My Items

I'm a title. ​Click here to edit me.

Prymicje ks. Michała

Prymicje ks. Michała

W sobotę 26 maja w katedrze na Wawelu o godz. 9.00 odbyły się święcenia kapłańskie. W tym dniu przyjęło je 20 diakonów naszej diecezji, a wśród nich ks. Michał Mleczek, który przez ostatni rok przygotowywał się do posługi kapłańskiej przeżywając praktykę duszpasterską w naszej parafii. W niedzielę 27 maja na Mszy św. o godz. 12.00 ks. Michał przeżywał swoje prymicje w rodzinnej parafii w Krakowie na Podgórzu , a w niedzielę 3 czerwca w naszej parafii.

Pożegnanie ks. Rafała Piórkowskiego

Pożegnanie ks. Rafała Piórkowskiego

W tym miesiącu posługę w naszej parafii zakończył ks. Rafał Piórkowski. Decyzją ks. Arcybiskupa został on mianowany proboszczem w parafii w Bańskiej Wyżnej na Podhalu. Ks. Rafałowi dziękujemy za dwa lata posługi w naszej parafii.

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

W dniach 12-19 października 2019 r. odbyła się parafialna pielgrzymka do Ziemi Świętej.

80-te urodziny ks. prałata Mariana Podgórnego

80-te urodziny ks. prałata Mariana Podgórnego

foto. Michał Janus

Nowi ministranci

Nowi ministranci

W niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 odbyło się uroczyste przyjęcie do grona ministrantów nowych członków. W tym roku do zaszczytnej posługi przy ołtarzu zostali dopuszceni: Smreczyński Jakub, Podkopacz Wojciech, Podkopacz Kacper, Sołtys Oliwier.

Orszak Trzech Króli

Orszak Trzech Króli

6 I 2020 czyli Święto Trzech Króli jest dniem modlitw dzieci i młodzieży w intencji misji. W tym dniu odbył się w naszym miście Orszak Trzech Króli. Uczestnicy wydarzenia wyruszyli spod szkół podstawowych nr 1, 2 i szkoły katolickiej o godz. 11.00. Następnie przybyli na rynek skawiński, zdjęli korony i zginając kolana oddali hołd Bożej Dziecinie śpiewając wspólnie kolędy. Następnie udali się do kościoła św. App. Szymona i Judy Tadeusza na Mszę świętą.

Bierzmowanie 10.10.2020r.

Bierzmowanie 10.10.2020r.

10 października 2020 roku został udzielony Sakrament Bierzmowania - młodzieży z naszej parafii, przez ks. kard. Stanisława Dziwisza. x.w.g fot.Michał Janus, Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Odpust parafialny

Odpust parafialny

W sobotę 7 kwietnia przeżywaliśmy nasz odpust parafialny ku czci Bożego Miłosierdzia. Sumie odpustowej o godz. 18.00 przewodniczył obchodzący 25 - lecie kapłaństwa nasz rodak ks. Artur Chrostek. W niedzielę natomiast o godz. 15.00 uroczystym odśpiewaniem koronki i zawierzeniem świata Miłosierdziu Bożemu, zakończymy nowennę do Miłosierdzia Bożego.

