Pielgrzymki parafialne

 PARAFIA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO W SKAWINIE-OGRODY 

ZAPRASZA NA PIELGRZYMKĘ:

 

         Ziemia Święta - Śladami Pana Jezusa

 

Tel Aviv - Betlejem - Ain Karem - Góra Syjon - Hajfa - Góra Tabor - Kana Galilejska - Nazaret - Góra Błogosławieństw - Kafarnaum - Tabgha - Góra Tabor - Betania -Masada - Morze Martwe - Jerycho - Jerozolima

 

1 dzień: KRAKÓW - TEL AVIV - BETLEJEM

 Zbiórka  na lotnisku w Krakowie o godz. 03:15, odprawa biletowo - bagażowa, wylot do Tel Avivu    o godz. 05:40. Przylot do Tel Avivu o godz. 10:05. Procedury po przybyciu na lotnisko. Następnie przejazd do Betlejem - miejsca narodzenia Pana Jezusa: Bazylika Narodzenia Pańskiego, Grota św. Hieronima, Grota Mleczna, Pole Pasterzy. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

2 dzień: AIN KAREM - YAD VASHEM - GÓRA SYJON

Po śniadaniu przejazd do Ain Karem - Sanktuarium Nawiedzenia św. Elżbiety i narodzenia Jana Chrzciciela. Następnie zwiedzanie Yad Vashem -  muzeum/pomn  ika poświęconego ofiarom zagłady podczas II Wojny Światowej. Góra Syjon: Wieczernik, Tradycyjny Grób Króla Dawida, Kościół Zaśnięcia N.M. Panny, Kościół św. Piotra. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. 

 

3 dzień: HAJFA - GÓRA TABOR - KANA GALILEJSKA - NAZARET

 Po wczesnym śniadaniu przejazd do Hajfy - nawiedzenie Sanktuarium na Górze Karmel - Kościół Najświętszej Pani Karmelu - Bazylika, Grota Eliasza, panorama na Ogrody Bahajskie. W trakcie przejazdu krótki postój  w Cezarei Nadmorskiej przy starożytnym akwedukcie. Przejazd do Kany Galilejskiej – gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu – przemiany wody  w wino podczas uczty weselnej. Nazaret – miejsce dzieciństwa Jezusa i wizyta w Kościele Zwiastowania oraz w Domu św. Józefa. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. 

 

4 dzień: GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW - KAFARNAUM - TABGHA - GÓRA TABOR - BETLEJEM

Po śniadaniu rejs statkiem po jeziorze Galilejskim. Następnie przejazd na Górę Błogosławieństw z kaplicą upamiętniającą Kazanie na Górze. Dalej do  Kafarnaum: ruiny starożytnej synagogi i domu św. Piotra. Następnie Tabgha - kościół upamiętniający cud rozmnożenia chleba i ryb, Kościół „Prymatu św. Piotra” na brzegu Kinneretu - miejsce namaszczenia Piotra na głowę Kościoła oraz cudownego połowu ryb. Wjazd specjalnymi taksówkami na Górę Tabor, gdzie Chrystus ukazał się w chwale razem z Mojżeszem i Eliaszem. Przejazd doliną Jordanu do hotelu w Betlejem, zakwaterowanie, późna obiadokolacja, nocleg. 

 

5 dzień: BETANIA - MASDA - MORZE MARTWE - JERYCHO

Po śniadaniu przejazd do Betanii - Sanktuarium Łazarza, Marii i Marty. Przejazd do Masady starożytnej twierdzy z czasów Heroda Wielkiego, następnie postój nad Morzem Martwym - największej depresja na świecie - krótka kąpiel dla chętnych. Przejazd do Jerycha – jednego z najstarszych miast na świecie - Góra Kuszenia i Sykomora - drzew  o Zacheusza, przejazd nad Jordan - odnowienie chrztu. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 

6 dzień: JEROZOLIMA

Po śniadaniu przejazd na Górę Oliwną ze wspaniałym widokiem na Święte Miasto - miejsce  Wniebowstąpienia i kościół „Pater Noster - Ojcze Nasz”,  „Dominus Flevit - Pan Zapłakał”, Ściana Płaczu, następnie spacer w dół wzgórza do Ogrodów Getsemani i Bazyliki  Agonii - Wszystkich Narodów. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. 

 

7 dzień: JEROZOLIMA

Po śniadaniu przejazd do Jerozolimy i zwiedzanie miasta: Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, kaplica Biczowania i Włożenia Krzyża. Droga Krzyżowa, Bazylika Grobu Bożego, czas wolny. Powrót do hotelu na  obiadokolację i nocleg.

