-

*Pielgrzymkę realizujemy z  biurem Avanti Travel -ul 29 listopada 4b w Skawinie

 

 

                                       PARAFIA MIŁOSIERDZIA  BOŻEGO

W SKAWINIE-OGRODY

ZAPRASZA NA

PIELGRZYMKĘ DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

BRAK WOLNYCH MIEJSC!!!

      Program:

 

Tel Aviv - Betlejem - Ain Karem - Góra Syjon - Hajfa - Kana Galilejska

 Nazaret - Góra Błogosławieństw - Kafarnaum - Tabgha - Góra Tabor -

Morze Martwe - Jerycho - Jerozolima

 

Termin:    08.11 - 14.11.2023             Cena: 1 990 zł + 570 USD

 

1 dzień - Zbiórka  na lotnisku w Krakowie/Balicach    o godz. 04:00, odprawa, wylot do Izraela o godz. 06:20. Przylot do Tel Avivu o godz. 10:55. Następnie przejazd do Betlejem - miejsca narodzenia Pana Jezusa: Bazylika Narodzenia Pańskiego, Grota św. Hieronima, Grota Mleczna, Pole Pasterzy. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 

2 dzień - Po śniadaniu przejazd do Ain Karem - Sanktuarium Nawiedzenia św. Elżbiety i narodzenia Jana Chrzciciela. Następnie zwiedzanie Yad Vashem -  muzeum/pomnika poświęconego ofiarom zagłady podczas II Wojny Światowej. Góra Syjon: Wieczernik, Tradycyjny Grób Króla Dawida, Kościół Zaśnięcia N.M. Panny, Kościół św. Piotra. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. 

 

3 dzień - Po wczesnym śniadaniu przejazd do Hajfy - nawiedzenie Sanktuarium na Górze Karmel - Kościół Najświętszej Pani Karmelu - Bazylika, Grota Eliasza, panorama na Ogrody Bahajskie. W trakcie przejazdu krótki postój  w Cezarei Nadmorskiej przy starożytnym akwedukcie. Przejazd do Kany Galilejskiej – gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu – przemiany wody  w wino podczas uczty weselnej. Nazaret – miejsce dzieciństwa Jezusa i wizyta w Kościele Zwiastowania oraz w Domu św. Józefa. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. 

 

4 dzień – Po śniadaniu rejs statkiem po jeziorze Galilejskim. Następnie przejazd na Górę Błogosławieństw z kaplicą upamiętniającą Kazanie na Górze. Dalej do  Kafarnaum: ruiny starożytnej synagogi i domu św. Piotra. Następnie Tabgha - kościół upamiętniający cud rozmnożenia chleba i ryb, Kościół „Prymatu św. Piotra” na brzegu Kinneretu - miejsce namaszczenia Piotra na głowę Kościoła oraz cudownego połowu ryb. Wjazd specjalnymi taksówkami na Górę Tabor, gdzie Chrystus ukazał się w chwale razem z Mojżeszem i Eliaszem. Przejazd do hotelu w Jerycho, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. 

 

5 dzień - po śniadaniu przejazd do Jerycha – jednego z najstarszych miast na świecie - Góra Kuszenia i Sykomora - drzewo Zacheusza. Przejazd nad Jordan - odnowienie chrztu.  Następnie przejazd nad Morze Martwe – wypoczynek nad morzem. Przejazd do hotelu w Betlejem, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 

6 dzień - Po śniadaniu przejazd na Górę Oliwną ze wspaniałym widokiem na Święte Miasto - miejsce  Wniebowstąpienia i kościół „Pater Noster - Ojcze Nasz”,  „Dominus Flevit - Pan Zapłakał”, Ściana Płaczu, następnie spacer w dół wzgórza do Ogrodów Getsemani i Bazyliki  Agonii - Wszystkich Narodów. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. 

 

7 dzień - Po śniadaniu przejazd do Jerozolimy i zwiedzanie miasta: Kościół św. Anny
i sadzawka Betesda, kaplica Biczowania i Włożenia Krzyża. Droga Krzyżowa, Bazylika Grobu Bożego, czas wolny. Następnie przejazd na lotnisko do Tel Avivu, odprawa, wylot powrotny o godz. 20:30. Przylot do Krakowa/Balic na godz. 23:20. Zakończenie pielgrzymki.