Konkurs palm

Konkurs palm

25 marca czyli w Niedzielę Palmową odbył się w naszej parafii konkurs palm wielkanocnych. Jego organizatorem był Chrześcijański Ośrodek Kultury im. św. s. Faustyny działający w naszej parafii. Palmy oceniane były w trzech kategoriach: na najwyższą, najbardziej oryginalną i tradycyjną palmę. A oto zwycięscy: Kategoria: palma najwyższa: I miejsce - Emilia i Filip Pałka (5,87 m) II miejsce - Tomasz Dubiel (5,40 m) III miejsce - Julia Bruzda z rodzicami (4,50 m) wyróżnienie - Szymon i Bartłomiej Dubiel (4,10 m) Kategoria palma najbardziej oryginalna I miejsce - Tymoteusz Dymanus z rodziną II miejsce - Anna Lasek III miejsce - Dominika Durałek wyróżnienie - Anna Groblicka, Milena Blak Kategoria: palma tradycyjna I miejsce - Adam Czyżycki II miejsce - Piotr Dubiel III miejsce - Małgorzata i Piotr Zając wyróżnienie - Anna Palka, Stowarzyszenie „Dzieci są ważne”, Przedszkole Katolickie W sumie w konkursie wzięły udział 72 palmy. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie! Projekt współfinansowany był ze środków Urzędy Miasta i Gminy Skawina.

Niedziela Palmowa

Niedziela Palmowa

Niedziela Palmowa rozpoczyna uroczystości Wielkiego Tygodnia. Upamiętnia ona uroczysty wjazd Chrystusa do Świętego Miasta, witanego przez rodaków gałązkami palmowymi. Tradycyjnie w tym dniu święci się palmy. W naszej parafii to poświęcenie i procesja wokół kościoła rozpoczęło się o przed Mszą św. o godz. 11.30.

Spotkanie z s. Anną Bałchan

Spotkanie z s. Anną Bałchan

W niedzielę 24 marca gościliśmy w naszej parafii s. Annę Bałchan. Zajmuje się ona problematyką pomocy kobietom i ich dzieciom zagrożonym lub dotkniętym przemocą seksualną, fizyczną i psychiczną, ofiarami handlu kobietami, ofiarami przymuszonej prostytucji oraz ich rodzinami. W sobotę 23 III siostra spotkała się z kandydatami do bierzmowania na sali teatralnej o godz. 19.00, zaś w niedziele w czasie wszystkich Mszy św. opowiadała o swojej posłudze w fundacji PoMoc. Po Mszach św. zbierała także ofiary do puszek na to stowarzyszenie zajmujące się pomocą osobom dotkniętym współczesnymi formami niewolnictwa. W poniedziałek siostra miała spotkanie z młodzieżą w ZSTiE W Skawinie.

Rozstrzygnięcie konkursu szopek i jasełka

Rozstrzygnięcie konkursu szopek i jasełka

12 I 2020 r. nastąpiło rozstrzygnięcie Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych zorganizowanego przez ChOK. Po nim w sali teatralnej odbyło się przedstawieniem „Jasełek” w wykonaniu dzieci ze SP 1. Do konkursu w tym roku zgłoszono 54 szopki. Zwycięzcy w kategorii szopka tradycyjna: 1 miejsce - szopka nr 14 Nikola i Gabrysia Cygal z mamą 2 miejsce - szopka nr 12 Igor Piórecki z rodzicami 3 miejsce - szopka nr 25 Piotr i Tomasz Dubiel Wyróżnienia: szopka nr 17 Karolina Romek szopka nr 33 Mateusz Mazurkiewicz Zwycięzcy w kategorii szopka oryginalna: 1 miejsce ex equo - szopka nr 6 Anna Groblicka z mamą - szopka nr 31 Amelia Wnęk Wyróżnienia: szopka nr 26 Kacper i Gabryś Mazur szopka nr 20 Olek Huba z rodzicami Nagrody za prace zbiorowe: szopka nr 9 Przedszkole Samorządowe nr 5 w Skawinie szopka nr 15 Zespół Placówek Edukacyjno-Opiekuńczo-Wychowawczych Wielkie Drogi szopka nr 18 Katolickie Przedszkole im. Ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego szopka nr 27 Warsztaty Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Radwanowicach, filia w Czernichowie Nagrody specjalne: szopka nr 1 Anna Grajny szopka nr 28 Kacper Skinderowicz Nagroda publiczności: Szopka nr 7 Nina Trzyszczyk z rodzicami Pozostali uczestnicy otrzymali upominki za udział w konkursie.