 

8 dzień: BETLEJEM - TEL AVIV - KRAKÓW

Po śniadaniu przejazd na lotnisko do Tel Avivu, odprawa, wylot powrotny o godz. 10:55. Przylot do Krakowa/Balic o godz. 13:45. Zakończenie pielgrzymki.

 

Termin: 18.03 - 25.03.2022             Cena: 1 680 zł + 480 USD   

                                    

Świadczenia

Ø przelot samolotem Kraków - Tel Aviv - Kraków

Ø mały bagaż podręczny i bagaż rejestrowany

Ø komfortowy autokar w  Izraelu

Ø zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach, pok.2,3 os. z łazienkami

Ø wyżywienie 2 x dziennie (śniadania i obiadokolacje)

Ø ubezpieczenie: KL i NNW + świadczenie izolacji lub kwarantanny

Ø opieka pilota 

Ø opieka duszpasterza

Ø obowiązkowa składka ubezpieczeniowa na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Ø obowiązkowa składka ubezpieczeniowa na Turystyczny Fundusz Pomocowy

 

Cena nie zawiera

Ø obowiązkowego kosztu związanego z realizacją programu: biletów wstępu wraz z kosztami ich rezerwacji, napiwki, lokalnych przewodników, systemu tour guide - 180 USD

Ø dopłaty do pokoju jednoosobowego

Ø napojów do obiadokolacji

Ø dodatkowego ubezpieczenia od następstw chorób przewlekłych - 100 zł

Ø dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji 3,5% ceny pielgrzymki -130 zł

Ø dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z opcją chorób przewlekłych - 180 zł

 

Uwagi
Ø paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki.

Ø paszport nie może zawierać m.in. pieczątek syryjskich, libijskich i libańskich! 

Ø program pielgrzymki jest ramowy
Ø Organizator zastrzega sobie prawo zmiany kolejności zwiedzania w zależności od sytuacji zaistniałej podczas wyjazdu
Ø Organizator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany dokonane przez linie lotnicze.  

W przypadku zmiany godzin przelotów Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie.

 

Prosimy mieć na uwadze, że warunki wjazdowe (m.in. obostrzenia z tytułu Covid-19) mogą ulegać zmianie. Zmiana warunków wjazdowych nie stanowi podstawy do rezygnacji z wyjazdu.

 

Zasady wjazdu do Izraela

 

Warunkiem wjazdu do Izraela jest posiadanie kompletu szczepień przeciw Covid-19. Ostatnia dawka szczepienia powinna być przyjęta nie dalej niż 180 dni przed wylotem z Izraela (ograniczenie maks. 180 dni to nie dotyczy 3-dawki).

 

Niezależnie od wspomnianych szczepień każdy zobowiązany jest wykonać test PCR na 72 godziny przed wylotem do Izraela oraz ponownie po przylocie do Tel Awiwu.

 

Każda osoba musi wypełnić formularz online (Wniosek o pozwolenie na wjazd do Izraela) nie później niż 24 godziny przed planowanym wylotem do Izraela.

 

ZAPISY NA PIELGRZYMKĘ DO 31.01.2022 r. W ZAKRYSTII KOŚCIOŁA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO W SKAWINIE UL. M.SKŁODOWSKIEJ-CURIE 12 - PO MSZACH ŚW. LUB W KANCELARII PARAFIALNEJ WTORKI I CZWARTKI 16-17 ORAZ W SOBOTY 9-10.

PRZY ZAPISIE ZALICZKA W WYSOKOSCI 500 ZŁ. POZOSTAŁA WPŁATA -DO 18.02.2022

KONTAKT Z PARAFIĄ - TEL. 729 967 270     

e-mail: parafiaskawina@gmail.com

PARAFIA MIŁOSIERDZIA BOZEGO W SKAWINIE ZAPRASZA NA PIELGRZYMKĘ DO MATKI BOŻEJ W OSTREJ BRAMIE I NA LITWĘ
TERMIN : 27.04 –1.05.2022r

 

Program:


DZIEŃ 1 Gietrzwałd 27.04.2022
Zbiórka o godz. 5:00. Pakowanie bagaży do autokaru i wyjazd w kierunku Litwy. Po południu przyjazd do Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie, miejscu Objawień Matki Bożej (XIXw.). Nawiedzenie Sanktuarium, Msza święta. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.


DZIEŃ 2 Kowno – Szawle 28.04.2022
Po śniadaniu przejazd do Kowna, drugiego pod względem wielkości miasta na Litwie. Zobaczymy starówkę kowieńską, ruiny zamku nad Wilią, ratusz zwany „białym łabędziem”. W programie także gimnazjum jezuickie, w którym uczył Adam Mickiewicz oraz katedra Św. Piotra i Pawła. Następnie przejazd do miejscowości Szawle, gdzie znajduje się słynna Góra Krzyży. Msza święta. Przejazd do hotelu w Wilnie, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.