 

Świadczenia

Ø przelot samolotem Kraków - Tel Aviv - Kraków (linie lotnicze LOT)

Ø bagaż podręczny i bagaż rejestrowany (23 kg)

Ø komfortowy autokar w  Izraelu

Ø zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelach, pok.2,3 os. z łazienkami

Ø wyżywienie 2 x dziennie (śniadania i obiadokolacje)

Ø ubezpieczenie: KL, NNW, bagaż

Ø opieka pilota 

Ø opieka duszpasterza

Ø obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 

Ø obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy

 

Cena nie zawiera

Ø obowiązkowego kosztu związanego z realizacją programu: biletów wstępu wraz z kosztami

   ich rezerwacji, napiwki, lokalnych przewodników, systemu tour guide - 150 USD

Ø dopłaty do pokoju jednoosobowego 

Ø napojów do obiadokolacji

Ø dodatkowego ubezpieczenia od następstw chorób przewlekłych - 100 zł

 

Uwagi
Ø paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki.

Ø paszport nie może zawierać m.in. pieczątek syryjskich, libijskich i libańskich! 

Ø program pielgrzymki jest ramowy
Ø Organizator zastrzega sobie prawo zmiany kolejności zwiedzania w zależności od sytuacji

    zaistniałej podczas wyjazdu

Ø Organizator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany dokonane przez linie

    lotnicze. W przypadku zmiany godzin przelotów Organizator zastrzega sobie możliwość zmian     

    w programie.

Zapisy do 30.05.2023 r. w zakrystii kościoła Miłosierdzia Bożego w Skawinie-Ogrody

ul. M. Skłodowskiej-Curie 12

lub poprzez e-mail: parafiaskawina@gmail.com;

info dodatkowe tel. 729 967 270- najlepiej we wtorki.

Przy zapisie wpłata 500 zł tytułem zaliczki;

PARAFIA MIŁOSIERDZIA BOZEGO W SKAWINIE OGRODY ZAPRASZA NA PIELGRZYMKĘ DO INDII

ŚLADAMI ŚW. MATKI TERESY

Termin: 27.01 – 06.02.2024

BRAK WOLNYCH MIEJSC!!!

 

1 dzień – Zbiórka na lotnisku w Krakowie o godz. 04:00. Odprawa. Wylot o godz. 06:00 (przesiadka w jednym z portów europejskich).

2 dzień – Przylot do Delhi o godz. 00:10, przejazd do hotelu, odpoczynek. Po śniadaniu wizyta w archidiecezji Delhi – Katedrze Świętego Serca. Zwiedzanie stolicy Indii. W programie Brama Indii o kształcie 42-metrowego łuku triumfalnego. Przejazd wokół administracyjnego centrum Delhi, oglądanie budynków Parlamentu, Sekretariatów i Pałacu Prezydenckiego. Wizyta w Starym Delhi, zwiedzanie pochodzącego z XVII w., największego w Indiach meczetu Jama Masjid. Przejażdżka rikszami obok Czerwonego Fortu (Lal Qila) do Raj Ghat – miejsca nad brzegiem rzeki Jamuny, gdzie skremowano ciało Mahatmy Gandhiego. Nocleg w Delhi.

3 dzień – po śniadaniu przejazd do stolicy Radżastanu – Jaipuru. Jaipur wzniesiony na początku XVIII wieku przez maharadżę Jai Singha, ze względu na kolor licznych budowli zwany jest też Różowym Miastem. Zwiedzanie Pałacu Miejskiego – rezydencji władców Jaipuru oraz w pałacowym muzeum. Wizyta w kościele rzymskokatolickim Ghat Gate. Nocleg w Jaipurze.

4 dzień – po śniadaniu całodniowe zwiedzanie Jaipuru i okolic. Przejażdżka na grzbiecie słonia lub jeepem na szczyt wzgórza, na którym znajduje się kompleks pałacowo – forteczny Fort Amber, siedziba maharadży niegdysiejszego stanu Jaipur. W forcie znajdują się liczne dziedzińce, bramy, pawilony i zdobione komnaty, w tym słynna sheesh mahal – komnata lustrzana. Podziwianie najciekawszych zabytków miasta: obserwatorium Jantar Mantar – owocu pasji astronomicznej maharadży Jai Singha oraz pięknej fasady pięciokondygnacyjnego Pałacu Wiatrów (Hawa Mahal) wzniesionego by umożliwić damom dworskim obserwację życia zwykłych mieszkańców. Wizyta w Kościele Św. Andrzeja. Nocleg

5 dzień – po śniadaniu przejazd do Agry, dawnej stolicy imperium mongolskiego położonej w stanie Uttar Pradesh. Po drodze zwiedzanie Fatehpur Sikri, miasta–widma, które za panowania cesarza Akbara w XVI w. także pełniło funkcję stolicy. Przyczyna opustoszenia miasta nie jest znana do dzisiaj. Przyjazd do Agry. Wizyta w Kościele Św. Marii. Nocleg w Agrze.

