top of page

Nasi Patronowie

Św. Jan Paweł II

W naszej parafii posiadamy relikwie św. Jana Pawła II. 22. dzień każdego miesiąca obchodzimy jako Parafialny Dzień Papieski. W tym dniu modlimy się szczególnie przez wstawiennictwo Świętego Papieża w intencji naszych rodzin, zwłaszcza matek oczekujących potomstwa. Po wieczornej Mszy św. jest w tym dniu litania do św. Jan Pawła II, a potem ucałowanie relikwii.

 

Św. Siostra Faustyna Kowalska

Kolejną patronką naszej wspólnoty jest św. Faustyna - Apostołka Bożego Miłosierdzia. Parafia posiada jej relikwie. Można je uczcić w każdą Noc Miłosierdzia czyli trzeci piątek miesiąca.

 

Bł. ks. Michał Sopoćko

To trzeci Apostoł Bożego Miłosierdzia i patron naszej parafii. Był on spowiednikiem św. s. Faustyny. Także jego relikwie można ucałować w Noc Miłosierdzia.

 

Dzieci Fatimskie

To rodzeństwo: błogosławieni Franciszek i Hiacynta Marto, dwoje z trójki dzieci, którym objawiła się Maryja w Fatimie w 1917 r.  Ich relikwie można uczcić w naszym kościele w czasie Nabożeństw Fatimskich, czyli w każdą pierwszą sobotę miesiąca od maja do października o godz. 19.30.

 

Bł. ks. Jerzy Popiełuszko

Polski kapłan - męczennik komunizmu. Był wielkim piewcą wolności człowieka w dobie systemu totalitarnego. Dziś jest wielkim nauczycielem patriotyzmu dla Polaków. Jego relikwie można uczcić w naszej świątyni w jego wspomnienie liturgiczne (19 X) oraz niektóre święta narodowe.

bottom of page