Dzień 3 Wilno 29.04.2022
Rano przejdziemy pod Ostrą Bramę. Msza święta. Śniadanie. Następnie udamy się na Stare Miasto, które należy do największych w Europie. Nawiedzimy katedrę św. Kazimierza, kościół Jezusa Miłosiernego, cerkiew Św. Ducha, do której przybywają pielgrzymki prawosławnych z całej Rosji. Zobaczymy plac ratuszowy, muzeum Adama Mickiewicza. Odwiedzimy także Górę Trzech Krzyży, z której roztacza się piękna panorama starówki wileńskiej. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.


DZIEŃ 4 WILNO 30.04.2022
Rano przyjazd do Wilna. W tym dniu odwiedzimy kościół Św. Piotra i Pawła, Dom Siostry Faustyny, klasztor Sióstr Jezusa Miłosiernego, cmentarz na Rossie, Msza święta. Przejazd do Trok. Zwiedzimy XV - wieczny gotycki zamek Książąt Litewskich. Spróbujemy także regionalnej kuchni: kybyny – karaimskie pierogi. Przejazd do hotelu w okolicy Augustowa, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.


Dzień 5 Studzieniczna - Sokółka 1.05.2022
Po śniadaniu rejs po jez. Białym, „Szlakiem Papieskim”, do Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej. Czas wolny na modlitwę przed cudownym obrazem Matki Bożej. Powrót do autokaru, przejazd do Sokółki, nawiedzenie kościoła św. Antoniego, Sanktuarium Cudu Eucharystycznego, Msza święta. Wyjazd w drogę powrotną do Skawiny. Przyjazd ok. 23:00.


cena: 1390 zł


W CENIE:
-Przejazd komfortowym autokarem
- Zakwaterowanie w hotelach **/*** (standard turystyczny –pokoje2i3osobowe)
- Wyżywienie: 2 razy dziennie (zaczynamy od obiadokolacji, kończymy śniadaniem)
-Opieka doświadczonego pilota
-Ubezpieczenie turystyczne KL ( 15000Euro,NNW15000 zł, bagaż, CP) SIGNAL IDUNA
-Podatek VAT- Składka na opłaty turystyczne TFP i TFG
ZABIERZ ZE SOBĄ: Ważny dowód osobisty lub paszport; Kieszonkowe na przekąski, ciepły posiłek w ciągu dnia, wodę i pamiątki;
Opłaty na bilety wstępu, przewodników lokalnych i parkingi: ok 50 zł + 30 €
MOŻNA DOKUPIĆ W BIURZE: Ubezpieczenie kosztów rezygnacji 4,5% ceny
ZAPISY W PARAFII MIŁOSIERDZIA BOZEGO SKAWINA-OGRODY DO 31.01.2022R.
W ZAKRYSTII KOSCIOŁA
PRZY ZAPISIE -ZALICZKA 200 ZŁ
INFORMACJE DODATKOWE- e-mail: parafiaskawina@gmail.com; tel 729 967 270

 

PIELGRZYMKA DO KRAJU KWITNĄCEJ WIŚNI - JAPONII

W TERMINIE OD 22.05.2022 - 03.06.2022r.- 13 dni

PROGRAM PIELGRZYMKI:

DZIEŃ 1 – 22.05.2022 PRZELOT DO JAPONII

DZIEŃ 2 - 23.05.2022 PRZYLOT DO OSAKI

6.40 rano przylot do Osaki. Transfer do hotelu. Zwiedzanie miasta i zamku w Osace.. nocleg w Osace

DZIEŃ 3 - 24.05.2022

Po śniadaniu przejazd do Kioto - dawnej stolicy. Zwiedzanie kompleksu świątyń buddyjskich Daitokuji ze słynnym Złotym Pawilonem. Wizyta w świątyni Kotoin gdzie znajduje się grób Gracji Hosokawy, katoliczki, która przyjęła chrzest na początku XVII w. Wizyta w świątyni Zuihoin wybudowanej przez Sorina Otomo. Przejazd autobusem i msza święta w katedrze św. Franciszka Ksawerego. Spacer uliczką Pontocho, z tradycyjną japońską zabudową. Przejazd autobusem, przejście przez Most Shomen, kamień upamiętniający męczeńską śmierć ok. 50 japońskich katolików w 1623 roku. Zwiedzanie. Powrót do Osaki.