6 dzień – po śniadaniu zwiedzanie Taj Mahal– symbolu Indii i jednego z cudów świata, nazwanego świątynią miłości. Wizyta w centrum wytwarzania mozaiki. Zwiedzanie Fortu w Agrze, masywnej twierdzy wykonanej z czerwonego piaskowca, której budowę rozpoczął Akbar, największy cesarz mongolski. Wizyta w kościele katolickim przy Sadar Bazaar. Transfer na dworzec kolejowy i wyjazd nocnym pociągiem do Varanasi (miejsca leżące).

7 dzień – po śniadaniu przyjazd do Varanasi, znanego też jako Benares, położonego nad brzegiem Gangesu miasta Śiwy, jednego z najświętszych miejsc Indii. Następnie wycieczka do Sarnath, świętego miejsca buddystów, gdzie Budda Siakjamuni wygłosił słynne pierwsze kazanie po uzyskaniu oświecenia. Zwiedzanie zespołu świątynnego, gdzie m. in. znajduje się stupa Dhamekh i słynny kapitel kolumny cesarza Asioki. Powrót do Varanasi. Nocleg w Varanasi.

8 dzień - O świcie rejs łodziami po Gangesie. Nad brzegiem rzeki, gdzie znajdują się słynne ghaty – schody prowadzące do wody – można obserwować pielgrzymów dokonujących rytualnych ablucji i ceremonii ofiarnych. Powrót do hotelu na śniadanie. Wizyta w kościele katolickim w dawnej dzielnicy brytyjskiej Cantonment Area. Oglądanie Uniwersytetu Benares oraz świątyni ku czci boga Śiwy. Wizyta przy świątyni Durgi (Niedostępnej) – małżonki Śiwy. Wieczorem transfer na lotnisko przelot do Kalkuty. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

9 dzień – po śniadaniu zwiedzanie Kalkuty, drugiej co do wielkości metropolii Indii – stolicy Bengalu Zachodniego, miasta w którym żyła i zmarła święta Matka Teresa, założycielka Zgromadzenia Misjonarek Miłości. Odwiedzenie grobu Matki Teresy oraz Nirmal Chaya – domu Matki Teresy. Wizyta w jednym z katolickich kościołów Kalkuty (np. Kościele Świętego Serca Jezusowego lub Kościele Świętej Teresy). Nocleg w Kalkucie.

10 dzień – Po śniadaniu. Spacer po mieście: okazały Victoria Memorial – muzeum czasów kolonialnych, Kalighat – świątynia bogini Kali, Dalhousie Square dawne centrum miasta z licznymi budowlami kolonialnymi. Transfer na lotnisko i wylot do Delhi. Przylot, przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg

11 dzień – Wcześnie rano transfer na lotnisko w Delhi. Wylot do Polski o godz. 01:50 (przesiadka w jednym z portów europejskich). Przylot do Krakowa o godz. 12:45, zakończenie pielgrzymki.

 

Cena: 5400 zł + 1750 USD

Cena zawiera: - przelot na trasie Kraków – Delhi - Kraków  oraz- przelot wewnętrzny Varanasi – Kalkuta – Delhi

- przejazdy autokarem z klimatyzacją

- przejazd pociągiem nocnym na trasie Agra – Varanasi w drugiej klasie

- zakwaterowanie w hotelach 4*/5* (wg miejscowej kategoryzacji lokalnej)

- śniadania i obiadokolacje

- usługi lokalnych przewodników I  opieka pilota

- ubezpieczenie KL, NNW i bagaż ORAZ składkę do T F G i TFP

Cena nie zawiera:

- sugerowane kieszonkowe na bilety wstępu, miejscowych przewodników, zestawy słuchawkowe, taksę klimatyczną, napiwki: ok. 60 USD

- opłaty za wizę oraz pośrednictwo wizowe do Indii 320 zł

- napojów do posiłków

- dodatkowych posiłków nieobjętych programem

- dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji - wydatków osobistych

- dopłaty do pokoju jednoosobowego w hotelach 650 USD

Uwaga! Prosimy mieć na uwadze, że warunki wjazdowe (m.in. obostrzenia z tytułu Covid-19) mogą ulegać zmianie. W przypadku konieczności wykonania testu/testów – jego/ich koszt i wykonanie leżą po stronie uczestnika. Zmiana warunków wjazdowych nie stanowi podstawy do bez kosztowej rezygnacji z wyjazdu.

 

Zapisy do 30.08.2023 r. w zakrystii kościoła Miłosierdzia Bożego w Skawinie-Ogrody ul. M. Skłodowskiej-Curie 12  lub poprzez e-mail: parafiaskawina@gmail.com;  info dodatkowe tel. 729 967 270- najlepiej we wtorki.

Przy zapisie wpłata 1000 zł tytułem zaliczki; Pozostała kwota do końca listopada 2023r.

bottom of page