DZIEŃ 4 - 25.05.2022

Drugi dzień dla Kioto – wizyta kompleksie świątynnym Kyomizu dera i bambusowym lesie Arashiyama. Spacer po starym Kioto. Czas wolny. Powrót do Osaki. Nocleg 3

DZIEŃ 5 – 26.05.2022 Przejazd shinkansenem do Isahaya skąd udamy się do Parku Narodowego Unzen . https://www.udmh.or.jp/english/ Spacer wśród wulkanicznej scenerii do miejsc, gdzie japońscy katolicy ponosili męczeńską śmierć. Kolacja. nocleg UNZEN

DZIEŃ 6. 27.05.2022

Śniadanie. Wyjazd do Nagasaki. Po drodze wizyta w park Lotosów - Karako Lotus Gardens- a w Nagasaki wizyta w japońskim Niepokalanowie. Zwiedzanie muzeum 26. Męczenników Japońskich, w tym Pawła Miki z Kioto, ukrzyżowanych na wzgórzu Nisizaka w Nagasaki 5 lutego 1597 roku. Jest to również miejsce męczeństwa polskiego jezuity o. Wojciecha Męcińskiego zamęczonego wraz z 4 włoskimi jezuitami ok. 17 marca 1643 roku. Przejście do kościoła Nakamachi, pod pomnik Tomasza Nishi i 15 męczenników beatyfikowanych i kanonizowanych przez Papieża Jana Pawła II.Sanktuarium Męczenników Japońskich. Sushi bar. nocleg w Nagasaki

DZIEŃ 7 28.05.2022

Oura - wycieczka śladami ukrytych chrześcijan. Wizyta w chińskiej dzielnicy. Czas wolny Nocleg Nagasaki.

DZIEŃ 8 29.05.2022

Przejazd shinkansenem do Hiroshimy. Wizyta w Parku Pokoju w Hiroshimie, muzeum. Wizyta w Mijayima i nocleg w Hiroshimie.

DZIEŃ 9 30.05.2022

Przejazd Shinkansenem do Tokio. Zwiedzanie świątyni Sensoji w dzielnicy Asakusa . Wizyta w dostępnej części Ogrodów Cesarskich. Wizyta na piętrze widokowym w tokijskim urzędzie metropolitalnym. Nocleg w Tokio.

DZIEŃ 10. 31.05.2022

Wycieczka w rejon 5 jezior – Hakone z pięknym widokiem na górę Fuji. Przejazd autobusem, pociągiem, kolejką górską i linową, rejs statkiem. Powrót do Tokio. nocleg

DZIEŃ 11 01.06.2022

Wycieczka do Kamakura - zobaczymy Daibutsu -13 metrową figurę Buddy i świątynię Hasedera. Następnie przejedziemy do Enoshima, skąd przy dobrej widoczności widać górę Fuji w pełnej krasie .Powrót do hotelu częściowo kolejką nadziemną, nocleg w Tokio

DZIEŃ 12 - 2. 06.2022

Tokio katolickie – uniwersytet katolicki, katedra… . czas wolny. nocleg Tokio

DZIEŃ 13. 3.06.2022  Transfer na lotnisko Narita i o godz 10.25 wylot. Przylot do Krakowa o godz. 19.05

 CENA: 6100 ZŁ + 1200€

Do 30 grudnia należy wpłacić zadatek w wysokości 1500zł

do 1 lutego 2022 500Euro a do 22 kwietnia dopłata do całości czyli 4600 zł i 700 Euro

W CENIE :

✓ PRZELOT KRAKÓW MONACHIUM -OSAKA TOKIO -MONACHIUM – KRAKÓW ( LUFTHANSA I SWISS ) BAGAŻ PODRĘCZNY DO 7 KG, BAGAŻ GŁÓWNY DO 23KG

✓ ZAKWATEROWANIE W HOTELACH 2/3*

✓ ŚNIADANIA W HOTELACH

✓ TRANSPORT SZYBKĄ KOLEJĄ SCHINKANSEN

✓ OPIEKA DOŚWIADCZONEGO PILOTA-PRZEWODNIKA

✓ UBEZPIECZENIE PODRÓŻNE KL + NNW SIGNAL IDUNA

✓ OPŁATY TURYSTYCZNE: TFG I TFP

CENA NIE ZAWIERA:

✓ OBOWIĄZKOWYCH OPŁAT NA ZWIEDZANIE W TYM KOMUNIKACJA LOKALNA, WYCIECZKA 5 JEZIOR               300 € - ( PŁATNE U PILOTA po przylocie w Japonii )

✓ obiadów i kolacji – koszt posiłku w zależności od wybranego menu ok 15€

Zapisy do 30grudnia u ks. proboszcza w Parafii Miłosierdzia Bożego w Skawinie-

tel. dyżurny 729 967 270 lub e-mail: parafiaskawina@gmail.com